Festivalyje „Rockmergė“ pasirodysiantis Saulius Urbonavičius-Samas: „Esu tikras, kad roko muzika nemirs!“

Saulius Urbonavičius-Samas/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-28 14:25
„Roko muzika visada yra ir visada bus“, – sako legendinės grupės „BIX“ lyderis Saulius Urbonavičius-Samas. Jau po kelių savaičių, liepos 19-22 dienomis, rokenrolo garsai suskambės ir Ukmergėje, festivalyje „Rockmergė“. Žymus atlikėjas tvirtina, kad scenoje taip pat netrūks ir siurprizų.

Rokeris Saulius Urbonavičius-Samas sako, kad festivalyje grupės „BIX“ gerbėjai galės išgirsti ne tik žinomas dainas, bet taip pat ir „naujienas“.

„Smagu, kad atgimsta roko festivaliai – tai yra nuostabu. Mes, kurie grojame tokią muziką, labai palaikome šią idėją ir dėl to ypatingai ruošiamės. Festivalyje suskambės mūsų naujojo albumo dainos, kurios jau tapo hitais, taip pat senosios bei specifinės grupės dainos“, – sako atlikėjas. Samas tikras, kad roko muzika niekada nemirs ir Lietuvoje ji įgauna naują pavidalą bei formą.

„Aš galvoju, kad roko muzika gyvuos visada. Ji siejama su protestu, su aiškiais pasisakymais, kova. Jei dabar gyvename gerai, nereiškia, kad nėra didelių problemų, apie kurias reikia kalbėti. Ši muzikos kryptis yra amžina – su pakylimais, nusileidimais. Matau daug jaunų žmonių, kurie vaikšto su gitaromis ant kupros vietoje kuprinių - jie tikrai palaikys roko dvasią“, – tvirtina Samas.

Grupė „BIX“/Organizatorių nuotr.
Grupė „BIX“/Organizatorių nuotr.

Saulius Urbonavičius-Samas pabrėžė, kad šiame festivalyje turėtų apsilankyti kiekvienas, kuriam roko muzika yra artima. „Visų pirma, šią iniciatyvą reikia pagerbti ir jai suteikti ilgą gyvavimą. Visi, kurie prijaučia roko muzikai, privalo ten būti. Antra, tai yra fantastiška vieta vidurio Lietuvoje, o trečia – čia bus visa, kas yra geriausia roko muzikoje Lietuvoje“, – rėžia jis.

Šventėje taip pat koncertuos ir populiari grupė „Makchu Pikchu“. Jos lyderis, vokalistas Edgaras Petrulis sakė, kad rokenrolas grupės narių kraujyje, įaugęs jau nuo mažų dienų. „Augdamas radau tėčio rokenrolo ir metalo albumų kolekciją, tada ir pradėjau klausyti legendinių grupių, tokių, kaip „Metallica“, „AC/DC“... Taip iš lėto pradėjo plėstis mano rokenrolo akiratis, o senoji karta liko mano širdyje“, – sako jis.

Edgaras džiaugėsi, kad rokenrolo muzika Lietuvoje atgimsta ir išgyvena naują etapą. „Patys esame optimizmo ir idėjų kupini, norime ieškoti būdų, kaip interpretuoti naujus muzikos žanrus rokenrole. Atrodo, kad rokenrolas Lietuvoje yra naujame evoliuciniame etape. Daug grupių, kurios įnešė naują nuotaiką į rokenrolą. Todėl ir man atrodo, kad rokas tikrai nemirs, bet išgyvens gražų, naują etapą“, – kalba atlikėjas.


Edgaras Petrulis/Organizatorių nuotr.
Edgaras Petrulis/Organizatorių nuotr.

Pasak jo, festivalį „Rockmergė“ privalo aplankyti tie, kurie nori gerai praleisti laiką, paklausyti puikios muzikos bei susipažinti su pozityviai nusiteikusiais žmonėmis. „Mes atvešime pačias geriausias dainas, kad padarytume gerą vakarėlį. Ruošiamės tikrai aktyviai, norime įdėti kuo daugiau energijos, kad pasirodymas spinduliuotų gera emocija“, – tvirtina E. Petrulis.

Muzikos festivalis „Rockmergė“ suburs aibę gyvos muzikos scenos žvaigždžių: „BIX“, „Rebelheart“, „Arbata“, „Makchu Pikchu“, „Golden parazyth“, Gytis Ambrazevičius ir grupė, „Bjelle“, „Wolfsome“, „Weekends“ ir daugelis kitų. Festivalyje veiklos ras ne tik roko muzikos mylėtojai, bet ir tie, kurie neįsivaizduoja vasaros be aktyvių pramogų, skirtų visai šeimai.

Rokenrolo gerbėjai liepos 19-22 dienomis linksminsis gamtos apsuptyje, ant Šventupės upės kranto įsikūrusiame „River Camp“ kempinge.

Naujausi straipsniai