Fengšui paslaptys namuose: kas padės pritraukti pinigus ir meilę?

Kaip namus dekoruoti pagal feng šui? / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Interjeras veikia ir mūsų sielą, ir mintis. Juk kažkodėl vienuose namuose jaučiamės jaukiai, o iš kitų norisi kuo greičiau sprukti. Pasirodo, jaukumo paslaptys slypi kur kas giliau... Fengšui gali padėti susigaudyti įmantriuose interjero vingiuose ir net pritraukti pinigus bei meilę. O juk gerų emocijų niekuomet nebus per daug.

Štai ką pataria feng šuikonsultantė Suzanne Metzger bei holistinio interjero dizaino ekspertė Laura Benko.

Norite pinigų? Virtuvė turi blizgėti

 • Bent jau taip teigia fengšui! Pamirškite neplautus indus, dulkėtas spinteles, nekokį kvapą skleidžiantį šaldytuvą... Kaip tik jame ir spintelėse turi būti pilna šviežio ir gardaus maisto. Ypatingą vaidmenį atlieka ir viryklė, kuri privalo spindėti, o ant valgomojo stalo tebūna kuo mažiau nereikalingų smulkmenų.
 • Raudona, violetinė ir žalia spalvos taip pat padės praturtėti. Todėl nevenkite namų dekoruoti šiais atspalviais, pavyzdžiui, tinka raudonas kilimas, levandų spalvos sienos, violetinė sofa, žalios pagalvėlės... Rinkitės pagal savo skonį ir įgeidžius. Kai kurie fengšui specialistai mano, kad jeigu spalva erzina, tuomet ją būtina pakeisti, taigi turėkite omenyje. 
 • Skirkite dėmesio pagrindinėms durims: jos turi būti „kviečiančios užeiti“, šviesios. Tinka įėjimą papuošti žydinčių gėlių vazonais,  taip pat įsitikinkite, kad jūsų durų skambutis veikia, o kilimėlis kojoms valyti – švarus.
 • Laura Benko sako, kad norėdami pajusti finansinę sėkmę, turime sukurti gyvą, sveiką, šlamštu, nereikalingais daiktais neapkrautą namų interjerą. Pastarieji neigiamai veikia būsto energetiką, o visa tai persiduoda ir gyventojams. Įvairūs augalai bei gėlės ne tik valo orą, bet ir padeda cirkuliuoti gerajai energijai. Puiku, jeigu turite fontanėlį, kuris simbolizuoja turtus ir pritraukia sėkmę. Beje, kuo erdviau, tuo daugiau galimybių atsiranda ir jūsų gyvenime.
 • Tačiau vandens simboliai ne visuomet tai, ko jums reikia. Tarkime, lašantis vandens čiaupas, bėgantis tualeto bakelis ar bet koks stovintis vanduo, sugedę vandens prietaisai atima iš jūsų bet kokia galimybę džiaugtis piniginiais reikalais. Taip pat patariama virš lovos nekabinti ne tik vandenį vaizduojančių peizažų, bet ir veidrodžių.

Trokštate patirti meilę? Nepristumkite visų baldų prie sienos

 • Fengšui konsultantė  ir knygos „Move Your Stuff, Change Your Life“ autorė Karen Rauch Carter sako, kad baldai namuose turi padėti komunikuoti, o tai reiškia, jog jų verčiau nepristumkite prie sienos ir nesukurkite atstumo. Idealu, jeigu baldų kojelės padėtos ant kilimo ir sukuria glaudų ratą.
 • Laimingos šeimos nuotraukos, kuriose jūs spindite džiaugsmu, tai dar vienas puikus būdas pajusti meilę. Tokios fotografijos tinka koridoriuje, virtuvėje ir kituose kambariuose, kuriuose praleidžiate daugiausia laiko. O štai miegamajame puikuotis turėtų tik poros atvaizdas.
 • Jeigu nenorite likti vieniši, vadinasi, ir interjere neturėtumėte demonstruoti „vienišų“ daiktų. Pavyzdžiui, viena kėdė, vienas paveikslas ant sienos, viena gėlė, nuotraukos, kuriose esate vieni... Draugystės ir partnerystės energijai sustiprinti rinkitės porinius daiktus – tai padės pritraukti meilę. Tiesiog palikite savo kambaryje vietos dar vienam žmogui ir pamatysite, kaip netikėtai jis atsiras...
 • Valgomojo stalas namuose – antras pagal svarbumą interjero daiktas po miegamojo, padedantis sukurti darnius santykius ir žadantis meilę. Fengšui specialistai sako, kad geriausia valgyti susėdus aplink stalą, net jeigu šeimai nepavyksta kasdien susiburti. Matydami vienas kitą dalijatės puikia energija, skatinančia teigiamas emocijas.
 • Miegamojo kambario ypatybės: kuo didesnis kambarys – tuo didesnės galimybės nutolti vienas kito. Kėdes miegamajame statykite viena prieš kitą, nelaikykite atidarytų durų, įneškite šiek tiek žaismingumo, tam puikiai tiks rožinė spalva, kurioje slypi meilė, džiaugsmas, laimė ir romantika. Santykius pozityviai veikia ir žydra spalva.
 • Pašalinkite iš namų neigiama energetika pulsuojančius daiktus: ginklus, kardus, gyvūnų iškamšas ir t. t. Stenkitės, kad jūsų būste atsispindėtų džiugesys ir pozityvios emocijos. Taip pat patariama į romantikos kūrimą pasitelkti drapiruotas užuolaidas, iš miegamojo išnešti televizorių, kompiuterį, išmaniuosius telefonus ir kitus elektronikos prietaisus. Tegu šiame kambaryje jus džiugina aistra ir meilė...
Skaitykite daugiau