Filme „Debesų žemėlapis“ Halle Berry įkūnijo ir šiurpų bedantį korėjietį, ir baltaodę moterį

Halle Berry metamorfozės filme „Debesų žemėlapis“ / „ACME Film“ archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-11-20 10:11
Kino epas „Debesų žemėlapis“ (angl. „Cloud Atlas“) Lietuvos kino teatruose apsilankysiantiems žiūrovams pateiks daugybę netikėtumų. Vienas pagrindinių – kardinaliai persimainę žinomi Holivudo aktoriai: Tomas Hanksas, Susan Sarandon, Hugh Grantas ir kiti. Tačiau kūrybinės grupės teigimu, neatpažįstamiausia iš viso „Debesų žemėlapio“ aktorių būrio filmuodamasi buvo gražuolė Halle Berry.

Veikiausiai bet kuriam gerbėjų būtų sudėtinga įsivaizduoti švytinčią ir jaunatvišką buvusią Džeimso Bondo merginą (2002 metų juostoje „Pasveikink mirtį kitą dieną“ – red.past.) H.Berry, atrodančią kaip vyras. Tačiau „Debesų žemėlapio“ grimuotojai pasistengė net labiau ir žavią mulatę pavertė tokiu senu, raukšlėtu korėjiečiu, kurio tikrumu, regis, nė negalima sudvejoti. Daktarą Ovidą, kurio vieną akį pakeitė įmantrus mechanizmas, 46-erių aktorė vaidina vienoje iš šešių filmo istorijų, kuri vyksta tolimais 2144-aisiais.

„Geriausiai testas įvyko tada, kai pasirodžiau savo 4-erių dukrai Nahlai. Ji matė visus mano „Debesų žemėlapio“ kostiumus ir jie jai labai patiko. Tačiau vieną dieną priėjau prie jos atrodydama kaip Daktaras Ovidas. Ji keistai mane nužiūrėjo, o kai pasakiau „Labas, mieloji“, nesumeluosiu, atrodė, kad ji išsigando taip, kad išskrido į kitą planetą, Nahlai iki šiol kraupu jį matyti, o baisiausia dukrai tą akimirką buvo dėl to, kad mamos balsas skamba iš baisaus, nepažįstamo vyro“, – įspūdžiais su „Entertainment Weekly“ dalijosi garsi moteris. H.Berry tvirtino, kad jai pačiai senuko korėjiečio vaidmuo patiko kone labiausiai. „Vienintelis kraupus dalykas buvo Daktaro Ovido dantys, jie klaikūs. O juk viena mano baisiausių baimių ta, kad man iškris dantys ir teks įsistatyti netikrus“, – žurnalistams prisipažino ji.

Filmo kolega Jimas Sturgessas pripažino, kad H.Berry korėjiečio kostiumas jam paliko didžiausią įspūdį. „Tai buvo baugu ir siurrealistiška. Mėginome tarsi niekur nieko kalbėti su Halle apie jos dukrą, bet buvo beprotiškai keista, nes ji visiškai nebuvo panaši į save. Man net galva susisuko, po pokalbio dar reikėjo keleto minučių blaiviai suvokti situaciją“, – kalbėjo jis.

Liaupsės grimuotojams

„Subtiliai perteikti herojų visuomet sudėtingiau, nei pademonstruoti žiūrovui ką nors primygtinai. Stengėmės kurti labai lengvą grimą. Mūsų požiūrio esmė – su kuo mažiau padaryti kuo daugiau“, – pasakojo grimuotojas Jeremy Woodheadas, vien grimo bandymus su aktoriais atlikęs ne vieną dieną.

Filmo istorijoje, kuri vyksta 1849-aisiais į save nepanašią H.Berry galima pamatyti epizodiniame vaidmenyje – šįkart ji pasirodo kaip sena vergė tabako plantacijoje. Tačiau tai dar ne visi ryškūs aktorės pokyčiai, pareikalavę neįtikėtino grimuotojų kruopštumo.

„Debesų žemėlapio“  dalyje, vykstančioje 1936-aisiais, H.Berry, kurios tikras tėvas yra juodaodis, o motina baltoji, iš mulatės virsta baltaode ir pasirodo vokietės žydės amplua. Vaidindama šią heroję H.Berry buvo užsidėjusi netikrą nosį, parinktą pagal baltaodžiams būdingą formą. Per grimo mėginimus aktorei prireikė laukti net 8-ias valandas, kad patyrę meistrai išgautų reikalingą jos kūno spalvą, kuri atrodytų įtikinama ekrane. Iš viso filme „Debesų žemėlapis“ H.Berry teko net šeši skirtingi vaidmenys.

Visas aktorių išvaizdos permainas ir šešias pribloškiančias istorijas, nepavaldžias laiko ir erdvės rėmams Lietuvos kino mėgėjai kino teatruose išvys nuo lapkričio 23 dienos.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai