Filipo Kirkorovo advokatas skųs sprendimą dėl atlikėjo įtraukimo į Lietuvos juodąjį sąrašą

Filipas Kirkorovas / Scanpix nuotr.
Autorius: BNS, Žmonės.lt
Publikuota: 2021-01-21 16:28
Rusijos popatlikėjo Filipo Kirkovo advokatas pranešė, kad žada skųsti Lietuvos sprendimą įtraukti dainininką į nepageidaujamų asmenų sąrašą.

„Filipas Bedrosovičius, kaip ir aš, mano, kad neoru kultūrą naudoti politiniams tikslams, todėl Filipas man pavedė tvarkyti reikalus Europos teismuose, kur mes kovosime ir ginsime jo pilietinę poziciją“, – sakė advokatas Aleksandras Dobrovinskis. Jį cituoja Rusijos valstybės valdoma žiniasklaida. 

Šią savaitę Rusijos ir Bulgarijos piliečiui F.Kirkorovui penkeriems metams uždrausta atvykti į Lietuvą.

Lietuvos Vyriausybės atstovai sako, kad toks sprendimas priimtas, nes dainininkas viešai teisina Krymo okupaciją.

Žmonės.lt primena, kad svarstymai plėsti vadinamąjį juodąjį sąrašą viešojoje erdvėje kilo, kai Andrius Tapinas paviešino, jog subsidijos už neįvykusius ar perkeltus kultūros renginius buvo skirtos Rusijos atlikėjų Filipo Kirkorovo ir Michailo Šufutinskio koncertus planavusioms bendrovėms.

UAB „Bravo Events“ už nukeltą F.Kirkorovo koncertą išmokėta daugiau kaip 13 tūkst. eurų kompensacija, o UAB „Mon voyage“ už nukeltus M.Šufutinskio pasirodymus gavo beveik 17 tūkst. išmoką. Šie koncertai buvo perkelti į balandį ir birželį.

Žurnalistas Andrius Tapinas atkreipė dėmesį, kad Lietuvos valstybės pinigais finansuojamas F.Kirkorovo koncertas, po to kai neįvyko 2020-aisiais, buvo perkeltas į  šių metų birželio 14-ąją, Gedulo ir Vilties dieną. „Į mus spjaudo, o mes valomės ir dar pinigų už tai pasiūlom“, – komentavo jis. Neseniai vėl buvo pakeista koncerto data – vis dar parduodami bilietai į birželio 12 dienos F.Kirkorovo pasirodymą.

Filipas Kirkorovas / Scanpix nuotr.
Filipas Kirkorovas / Scanpix nuotr.

Kaip pranešė Vidaus reikalų ministerija, Migracijos departamentas Užsienio reikalų ministerijos prašymu antradienį įtraukė šį Rusijos atlikėją minėtam laikotarpiui į nepageidaujamų asmenų sąrašą Lietuvoje. Draudimas atlikėjui atvykti į Lietuvą įsigaliojo nuo sausio 19 dienos.

„Viešai Krymo okupaciją pateisinantys atlikėjai neturėtų būti toleruojami nei vienoje demokratiškoje valstybėje. Turime vienareikšmišką poziciją tokių veikėjų klausimu, todėl abejonių dėl F.Kirkorovo įtraukimo į nepageidaujamų Lietuvoje žmonių sąrašą nekilo“, – teigė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pirmadienį Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paprašė Rusijos ir Bulgarijos pilietį F.Kirkorovą įtraukti į juodąjį sąrašą nurodydamas, kad žinomas atlikėjas savo daugkartiniais apsilankymais neteisėtai aneksuotame Krymo pusiasalyje „sąmoningai neigė Ukrainos teritorinį integralumą ir suverenitetą bei tokiu būdu netiesiogiai pateisino agresyvius Rusijos Federacijos veiksmus“.

Pasak G.Landsbergio, F.Kirkorovo dalyvavimas koncertuose Kryme „iš esmės kenkia Lietuvos nacionaliniam saugumui“. Ministras žadėjo, kad Lietuva sistemiškai vertins visus asmenis, kuriuos Rusija „siekia išnaudoti skleisdama savo užsienio politiką bei siekdama daryti poveikį Lietuvos žmonėms“.

Naujausi straipsniai