Filme apie holokaustą suvaidinęs Mindaugas Papinigis: „Sunku nepriimti visko asmeniškai“

Televizijos filmo „Laisvės kaina. Partizanai“ užkulisiai / LRT nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-10-05 15:06
Didelio žiūrovų dėmesio sulaukusio vaidybinio daugiaserijinio filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ kūrėjai ir LRT neseniai pristatė istorinio serialo tęsinį – „Laisvės kaina. Partizanai“. Filme vaizduojama okupacijos, masinių trėmimų, holokausto, teroro gniuždoma Lietuva, o kartu – žmonės, nepabijoję kovoti už tėvynės laisvę. Serialo tęsinyje debiutavo ir neigiamų personažų vaidmenimis garsėjantis aktorius Mindaugas Papinigis, kuriam teko baltaraiščio vaidmuo.

Savo personažą aktorius apibūdina kaip sadistą ir Lietuvos išdaviką. Tai vienas iš baltaraiščių, holokausto metais žudžiusių žydus. „Sunkiausia įsijaučiant į vaidmenį buvo nepriimti asmeniškai, kad iš tikrųjų tai atsitiko ir kad tokie žiaurūs įvykiai galėjo vykti mūsų žemėje“, – teigė aktorius.

Šiam vaidmeniui M. Papinigis ruošėsi nuo pavasario lankydamas specialius mokymus, kuriuose turėjo galimybę pasisemti vaidybos patirties iš amerikiečių mokytojų.

Prisimindamas darbą filmavimo aikštelėje, M. Papinigis džiaugėsi turėjęs galimybę dirbti su aktoriumi Andriumi Paulavičiumi bei režisieriumi Sauliumi Balandžiu. „Tai nuostabūs savo srities profesionalai. Su jais linksma dirbti, tad tokia skaudi įvykių perspektyva buvo lengviau pakeliama psichologiškai. Kartu mes sugebėjome atspindėti ne tik personažų idėjinę prasmę, kas yra labai svarbu, bet ir atkurti jų buitį, kas suteikia personažui tikroviškumo ir leidžia žiūrovui labiau įsigilinti į tai, kaip iš tikrųjų tuo metu žmonės sugebėjo gyventi ir išgyventi tokią santvarką, persivertimą“, – tikino aktorius.

M. Papinigis pasakojo ir apie režisieriaus Sauliaus Balandžio pasiruošimą filmui. „Saulius turėjo prisirinkęs įvairių niuansų, kaip pavyzdžiui, kodėl žydai nesipriešino. Ir jie iš tikrųjų nesipriešino, jie nuolankiai vykdė visus nacių nurodymus, nes suprato, kad jei pasipriešins, tai iššauks dar vieną priežastį su jais elgtis dar žiauriau... Kaip nužmogėję daiktai, jie stengėsi sušvelninti savo padėtį“, – sakė M. Papinigis.

LRT nuotr.
LRT nuotr.

Aktorius teigia negalįs vienareikšmiškai smerkti savo „blogiukų“ personažų: „Aš manau, kad mano personažai patenka į tokias nepatogias aplinkybes, kai jie turi priimti tam tikrus sprendimus. Ir kartais paklauskite patys savęs, kokį priimtumėte sprendimą tokioje situacijoje. Manau, kad tai daug pasakys apie jus patį ar apie mano personažus.“

„Aš džiaugiuosi, kad gaunu tokių pasiūlymų vaidinti, ir tikiuosi kad taip bus ir toliau, visgi pastaruoju metu gavau pasiūlymą suvaidinti ne tokį blogą personažą, tai manau greitu metu ir jį galėsite išvysti ekranuose“, – intrigavo aktorius.

M. Papinigis atskleidžia, kad jam svarbiausia – kūrybos laisvė, kuomet nėra jokių ribų ar suvaržymų jo kūrybai. Už tokią laisvę jis pasitaikius progai tikrai pakovotų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai