Festivalio „Šeršėliafam“ atidarymo metu įteiktas Metų kino moters apdovanojimas

Prasideda „Šeršėliafam“ festivalis / G. Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-06 21:55
Vasario 6 d. vakarą kino teatre „Pasaka“ atidarytas 12-tas tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“, šiemet kviečiantis kalbėti apie socialinius, politinius ir asmeninius pokyčius. Atidarymo renginio metu buvo paskelbta Metų kino moters apdovanojimo laimėtoja ir įvyko Ramunės Rakauskaitės režisuoto dokumentinio filmo „Kelionės namo“ premjera.

„Festivalis prasidėjo kaip platforma rodyti moterų režisierių darbus. Per šį laiką situacija šiek tiek pagerėjo ir moterų režisierių filmai rodomi ir kituose festivaliuose. Kodėl vis dar verta rengti šį festivalį? Specialistai pabrėžia – nors pilietinių iniciatyvų, kylančių iš žmonių ir iš verslo vis daugėja, situacija iš esmės negerėja. Lyčių lygybės indekse per dešimtmetį pasistūmėjome tik vienu procentu. Taigi „Šeršėliafam“ vis dar yra vietos. Ir taip, mūsų festivalis jau nebėra vien kino festivalis. Festivalio filmai yra atspirties taškas kelti klausimus ir kalbėti apie problemas,“ – kintančią festivalio viziją pristatė festivalio vadovė Andrė Balžekienė.

Prasideda „Šeršėliafam“ festivalis / G. Skaraitienės nuotr.
Prasideda „Šeršėliafam“ festivalis / G. Skaraitienės nuotr.

Jau septintus metus festivalis siekia pagerbti aktyviai kino kūrimo ir sklaidos procese dalyvaujančias kino moteris. Šiemet metų kino moterimi pretendavo tapti kino režisierė ir scenaristė Marija Kavtaradzė, animacijos prodiuserė Agnė Adomėnė, įkūrusi kino gamybos kompaniją „ART SHOT“, mokslininkė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė Lina Kaminskaitė-Jančorienė.

Metų kino moterį slaptu balsavimu tradiciškai renka kino industrijos profesionalai, o žiūrovai kviečiami atiduoti savo balsus bei išrinkti Publikos simpatijų prizo laimėtoją. Žiūrovų ir kino profesionalų balsams sutapus, Metų kino moterimi išrinkta Marija Kavtaradzė, kurios pirmo ilgametražio vaidybinio filmo „Išgyventi vasarą“ pasaulinė premjera įvyko 43-jame Toronto tarptautiniame kino festivalyje. Talino kino festivalyje „Išgyventi vasarą“ pripažintas geriausiu Baltijos šalių filmu.

Prasideda „Šeršėliafam“ festivalis / G. Skaraitienės nuotr.
Prasideda „Šeršėliafam“ festivalis / G. Skaraitienės nuotr.

Festivalio atidarymo filmu šiemet pasirinktas Ramunės Rakauskaitės režisuotas dokumentinis pasakojimas „Kelionės namo“, jautriai ir šmaikščiai parodantis pirmąsias Amerikos lietuvių patirtis grįžus aplankyti okupuotą tėvynę.

Dvyliktą kartą rengiamo festivalio seansai vyks kino teatre „Pasaka“ Vilniuje ir „Romuvoje“ Kaune. Kitų miestų gyventojai filmus galės išvysti internetu, „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai