Festivalių įkvėpimai: moderni bohema

Bohemiškas stilius / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-03 18:35
Nesvarbu, ar švenčiate pagoniškąją Belteino naktį, deginate raganas ant Valpurgijos laužo, ar lekiate į Koačelos slėnį: festivališkas stilius visada yra bohemiškas, o tai reiškia – vasariškas. Tačiau bohemiškas stilius tinka ne tik festivaliams – su savo įspūdinga istorija, bohemiškos spalvos ir siluetai niekada nepalieka aktualiausių tendencijų.

Bohemiškas stilius, inspiruotas prerafaelitų judėjimo, Oscaro Wilde'o poezijos klubo ir jo mūzų beveik apatinių suknelių, Šilko kelyje pasigavęs marokietiškų spalvų, Azijos ornamentų, susimaišė su indėniškais – turkio karoliukų papuošalais ir siuvinėjimais, odiniais kutuotais švarkais, Laukinių Vakarų aksesuarais – kaubojiškomis skrybėlėmis ir batais, diržais didelėmis sagtimis ir viso pasaulio folklorišku siuvinėjimu – nuo Meksikos iki Ukrainos.

Svarbu nepamiršti septintojo, aštuntojo dešimtmečio hipių estetikos – platėjančių džinsų, rankdarbiškų rankinukų ir pintų krepšių (tokių madingų šią vasarą), apvalių saulės akinių ir gėlių vainikų – šis meniškas, vienas seniausių stilių puikiai adaptuojasi keičiantis tendencijoms ir niekada nestinga gerbėjų – tiek gatvėje, tiek aukštojoje madoje.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Jeigu dar neturite margo chalato, permatomos suknelės – dar nevėlu juos įsigyti: modernus bohemiškas stilius turi buduariško atsainumo, nėrinių ir smagiai sluoksniuojasi su džinsais, šortais, marškinėliais ir vyriškais švarkais.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Jei aukštakulniai kelia tiek pat nerimo kiek ir sportiniai bateliai, tai aksominės platforminės basutės iki begalybės ištemps kojas, pasislėpę po aktualiais platėjančiais džinsais ir tiks su plevėsuojančiomis maksi suknelėm bei chalatais.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Faktūros

Nėra stiliaus, kuris sujungtų daugiau faktūrų, spalvų ir printų, nei bohemiškas. Drąsiai derinkite modernų su vintažiniu ir folkloriniu.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Minimali bohema?

Bohemiškas stilius dažnai suprantamas kaip margas ir daugiasluoksnis (ir tai nėra neteisinga), tačiau modernios gatvės pamaivos pasirenka tik bohemišką siluetą ir detales, o spalvą – vieną.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Skoninga skudurinė Onutė

Tarsi sulopytos suknelės iš margų gabalų audinių – dar viena itin aktuali mados tvarumo inspiruota tendencija (iš senų audinių susidurstyk suknelę), kuri yra tobulai bohemiška.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

www.lauralatour.com

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai