Filantropo J. P. Kazicko atminimą žinomi žmonės pagerbė ypatingame koncerte

Koncerto svečiai / Vyginto Skaraičio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-14 19:35
Šeštadienio vakarą į sostinėje įsikūrusį Vaidilos teatrą suplūdo kviestiniai svečiai. Diplomatai, politikai, kultūros veikėjai susirinko paminėti dr. Juozo Petro Kazicko šimtųjų gimimo metinių.

Lygiai prieš 100 metų gimė šviesaus atminimo filantropas Juozas Petras Kazickas, parėmęs daugybę kylančių Lietuvos talentų. Todėl ir jo šimtmetį meno mylėtojai pagerbė ypatingu koncertu, kuriame pasirodė šešiolika jaunųjų atlikėjų ir vienas septynių narių ansamblis iš dešimties skirtingų Lietuvos miestų.

Muzikinę programą iškilminga proga sudarė Justina Auškelytė, o koncertinę programą kviestinei publikai pristatė Birutė Vizgirdienė.

Salėje tarp svečių buvo galim išvysti ir ypatingą viešnią – Kazickų šeimos fondo prezidentę Jūratę Kazickaitę. Šį fondą 1998 metais Juozas Petras Kazickas įkūrė kartu su dukterimi Jūrate. Kazickų šeimos fondas remia švietimo programas, taip pat remia kultūros, sveikatos apsaugos, religines ir labdaros organizacijas, ligonių globos įstaigas.

Vyginto Skaraičio nuotr.
Vyginto Skaraičio nuotr.

Dr. Juozas Petras Kazickas (1918-2014) – lietuvių išeivis, verslininko karjerą pradėjęs JAV. Po 35 metų Amerikoje jis grįžo į Lietuvą ir 1991 m. įkūrė pirmąją Baltijos šalyse privataus kapitalo telekomunikacijų bendrovę „Litcom“ (dab. „Telia“, vėliau šią įmonę įsigijo skandinavų firma „TeliaSonera“). J. P. Kazickas pritraukė į Lietuvą nemažai stambių investuotojų, organizavo Lietuvos vadovų susitikimus su JAV ir Vakarų Europos vadovybe, rengė JAV finansinių fondų atstovų vizitus į Baltijos šalis. J. Kazickas tapo vienas iš Valdovų rūmų paramos fondo steigėjų; įsteigė premiją žurnalistams, prisidedantiems prie Valdovų rūmų atstatymo.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai