Fengšui teorija: kokius gyvūnus verta auginti namie

Šuo ir katė / Fotolia nuotr.
Šuo ir katė / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2013-02-01 07:00
AA

Perstumtas baldas, ant kitos lentynos perstatytas suvenyras, naujas paveikslas ant sienos – visi šie maži pokyčiai, pasak fengšui specialistų, keičia energijos tėkmę. O kas nutinka namuose atsiradus augintiniui? Naujasis namų gyventojas ne tik puošia interjerą, bet ir juda, aktyviai reaguoja į aplinką... Taigi savaip ją ir keičia.

Pačiuose seniausiuose fengšui mokymuose apie naminius gyvūnus dar neužsimenama. Priežastis paprasta: tais laikais gyvūnai tiesiog negyveno namuose, t. y. labai ilgai jie buvo tik ūkio darbų pagalbininkai ir maisto šaltinis, o ne draugai. Kai pradėta suvokti, kad keturkojai (ir ne tik) gali teikti estetinį ir bendravimo malonumą, fengšui specialistai ėmė juos atidžiai stebėti ir konstatavo, kad kiekvienas augintinis savaip veikia namų energiją.

Pagal fengšui gyvūnai į namus atneša aktyviąją jan energiją. Bet... ne kiekvienas veikia pozityviai.

Labai svarbu, kad gyvūnai visiems namiškiams teiktų džiaugsmą. Be to, namuose turi būti pakankamai vietos ir erdvės augintiniui. Šeimininkai turėtų rasti laiko su jais pabendrauti. Tik taip augintinis galės suteikti namams teigiamos energijos. Pamirštas, neprižiūrimas gyvūnas namuose tampa nelaimių, nesėkmių, konfliktų ir finansinių nuostolių traukos centru.

 

Žuvytės – sėkmės ir harmonijos favoritės

Žuvytė / Fotolia nuotr.

Net ir tiems, kurie visiškai nesidomi fengšui, tikriausiai girdėta, kad akvariumas namuose – labai stipri energijos harmonizavimo priemonė. Jos kuria taikią, ramią, jaukiam bendravimui nuteikiančią atmosferą patalpoje, maitina žmogaus energiją. Kad akvariumas netaptų neigiamos energijos šaltiniu, svarbu žinoti, kur galima statyti jį ir kokias žuvytes jums tinka laikyti.

♦ Tinkamiausiomis teigiamos energijos šauklėmis laikomos auksinės žuvelės, kurios asocijuojasi su turtais ir sėkme.

♦ Laiminga žuvelių kombinacija – devynios: aštuonios auksinės ir viena juoda, sugerianti negatyvią, į namus patenkančią energiją.

♦ Labai svarbu, kad akvariumo vanduo visada būtų švarus, kaip ir pinigai, kurie jums ateis į rankas.

♦ Negalima statyti akvariumo pagrindinių durų dešinėje – tai prišauks finansinę sėkmę, tačiau aptemdys šeimos narių tarpusavio santykius. Idealiai akvariumui tinkanti vieta – pietrytinė pusė.

♦ Geriausia akvariumą statyti prie įėjimo arba svetainėje – taip į namus jis pritrauks klestėjimą, garbę ir turtus. Puiku, jei tai bus pietvakarių zona.

♦ Iš kairės nuo durų reikėtų įkurdinti ir dekoratyvinį tvenkinį su žuvytėmis, jei tokį įsirengėte savo namuose.

♦ Jei žuvelė nugaišta – tai nėra labai blogas ženklas. Tikima, kad taip ji sau prisiėmė nelaimę, kuri grėsė kam nors iš namiškių. Taigi belieka pakeisti ją kita.

 

Paukščiai – klegesys į namus

Žuvytė / Fotolia nuotr.

Paukščiai – taip pat teigiamą energiją į namus atviliojantys ir ant sparnų sėkmę atnešantys augintiniai. Jie laikomi informacinio lauko generatoriais, pripildančiais namus klegesio, išjudinančiais užsistovėjusią energiją, namiškių gyvenimo ritmui suteikiantys greičio ir veržlumo.

♦ Kai kurių profesijų atstovams paukščiai netgi naudingesni už žuvytes, mat jie teigiamai veikia žmones, kurie jaučia ryšį su dangumi, kosmosu. Ypač paukščiai tinka įkvėpimo aukštumų siekiantiems įvairių sričių menininkams, kūrėjams, išradėjams.  Matyt, neatsitiktinai legendinis kūrėjas Leonardo da Vinci visą gyvenimą taip žavėjosi paukščiais.

♦ Jei jums stinga informacijos, gyvenate atskirtyje, paukštis – puikus pasirinkimas. Tačiau jei jūsų gyvenimas virte verda, ypač jei namuose nuolat klega vaikai, paukščiai – ne pats geriausias pasirinkimas. Tai dar labiau padidina žioplų klaidų, tuščių kalbų, nepaklusnumo tikimybę jūsų erdvėje.

♦ Energiškai paukščiai nesutaria nei su katėmis, nei su šunimis. Jie ardo energinę apsaugą, kurią katės ir šunys kuria.

♦ Paukščiai puikiai sutaria tik su žuvytėmis ir gyvūnais, galinčiais gyventi ir sausumoje, ir vandenyje (pvz., vėžliukais ar driežais), tačiau ir tokiu atveju psichinė įtampa namie gali padidėti.

 

Šuo – kad būtų saugiau

Žuvytė / Fotolia nuotr.

Šuo – žmogaus draugas, gynėjas ir sergėtojas. Manoma, kad jis į namus atneša turtus ir laimę. O jei šunį nusprendėte įsigyti finansiniams reikalams pastebimai pagerėjus – šuo ištikimai saugos ir gins jūsų jau įsigytą turtą.

♦ Šuo ypač pageidaujamas namuose, kuriuose tvyro in energijos perteklius: pernelyg tamsu, tylu, tuščia, o šeimininkai kiauras dienas darbe. Šuo padėtų atkurti in ir jan pusiausvyrą, lauktų šeimininkų vakarais, lojimu atbaidytų potencialias negandas.

 

Katės keliai nežinomi

Žuvytė / Fotolia nuotr.

Katės – įnoringi gyvūnai. Manoma, kad jos, atvirkščiai nei dauguma kitų gyvūnų, įkūnija in energiją. Jų elgesys nenuspėjamas, jos sunkiai pasiduoda auklėjimui, tad į namus gali atnešti tiek pagerėjimą, tiek problemas. Daug priklauso nuo pačių šeimininkų.

Apskritai katė – aiškiausias kosminės energijos laidininkas. Nors iš pažiūros rami, ji nuolat pasirengusi ginti save ir savo erdvę. Nė vieno judesio katė nepadarys tiesiog šiaip sau. Ji stebi namų tvarką, ieško, kur blogai, kur reikia išvalyti energiją ir ką iš šeimos narių būtina palaikyti. Katės puikiai jaučia magnetinius laukus ir žemės judesius. Taigi katės – puikūs ekstrasensai.

♦ Katės gina šeimininką nuo neigiamos energijos, gali nukreipti nesėkmes ir netgi mirtį nuo namų. Tačiau jei ją nepelnytai nubausite – neigiama energija grįš bumerangu.

♦ Energiją namuose saugo tik viena katė. Jei turite jų kelias, teigiamo poveikio tikėtis neverta, nes katės bus pernelyg užsiėmusios savimi.

♦ Katė su šuniu gali puikiai sugyventi ir vienuose namuose. Svarbiausia, kad kiekvienas jų turėtų savo teritoriją.

 

Vėžliukai – išminties talismanas

Žuvytė / Fotolia nuotr.

Fengšui žinovų tvirtinimu, vėžliai taip pat verti tapti vienais geidžiamiausių augintinių. Vėžlys – vienas svarbiausių fengšui mitinių gyvūnų. Jis valdo šiaurinį sektorių (pietiniame karaliauja raudonasis feniksas, vakaruose – baltasis tigras, o rytuose – auksinis drakonas) ir yra vienintelis iš keturių, kurį realiai galima ir įmanoma apgyvendinti namų erdvėje.

♦ Ramūs, tylūs, nekaprizingi vėžliai simbolizuoja ilgaamžiškumą, gina savo globėjus nuo įvairių negandų.

♦ Vėžliukas sukuria namuose jaukumą, ramybę, pripildo namus išminties, skatina nepaliaujamai tobulėti, eiti pirmyn. Lėtai, bet atkakliai ir užtikrintai.

♦ Baseiną ar terariumą su vėžliuku geriausia statyti šiaurinėje namo dalyje, kuri siejama su vandens stichija.

♦ Vėžliukas sudaro puikų duetą su žuvytėmis, papildo teigiamą vienas kito poveikį, teikia šeimininkams santarvę ir harmoniją.

 

Graužikai

Žuvytė / Fotolia nuotr.

Nors namuose auginamos dekoratyvinės pelytės, žiurkėnai, voveraitės ar triušiai daugybei vaikų teikia daug malonumo, o tėvams tampa puikiu kompromisu, leidžiančiu turėti „patogų“, ne itin reiklų augintinį, fengšui specialistai nerekomenduoja namuose laikyti graužikų. Jie stabdo dvasinį ir materialinį šeimininkų turtėjimą, skatina imtis tik namų ūkio darbų, įtvirtina rutiną, skubėjimą, gyvenimo energiją pakreipia taip, tarsi bėgtumėte besisukančiame rate: jėgos mąžta, o prie tikslo nepriartėjote nė žingsneliu.

♦ Išimtis – jūsų gimimo metus globojantis gyvūnas. Jei jūs ar kas nors iš namiškių gimė Triušio ar Žiurkės metais, šie gyvūnai sustiprins globojamo žmogaus, kartu ir jo namų teigiamą energiją, skatins dvasinį tobulėjimą.

♦ Jei jau įsigijote naminį graužiką – fengšui žinovai nepataria statyti narvelio vaikų kambaryje: tai didins mažylio irzlumą, nervingumą.

Temos: