Filmo „Čia buvo Saša“ kūrėjai padovanojo 20 tūkst. eurų vertės plaučių ventiliavimo aparatą

Gabija Siurbytė ir Ernestas Jankauskas/ Marko Cechanovičiaus nuotr.
Gabija Siurbytė ir Ernestas Jankauskas/ Marko Cechanovičiaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-05-06 10:48
AA

Lietuvą ir pasaulį sužavėjusio filmo „Čia buvo Saša“ kūrėjai Gabija Siurblytė ir Ernestas Jankauskas kilus pandemijai ėmėsi kilnios misijos – nusprendė medikams padovanoti plaučių ventiliavimo aparatą.

Nors karantinas įšaldė daug kino projektų, aktorė Gabija Siurblytė ir režisierius Ernestas Jankauskas jautė pareigą ir norą prisidėti prie kovos su pasaulį sustabdžiusiu virusu. Jiedu nusprendė medikams padovanoti itin reikalingą medicininę įrangą – plaučių ventiliavimo aparatą. Šią istoriją trečiadienio vakarą parodys LRT televizijos laida „Gyvenimo spalvos“.

„Pasitarėme su Erniu. Sakau, žiūrėk, manau, kad reikia tokį aparatą nupirkti – kol jį atveš, užtruks. Jeigu žmonės sirgs ir tų aparatų nebus, turėsim daugiau mirusių žmonių“, – pasakoja Gabija, skambučiu nustebinusi brangia technika prekiaujančią kompaniją.

Gabija Siurblytė ir Ernestas Jankauskas/ LRT nuotr.

„Laukiau to kvėpavimo aparato lygiai taip, lyg būčiau kokių 4-5-erių ir būtų Kalėdos, o aš laukčiau, kol galėsiu atplėšti tą didžiausią po egle stovinčią dovaną. Kai sužinojau, kad aparatas tikrai atvažiuos, pinigai „suvaikščiojo“, pasijaučiau labai laiminga. Smagu, kai gali padėti“, – laidai atviravo Gabija. Negana to, neseniai filmuotai juostai menininkai buvo pripirkę medicininių kaukių ir apsauginių kostiumų. Nepanaudotus jie taip pat iš karto padovanojo medikams.

„Per šį laikotarpį neturėjau nė vieno laisvo savaitgalio, telefonas iš mano rankų dažniausiai neiškrenta. Kai parėmėme kvėpavimo aparatu, daug žmonių nusprendė, kad galiu visiems padėti ar nukreipti“, – apie netikėtai atrastą savanorystę kalba Gabija.

Laidos herojai vieną savo dieną skyrė Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriaus bendruomenei. Labdaringa organizacija dabar užvėrė lankytojams dienos centro duris, bet jų globojamiems asmenims pagalbos vis tiek reikia.

Kadras iš E. Jankausko filmo „Čia buvo Saša“ / Organizatorių nuotr.

Gabija ir Ernestas pasisiūlys sukurti staigmeną – padovanoti vaikams kompiuterių. Jiedu susidurs su iššūkiu per dieną surasti ir nupirkti jų kuo daugiau – nors naudotų, bet veikiančių. Menininkai taip pat nuoširdžiai imsis darbo virtuvėje, kur gaminamas maistas bendruomenės globojamiems žmonėms.

„Šiuo periodu dauguma žmonių labai geri. Jei kreipiesi pagalbos, esi sugalvojęs kažkokią iniciatyvą, jie labai greitai jungiasi. Tautos bendrystė, vienybė labai žavi šią gyvenimo akimirką. Tai, matyt, yra tas periodas, apie kurį pasakosiu savo vaikams, anūkams ir sakysiu: buvo labai baisu, labai tamsu, bet visi labai susivienijo ir bendromis jėgomis vienas kitam stengėsi padėti“, – šypsosi Gabija Siurblytė.

Laida „Gyvenimo spalvos“ – trečiadienį 19.30 val. per LRT televiziją. 

 

Nacionalinė kino juostos „Čia buvo Saša“ premjera (51 nuotr.)
+45