Festivalis „Galapagai“: paskelbtos dar penkios grupės

„Gogol Bordello Tribute“ / Festivalio „Galapagai“ organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-06-26 13:36
Rugpjūčio 1-2 dienomis, festivalyje „Galapagai“ skambės tik kokybiška ir labai įvairi muzika. Rokenrolo ritmą keis hiphopas, o balkanų muzikos garsus – kolumbietiškas skambesys. Festivalio organizatoriai tikino, kad net ir išrankiausi ras, pagal kokią muziką pajudėti.

Egzotiškoje „Galapagų“ festivalio valstybėje, ne tik para trunka 72 valandas, bet ir santarvėje gyvena skirtingą muziką grojantys muzikantai. Vienoje iš keturių festivalio scenų su specialia programa ir išskirtinai festivaliui ruoštomis vizualizacijomis pasirodys Jurgis Didžiulis.

Balkanų šalių ritmais visus apgaubs profesionalių lietuvos muzikantų sukurtas „Gogol Bordello Tribute“ projektas. Čigoniško dub punko atlikėjai debiutavo „Lofto“ scenoje. Jų muzikoje gausu ir čigoniškų motyvų, ir reggae, ir pankiškos muzikos. Tačiau visuma – didelis šurmulys, linksmas skambesys, netikėti tekstai ir užvedanti energija. Visiems Gogol Bordello fanams ir gypsy dub punk muzikos ritmams prijaučiantiems lietuvių kolektyvas paruošė ypatingas programą, kuri abejingo nepaliko nei vieno.

Švęsti, tarsi tai būtų paskutinė jūsų gyvenimo diena privers ir kitas lietuviškas projektas „Baltic Balkan“. Intriguojančiais pasirodymais, apipintais pajudėti verčiančia balkanų muzika garsėjantis kolektyvas susikūrė 2008-aisias. Sulaukusi gausaus klausytojų rato grupė 2012 metais išleido savo debiutinį EP albumą „ Katapulta“ ir nuo to laiko yra vieni laukiamiausių muzikantų festivalyje.

Festivalyje pasirodys ir grupė iš Izraelio L.F.N.T. Anot grupės narių šis trumpinys, angliškai tariant skambantis kaip žodis „dramblys“ (angl. elephant) iš tiesų reiškia „Live Free Not Troubled“ (liet. Gyvent Laisvai Be Rūpesčių). Melodingą indie roką kuriantys muzikantai tikina, kad šis šūkis geriausiai apibūdina jų požiūrį į gyvenimą bei pasirodymą festivalio „Galapagai scenoje.“ Prieš sukurdamas grupę pagrindinis grupės vokalistas ir gitaristas, žmogus orkestras Ranas Niras savo karjerą pradėjo ir daug metų grojo žymaus Izraelio gitaristo Asafo Avidano grupėje.

Galiausiai „Galapagų“ festivalyje pasirodys vos dvejus metus skaičiuojanti grupė „Basi“. Grupės nariai juokaudami pasakoja, kad „grupė „Basi“ gimė , kai jos vokalistas Karolis Kasperavičius šalia Elektrėnų kultūros centro nusiavė savo dešinės kojos šlepetę“. Jaunatviška energija trykštančios grupės muzikos stilistika siejasi su nevaržoma laisve, kurioje galima įžvelgti regio, roko, ypatingai ROKENROLO, džiazo bei pop muzikos motyvų.

Rugpjūčio 1-2 dienomis festivalyje „Galapagai“ taip pat koncertuos ne vienas garsus muzikantas. Tai - pasaulinę šlovę pelnę rokenrolistai „The Baseballs“ (DE), „Supersci“ (SE), „Carnival Youth“ (LV), Leon Somov & Jazzu (LT), Mr. Woodnote (UK), „Skamp“ (LT), „Krambambulya“ (BY), Lemon Joy (LT), „Liūdni Slibinai“ (LT), Jurga (LT), Pushaz (LT), Beissoul & Einius (LT), „Tie Geresni“ (LT), „Keymono“ (LT), Lilas & Innomine (LT),MC Mesijus (LT), Markas Palubenka (LT), „Colours Of Bubbles“ (LT), „Garbanotas Bosistas“ (LT), „Baltasis Kiras“ (LT), „Karma“ (LT), „Digital Digital“ (EE), „Bez Bileta“ (BY), „Superskankers“ ft. Okym Riim (EE), „Bonafide3000“ (IL), Margaret LIVE (EE), „Curlykills“ (EE) ir kiti.

Bilietus į festivalį „Galapagai“ platina Tiketa.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai