Festivalio „ConTempo“ koordinatė G. Masteikatė dalijasi rekomendacijomis: ką verta pamatyti?

Festivalio „ConTempo“ pasirodymai/Organizatorių nuotr.
Autorius: Beatričė Staniūnaitė
Publikuota: 2019-08-22 18:37
Rugpjūčio 23-25 dienomis Kaunas kviečia į naują tarptautinį scenos menų festivalį „ConTempo“, kuriame bus pristatyta net dvylika renginių. Jų metu kauniečiai ir miesto svečiai galės atrasti šokio, šiuolaikinio cirko, teatro, muzikos bei daugiadisciplinio meno kūrinius.

Pirmojo festivalio programoje – išskirtiniai, drąsūs, provokuojantys ir atviri projektai, kuriuos pristato Europoje gerai žinomi kūrėjai iš Belgijos, Šveicarijos, Izraelio, Italijos, Ispanijos ir, žinoma, Lietuvos. Festivalio „ConTempo“ koordinatė Gintarė Masteikatė teigia, kad sudarinėjant festivalio programą norėta atskleisti scenos menų įvairovę.

„Kuriant pirmąją festivalio programą pagrindinis tikslas buvo parodyti  naujus formatus ir galimybes juos pristatyti už mums įprastų teatro sienų. Visi festivalio dalyviai yra kūrybiški, atviri ir drąsūs menininkai, kuriantys betarpišką santykį su žiūrovais“, – teigė G. Masteikaitė.

Kodėl pirmajam scenos menų festivaliui „ConTempo“ pasirinktas būtent Kauno miestas?

Kaunas – antras pagal dydį Lietuvos miestas, kuriame gana retai išvystame tarptautinius scenos menų pavyzdžius (išskyrus mieste vykstančius festivalius ir kelias pavienes iniciatyvas). Taip pat šiame mieste nėra itin daug erdvės jauniems ir nepriklausomiems šiuolaikinio teatro kūrėjams, kurie nori realizuoti ir pristatyti savo idėjas.

Kaunui laimėjus Europos kultūros sostinės titulą atsirado išskirtinė galimybė pradėti naujas iniciatyvas ir taip aktyvinti Kauno miesto kultūrinį gyvenimą, plėsti kultūros organizacijų veiklų sritis, kurti patrauklesnę erdvę nepriklausomam kultūros sektoriui veikti bei skatinti tarptautiškumą.

Bendraujant su scenos meno sektoriaus atstovais labai natūraliai gimė naujo festivalio idėja, kuris galėtų tapti platforma ne tik pristatyti užsienio kūrėjų darbus, bet ir kurti erdvę nepriklausomam sektoriui ir mieste veikiančioms scenos menų organizacijoms. 

Kaip atrinkinėjote ir sudarėte šių metų festivalio menininkų ir jų pasirodymų programą? 

Programą sudarinėjome konsultuojantis su užsienio profesionalais ir remiantis aktualumo, išskirtinumo, prieinamumo principais, atliepiant šalies ir miesto kultūrinį „klimatą“. Taip pat norėjome pristatyti vietinių kūrėjų naujausius darbus, inicijuoti ir tarptautinius projektus.

Festivalio tikslas – parodyti išskirtinius šiuolaikinio scenos meno pavydžius, naujas formas, darbus, kurie gali būti pritaikyti ir sukurti būtent Kauno miestui. Festivalio dalyvių paieška – tai ilgas ir nenutrūkstamas procesas. Pavyzdžiui, šiuo metu, dar neprasidėjus pirmam festivaliui, jau ieškome dalyvių 2020-2022 m. programai.

Festivalyje pasirodys daugiau užsienio menininkų nei lietuvių. Kaip manote, ar praeiviai nepasiges lietuvių menininkų kurto šiuolaikinio gatvės meno?

Šis festivalis nėra dedikuotas išskirtinai gatvės menui, mūsų tikslas pristatyti daug platesnį kontekstą, apjungiantį visus įmanomus formatus (spektakliai bus pristatomi tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse). Vienas iš jų gali būti ir šiuolaikinis gatvės teatro menas.

Numatoma, kad kiekvienais metais festivalyje daugės ir Lietuvos, o daugiausia su Kauno miestu susijusių kūrėjų darbų. Šiuo metu kaip tik vystome tokios programos idėją.

Kuo scenos menų festivalio „ConTempo“ programa yra išskirtinė?

Šis festivalis vystomas atsižvelgiant į Kauno miesto kultūrinį gyvenimą, patirtis, turimas erdves, miesto ir rajono stiprybes bei silpnybes, aktyviai bendradarbiaujant su mieste veikiančiais kūrėjais bei organizacijomis.

Galvojant apie naujo festivalio poreikį ir konceptą buvo aišku, kad festivalis turi išeiti toliau už teatro aikštelių ir įveiklinti miesto atviras bei uždaras erdves. Šių metų festivalio programoje pristatomi darbai, kurie naudoja šokio, muzikos, cirko, akrobatikos, objektų manipuliavimo, choreografijos ir gatvės teatro disciplinas. Programa subalansuota taip, kad visi gali rasti sau patinkantį renginį, nepriklausomai nuo turimos patirtis. Beveik visi renginiai yra nemokami ir draugiški net mažiausiems žiūrovams.

Išskirkite ir rekomenduokite TOP3 pasirodymus, kuriuos tikrai verta aplankyti.

Būtinai aplankykite Adrian Salustri (Italija) ir jo nuostabų, šiuolaikinio cirko ir objektų spektaklį „Materija“, kuris įvyks rugpjūčio 25 d. 13 val. Girstučio kultūros centre.

Taip pat būtina pamatyti šveicarų Rudi van der Merwe ir Beatrice Graf spektaklį „Trofėjus“, kuris specialiai pritaikytas lokacijai. Spektaklį išvysite rugpjūčio  23 d. 18 val. Žemuosiuose Šančiuose ir 24 d. 17 val. Kačerginėje.

„Kamčiaka“ – vienas garsiausių gatvės teatrų spektaklių, skaičiuojantis jau 12 metų, apkeliavęs 30 šalių, kuriose pristatytas daugiau nei 400 kartų. Susitikimo vieta Kaune – Vilniaus g.3, rugpjūčio 25 d. 15:30 ir 19:00 val.

Visą festivalio programą rasite ČIA.

 

Temos:

Naujausi straipsniai