Festivalis „Roko naktys“ keičia vietą: kraustosi iš Varėnos į Zarasus, tačiau patenkinti ne visi

Algirdas Barniškis-Blėka, Samas, Justė Zinkevičiūtė ir Jogilė Ramoškaitė / Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-06 13:18
Festivalis „Roko naktys“ šiemet vyks ne Varėnoje, kaip buvo skelbta, o Zaraso saloje. Ši naujiena paaiškėjo trečiadienį vykusioje festivalio organizatorių ir dalyvių spaudos konferencijoje.

Festivalio data nesikeičia – muzikos ir pramogų fiesta vyks rugpjūčio 15-16 dienomis. Apie pakeistą festivalio vietą pranešta likus kiek daugiau nei savaitei iki festivalio pradžios.

Žinia apie pasikeitusią festivalio vietą netruko sulaukti „Roko naktų“ gerbėjų pasipiktinimo  festivalio „Facebook“ paskyroje – bilietus į renginį įsigiję žmonės internete tikino esą nepatenkitnti, kad apie pokyčius pranešta taip vėlai, mat dalis jų jau buvo įsigiję traukinio bilietus į Varėną. 

Tuo tarpu „Roko naktų“ organizatoriai patikino, kad traukiniai visus norinčius nuveš ir į Zarasus, taip pat skelbiama, kad dėl tokio sprendimo „Varėna nekalta. Čia grynai techninės sąlygos.“

Tačiau gerbėjų pasipiktinimo festivalių organizatorių atsakymai nesumažino: dalis suskubo teirautis, kur galima grąžinti bilietus į renginį, taip pat reikalauti bilietus atpiginti. „Roko naktų“ organizatorių teigimu, bilietus į festivalį grąžinti galima kreipųsis į bilietų platintojus, pigesnius bilietus į renginį galės įsigyti Zarasų gyventojai – jiems reikia kreiptis į Zarasų Turizmo informacijos centrą. 

Nuo 2002-ųjų metų festivalį su pertraukomis rengiantis Algirdas Barniškis-Blėka teigė, kad  sprendimą pakeisti lokaciją daugiausiai nulėmė techniniai faktoriai. „Festivaliui „Roko naktys“ keliami aukščiausi techniniai reikalavimai. Jis vyksta gamtoje, tam reikia maksimaliai gerai funkcionuojančios visos komunikacijos, saugos tarnybų ir daugybės kitų dalykų. Įvertinę situaciją, galiausiai priėmėme sprendimą, kad Zarasuose „Roko naktims“ bus geriau nei Varėnoje, – sakė A.Barniškis-Blėka. – Tačiau jokiu būdu nesakome, kad Varėna mus nuvylė. Bendradarbiauti sekėsi tikrai gerai, už tai esame labai dėkingi. Bet turėdami skirtingas technines, o taip pat ir oro sąlygas, vis dėlto renkamės Zarasus. Galima sakyti, kad „Roko naktys“ grįžta namo. Festivalio data nesikeičia – kaip ir planuota, jis vyks rugpjūčio 15-16 dienomis.”

Organizatorių teigimu, rokerių toks pokytis neturėtų nuliūdinti. Atvirkščiai – dauguma anksčiau pageidavo, kad festivalis vyktų įprastoje vietoje ir Varėną vertino tik kaip neišvengiamą alternatyvą. „Nemanau, kad festivalio gerbėjams didelis skirtumas, kur galės pasiklausyti savo mėgiamų grupių. Zarasai puiki vieta festivaliui. Pokyčių nereikia bijoti – tai juk rokenrolas!“ – juokėsi Blėka.

Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.
Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Zarasų administracijos direktorius Ramūnas Keršys papasakojo, kad kaip tik tuo metu Zarasuose vyks miesto šventė. „Viena jos sudedamųjų dalių – ralis prezidentinei taurei laimėti. Tad Zarasuose griaudės ne tik rokas, bet ir automobilių varikliai. Be to, ežere vyks valčių paradas, kuriame galės dalyvauti visi norintys. Mieste nestigs kultūrinių renginių, koncertų. Kviečiame visus atvykti į Zarasus – tikrą roko miestą“, – sakė R.Keršys.

BIX lyderis Saulius Urbonavičius-Samas spaudė organizatoriui ranką, kad jis grįžo į teisingą kelią ir vėl rengia „Roko naktis“. „Šitas festivalis sėdi giliai ir labai gerai, kad jis atgijo, nes dabar Lietuvoje vyksta festivalių „tryda“ – kur nespjausi, ten festivalis. Ir tarp tų visų pop festivalių, kurie į niekur neveda, „Roko  naktys“ yra labai teisingas kryptinis festivalis, – sakė Samas. – Aš manau, kad rokas yra neužmušamas, nes ši muzika yra kalbanti. Ji gimsta iš vidaus, iš širdies, iš noro kažką pasakyti“.

BIX lyderis pabrėžė, kad pats „nekepa“ dainų, o jas rašo būtent tada, kai turi ką pasakyti. Jau netrukus BIX gerbėjams pristatys naują albumą. „Šešias dainas jau esame įrašę“, – sakė Samas, pridurdamas, kad BIX turi ir labai griežtų roko dainų, kurias retai atlieka koncertuose, bet būtinai atliks „Roko naktyse“ Zarasuose.

Spaudos konferencijoje buvo plakami šalti pieno kokteiliai, žaismingai iliustravę tai, kad roko muzikantai nebūtinai turi sąsajų su alkoholiu. „Tai yra mitas, kad rokeriai visada apspangę. Daugybė roko grandų yra visiški blaivininkai. Alkoholis ir rokenrolas draugauja kaip Dievas su velniu, – tai yra pasakos. BIX muzika gimė be jokio dozės svaiginamųjų, niekada nieko nesu sukūręs apsvaigęs, nes kūryba nėra griovimo menas, tai – teigiama statymo energija, o jei tau nelinksma, tai niekas nepralinksmins, alkoholis juo labiau, – pasakojo muzikantas. – Praėjo tie laikai, kai nusitašymas iki žemės graibymo buvo svarbiausia roko festivalyje. Žmogus atsipalaiduoja tada, kai jam sudaromos kokybiškos sąlygos pailsėti, o ne nusigerti. Geras rokas taip ištaško, kad nereikia nieko daugiau. Muzika yra pats geriausias svaigalas, be jokių priedų, be jokių priemaišų ir be jokio pylimo į save.“

Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.
Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.

Šiai nuomonei pritarė ir vienas pagrindinių festivalio žvaigždžių – heavy metal monstrų „Iron Maiden“ buvęs vokalistas Blaze Bayley, jau grojęs „Roko naktyse“ 2011 metais ir dabar nekantraujantis sugrįžti. Spaudos konferencijoje su juo buvo užmegztas tiesioginis ryšys internetu. Savo namuose prie Birminghamo įsitaisęs muzikantas patikino, kad niekada negeria prieš pasirodymą publikai. „Aš gerbiu savo gerbėjus ir niekada jiems nekoncertuoju apsvaigęs. Lietuviško alaus galėsiu išgerti po visko“, – kalbėjo B.Bayley, paprašęs ir jį pavaišinti stiklu pieno kokteilio nuo konferencijos stalo.

„Negaliu sulaukti „Roko naktų“ festivalio Lietuvoje. Labai geri, tiesiog beprotiški prisiminimai! Buvo fantastiška groti lietuviams. Mes daug koncertuojame festivaliuose, bet įvertindamas „Roko naktų“ organizaciją, visas sudaromas sąlygas, neturiu abejonių – tai, kas vyksta Zarasuose, yra paties aukščiausio lygio renginys, nedaug kas jam prilygsta“, – kalbėjo britas.

B.Bayley „Roko naktyse“ nešykštės geriausių „Iron Maiden“ kūrinių, taip pat bus dainų iš naujausio jo albumo „Soundtracks of My Life“. Šiuo metu jis rengia DVD „Live ir Praha“. Paklaustas, ar kada nors galima tikėtis DVD „Live in Lithuania“, muzikantas teigė, kad nėra priežasčių tam neįvykti.

Spaudos konferenciją, vykusią mados ir grožio studijoje „Wondertime“, vainikavo fotosesija roko grupės „Kiss“ įvaizdžio tema. Grimo meistrės Vaidos Venckutės „juoduoju“ ir „baltuoju“ modeliais tapo velniūkščio būdo „Roko naktų“ savanorė Jogilė Ramoškaitė ir romantiška, „vintažinė“ panelė, aktorė Justė Zinkevičiūtė. „Niekada nebuvau didelė roko gebėja, bet man patinka, kaip ši dvasia smelkiasi į kūną. Jau galiu pasvajoti ir apie vaikiną su motociklu“, – juokėsi J.Zinkevičiūtė, šiuo metu besifilmuojanti LRT seriale „Meilė kaip mėnulis“.

Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.
Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.

„O ką tik Nidoje filmavausi filme „Dėdė, rokas ir aš“, vaidinau roko muzikantę. Labai patiko“, – pasakojo Justė. Tai, kad apie roką Lietuvoje sukami filmai ir kad vyksta tokie teminiai festivaliai, tik patvirtina, kad šis žanras niekaip neužleidžia savo pozicijų.

Tuo bus galima dar kartą įsitikinti festivalyje „Roko naktys“, kuris rugpjūčio 15-16 dienomis vyks Zaraso ežero saloje. Jame koncertuos Šveicarijos folk metal grupė „Eluveitie“, iš Gibraltaro kilę metalistai „Breed 77”, B.Bayley su grupe iš Jungtinės Karalystės, estų roko importas „Elephants from Neptune“, latviai „Relicseed“ ir „Laime Pilniga“, o taip pat – visi geriausi Lietuvos roko meistrai: „Thundertale“, „Rebelheart“, „Katedra“, Jeronimas Milius ir „Soul Stealer“, Česlovas Gabalis ir „Minor Modesty“, BIX, „Siela“, SBS, AC/DC Tribute.lt ir kt. Jų gerbėjų lauks ne tik mėgiama muzika, bet ir įvairios pramogos: festivalyje bus galima įsiverti auskarus, pasidaryti laikinų tautuiruočių ir rokeriškų šukuosenų, pasivėžinti „bumperbike“ atrakcione, dalyvauti aklame pasimatyme, pasilinksminti su vandens šautuvais. 

Zarasuose be problemų galios „Roko naktų“ bilietai su nurodyta Varėnos vieta. Zarasiškiai  Turizmo informacijos centre (TIC) bilietų galės įsigyti su nuolaida. O dėl pasikeitusios festivalio lokacijos norintieji grąžinti bilietus, tai galės padaryti jų įsigyjimo vietose.

Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.
Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai