Filmas „Broliai Sistersai“ atgaivina vesterno žanrą

Kadras iš filmo „Broliai Sistersai“ / Organizaorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-09 09:45
Nors tai atrodo neįmanoma, tačiau kino juosta „Broliai Sistersai“ (orig. „The Sisters Brothers“), kupina svaidomų ginklų, žirgų lenktynių bei besaikio viskio gėrimo, yra visiškai naujo tipo komedijos ir vesterno mišinys, kokio kino žiūrovams dar nėra tekę regėti.

Ne veltui „Broliai Sistersai“ yra laikomas vienu iš geriausių šių metų filmų, garantuojančių malonumą ne tik vesterno ar komedijos mėgėjams. Režisieriaus Jacques Audiard filme, paremtame pagal Patrick DeWitt romaną, pagrindinius vaidmenis atlieka pačios garsiausios Holivudo žvaigždės John C. Reilly, Joaquin Phoenix, Jake Gyllenhaal bei Riz Ahmed.

Filmas pasakoja apie du bebaimius brolius Čarlį (akt. J. Phoenix) ir Elį (akt. J. C. Reilly) Sistersus, bei jų nuotykius 1850-ųjų Kalifornijoje. Gavę naują užduotį susekti sekančią savo auką Hermaną Varmą (akt. R. Ahmed), jie pasileidžia į pietus vakarų pakrante. Nors broliai yra profesionalūs samdomi žudikai, tačiau šis darbas yra kitoks, nei ankščiau yra tekę vykdyti, todėl jų laukia netikėtumai.

Akivaizdu, kad režisierius J. Audiard praleido daugybę metų tobulindamas savo amatą. Jis meistriškai vadovauja tiek savo filmo personažams, tiek auditorijai, pripildydamas brolių kelionę humoru, dramomis ir viskuo kas telpa į likusius istorijos tarpelius. Nei vienam filmo momentui netrūksta tobulumo – kiekviena scena, personažas ir net dialogo eilutė puikiai susipina kartu, kad sukurtų nepriekaištingai parengtą istoriją.

Be to, kino juosta „Broliai Sistersai“ nebijo užduoti svarbių klausimų apie moralę, laimę ar taiką, tuo pačiu parodydama net mažiausius dalykus personažų gyvenime. J. Audiard tarsi nagrinėja, kaip to meto žmonės suvokė pasaulį, ir paliečia viską – nuo jausmo nužudžius kitą asmenį iki nuostabos išvydus pirmąjį vandeniu nuleidžiamą tualetą.

Šis filmas negali būti apibūdintas kaip tik komedija ar tiesiog drama, todėl galima sakyti, jog J. Audiard kuria naują žanrą.

Kalbant apie pagrindinius filmo veikėjus, brolius Čarlį ir Elį, jų kelionėje patirti pokyčiai pakeičia ir pačius personažus. Kai purvinus kelius pakeičia kupini gyvenimo miestai, taip pat pasikeičia ir patys broliai, kad atitiktų jų aplinkybes.

Čarlis yra nesivaldantis alkoholikas, o Elis – jautrus pastumdėlis. Ir nors jie sunkiai sutaria tarpusavyje, tačiau tik veikdami kartu broliai tampa mirtinai pavojingi.

„Broliai Sistersai“ yra puikus filmas su dar geresniu poskoniu, o režisierius J. Audiard pavargusį ir nudėvėtą vesterno žanrą atgaivina naujam gyvenimui. Šis filmas tikrai taps kiekvieno jame dalyvaujančio aktoriaus karjeros akcentu.

Kitoks vesternas „Broliai Sistersai“ Lietuvos kinuose jau nuo gruodžio 14 d.

Temos:

Kinas filmas

Naujausi straipsniai