Festivalyje „Akacijų alėja“ pasirodžiusi Jurga: apie kūrybos tikslus, discipliną ir naujus albumus

Bardų festivalis „Akacijų alėja“ / T. Biliūno / „Žmonės Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-07-13 23:01
Dainininkė Jurga liepos 13 – osios vakarą tapo tradicinio bardų festivalio „Akacijų alėja“ dalimi.

„Akustinis koncertas atlikėją tarsi apnuogina, nuima visas kaukes. Jame visų širdys būna arčiau vienos kitų, o toks ir yra pagrindinis mano kūrybos tikslas“, – portalui Žmones.lt sakė nebe pirmą kartą į Kulautuvoje rengiamą gyvos muzikos šventę koncertuoti atvykstanti atlikėja.

Ši, netoli Kauno esanti miškinga gyvenvietė Jurgai primena ir vaikystę. Būtent Kulautuvoje pas artimus žmones ji yra praleidusi ne vieną mokyklinių atostogų dieną.

„Regis, aš net miestelio atmosferą atsimenu... Medžių alėją, gausią prisirpusių trešnių...“, – į praeitį trumpam nusikelia pašnekovė.

Bardų festivalis „Akacijų alėja“ / T. Biliūno / „Žmonės Foto“ nuotr.
Bardų festivalis „Akacijų alėja“ / T. Biliūno / „Žmonės Foto“ nuotr.

Jurga atvira – 2019 – ųjų vasara jai yra labai intensyvi. Ne tik darbais, bet ir vidiniais išgyvenimais. Atlikėja įsitikinusi – kūrybai, kaip ir daugeliui gyvenimo sričių, svarbi yra tiesa, neprievarta ir disciplina. Būtent pastarosios ji savo dienotvarkėje ir pasigesdavo.

„Kūryba „atsirišo“, kai nusprendžiau jai skirti bent po pusvalandį kasdien. Kartais taip įsilinguoju, kad tas numatytas minimalus terminas tęsiasi iki išnaktų“, – sakė Jurga.

Jai svarbu kuriant būti šimtu procentu atvira. Priešingu atveju tai būtų galima vadinti apgalvotu verslo planu, o ne atidavimu publikai to, ką iš tiesų jauti ir kas jai gali tapti suprantama bei artima.

„Kūryba – ir patraukli, ir išsekinanti veikla. Bet aš be to negalėčiau. Labai noriu išsaugoti, prisišaukti tą prieš daugelį metų turėtą jautrumą tam, ką darai“, – kalbėjo pašnekovė.

Bardų festivalis „Akacijų alėja“ / T. Biliūno / „Žmonės Foto“ nuotr.
Bardų festivalis „Akacijų alėja“ / T. Biliūno / „Žmonės Foto“ nuotr.

Kitų metų pavasarį Jurgos gerbėjų širdis turėtų pasiekti naujausias jos kūrybos albumas, o tuos, ką keri barokinės muzikos interpretacijos, atlikėja nudžiugins netrukus pasirodysiančių disku „To the sky“, kuriame bus įrašyti šįmet išskirtiniuose koncertuose skambėję kūriniai. Šių metų vasarį kartu su vargonininke Diana Enciene Islandijoje Hallgrímskirkja bažnyčioje surengė koncertą. Jame, pritariant vargonams, Jurga pirmą kartą atliko ir tris autorines savo dainas – „Seniai toli“, „Goal of Science“ ir „Prie žalio vandens“. Vėliau netikėti muzikiniai projektai atlikti ir kitose sakraliose vietose. Būtent Reikjavike bei Vilniaus Katedroje ir įrašyti CD ir vinilo plokštelės dalimi tapsiantys kūriniai.

„Man buvo svarbu prisiliesti prie šios muzikos. Šviesaus atminimo mano tėtis buvo vargonininkas, mama – chorvedė. Tad, tas bažnytinis, barokinis skambesys tarsi yra ar buvo įaugęs į mane. Suprantu ir noriu atsiprašyti profesionalų už klaidas, kurias jie muzikoje ar atlikime galbūt aptiks. Bet kai jausmas kyla iš vidaus, sunku jį suturėti“, – nuoširdžiai kalbėjo Jurga.

Ateinantį trečiadienį, liepos 17 dieną, ji su grupe surengs solinį koncertą po atviru dangumi Vilniaus senamiestyje „Vasaros terasoje“. Taip pat liepos 19 dieną pasirodys festivalyje „Rock in Haapsalu“ Estijoje.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai