Festivalį „Midsummer Vilnius“ sudrebinusi grupė „Garbanotas“: „Fantastika, kad galim tai turėti savo mieste“

Gupės „Garbanotas“ koncertas festivalyje „Midsummer Vilnius“/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-07-25 22:24
„Jaudulys visada aplanko prieš lipant į sceną. Juk norisi kuo geriau ir tikroviškiau pristatyti tai, ką veikiam kuriam ir kuo gyvenam“, – pasakojo ketvirtadienį festivalyje „Midsummer Vilnius“ koncertą surengę psichodelinio roko grupės „Garbanotas“ nariai.

Koncerto metu grupė pristatė naujausio savo albumo „Paskutinė saulė“ dainas, tačiau nepamiršo ir senosios savo kūrybos. Muzikantų pasirodymą apipynė varinių pučiamųjų garsai. 

„Bus negirdėta, oru, miuzikliška ir jautru. Būsim nuoširdžiai laimingi“, – prieš koncertą Žmonės.lt sakė grupės nariai. 

Muzikantai prisipažino, kad su pučiamųjų orkestru į sceną jie lipo pirmą kartą, todėl nenuostabu, kad koncerto recepeticijose būdavo kur kas daugiau šurmulio nei įprastai.

„Visų pirma repeticijose su pučiamaisiais mūsų kur kas daugiau. Jaučiamės kaip orkestrėlis: daugiau garsų, daugiau akių ir juoko ir ausų, kurios klauso ir interpretuoja! Ir muzika kitaip skamba, kūriniai, kuriuos Liutauras Janušaitis aranžavo skamba miuzikliškai! Kai repetuodavom kartais pradėdavom juoktis, nes skamba taip negirdėtai ir smagiai arba net ašaros pradėdavo kauptis“, – kalbėjo jie.

Gupės „Garbanotas“ koncertas festivalyje „Midsummer Vilnius“/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Gupės „Garbanotas“ koncertas festivalyje „Midsummer Vilnius“/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Grupės nariai neslėpė, kad prieš koncertą juos lydėjo jaudulys: „Juk susirinks visi valdovai ir valdovės, karalienės ir karaliai princai ir princesės ir visi miestelėnai! Jaudinamės, bet tas jaudulys ypatingas, jis ir priverčia kurti ir dalintis!“. 

Kalbėdami apie „Midsummer Vilnius“ festivalį muzikantai ypatingai dėkojo organizatoriams. „Šis festivalis – labai smagus judesys! Vilniaus centre nesustojamai vyksta įvairaus plauko menininiai išstojimai. Fantastika, kad galim tai turėti savo mieste“, – džiaugėsi „Garbanotas“ ir pridūrė, kad labai džiaugiasi, jog tokie renginiai Vilniuje įkvėpia gyvybės – „Kartais jis toks tuščias, vienas pats, Vilnius vasaroja. Toks poetiškas, ypač vasaros lietingomis dienomis ir savaitgaliais, kai visi traukia prie ežerų,upių jūrų ir sodų, Vilnius tampa vienišius. O darbo dienom čia šurmuliuoja turistai ir miestelėnai, vyksta įvairūs renginiai ir viskas labai gyva, Vilnius pasimatyme! Tuo jis ir yra ypatingas miestas – gyvybe!“.

Grupės nariai – dažni įvairiausių festivalių lankytojai. Tiesa, dažniausiai vasaros renginiuose jie pasirodo ant scenos.

„Anksčiau daugiau visur dalyvaudavom kaip klausytojai. Dabar, matyt, užaugom poreikiai kitokie, atsirenkam kur nuvykti ko paklausyti ir kuriame šurmulyje sudalyvauti! Dažnai keliaujam kaip dalyviai, o laisvadieniams pasitaikius, norisi šiek tiek pabūti ramiai, vienumoje“, – prisipažino jie. 

Naujausi straipsniai