Filmas „Tomas iš Suomijos“ subūrė ryškią publiką

Renginio akimirka / Žmonės.lt montažas
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Penktadienio vakarą sostinės kino teatre „Pasaka“ kviestinei publikai buvo pristatytas filmas apie menininką Tomas iš Suomijos (Tom of Finland). Renginio dalyviai buvo kviečiami pasisemti idėjų iš Tomo iš Suomijos estetikos ir pasirinkti filmo „Tomas iš Suomijos“ temą atliepiančią aprangą.

Dauguma vakaro svečių paisė šio organizatorių prašymo, todėl kino teatre buvo galima išvysti daug spalvingų asmenybių. Tuo tarpu vienas iš vakaro iniciatorių režisierius Romas Zabarauskas per petį buvo persimetęs drobinį maišelį, papuoštą Tomo iš Suomijos darbo printu.

Premjeroje apsilankė šie gerai žinomi bohemos atstovai: dainininkė Migloko, aktorė Karina Stungytė, modelis Solveiga Mykolaitytė, modelis ir menininkė Eglė Grebliauskaitė, menininkė Agnė Zoja Gintalaitė, aksesuarų kūrėjas Sigitas Praspaliauskas, dainininkas Vaidotas Valiukevičius, verslininkas, „Bitonomijos“ autorius Benediktas Gylys, „Šventojo“ režisierius Andrius Blaževičius ir aktorė Gelminė Glemžaitė, aktorės Clotilde Solange ir Arnolda Noir.

Savo apranga išsiskyrė kolektyvas House of Kulkidz kartu su KREMER. Ekstravagantiškai apsirengę jaunuoliai po premjeros rengiamame vakarėlyje „Soho“ klube žada parodyti provokuojantį performansą, savitai įkvėptą Tom of Finland kūrybos.

Filmą pristatęs režisierius Romas Zabarauskas džiaugėsi, kad tokie filmai neaplenkia Lietuvos: „Kad ir kokia būtų mūsų valdžia bei gyvenimo aplinkybės, kol mes puoselėsime gerą, įdomią kultūrą, tol gyventi bus gera ir įdomu.“ Jauno kūrėjo teigimu, „Tomo iš Suomijos istorija įkvepia nepasiduoti net sunkiausiomis sąlygomis – įkvepia tiek kūrybai, tiek gyvenimui, todėl filmas bus aktualus kiekvienam“.

„Tomas iš Suomijos“ – pasakojimas apie homoseksualų suomių menininką Touko Laaksonen, (slapyvardis Tom of Finland) – kūrybos direktorių reklamos agentūroje, laisvu laiku piešusį erotiškus baikerių, medkirčių, policininkų paveikslus ir palikusį neišdildomą pėdsaką populiariojoje kultūroje.

Tomo iš Suomijos estetika įkvėpė tokias figūras kaip Freddie Mercury, Frankie Goes to Hollywood, Glenn Hughes bei kitus.

Filmo „Tomas iš Suomijos“ peržiūra kviestiniams svečiams (40 nuotr.)
+34
Skaitykite daugiau