FC Baseball pristato kitokį vaizdo klipą: „Nustebinau operatorių, paprašęs tamsos”

Tautvydas Gaudėšius-FC Baseball / Pauliaus Butkaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-04-27 11:25
Ką tik naują lietuviškos muzikos albumą „Vorai” pristatęs Tautvydas Gaudiešius-FC Baseball, šiandien į pasaulį paleidžia ir visiškai šviežią dainos „Saturnas” vaizdo klipą. Jis buvo nufilmuotas tamsoje, pasišviečiant vien žibintuvėliu. FC Baseball sako, kad tai buvo keista, bet įsimintina patirtis.

„Daina „Saturnas” pavadinta vardu planetos, kuri turi tuos žiedus aplinkui ir savotiškai primena santykius. Kai sukiesi ratu labai smarkiai, atrodo, reikia išsiaiškinti tam tikras problemas, bet praeina kažkiek laiko ir grįžti į tą patį tašką”, – sako FC Baseball.

Šį kūrinį jis parašė kiek anksčiau – dar būdamas 29-erių, tai minima ir dainos tekste. „Saturnas” turėjo patekti į pirmąjį FC Baseball albumą. „Tačiau man pasirodė, kad ši daina pernelyg iškrenta iš konteksto. Pirmasis albumas buvo akivaizdžiai švelnesnis, antrasis – „Vorai” – savyje turi tirštumo, visokių kampų. Galvoju, blemba, reikia sugrąžinti šitą dainą, ir mes ją sugrąžinome. „Saturne” aprašau savo artimų santykių su mylima mergina pradžią, o dainoje „Perplaukta upė” apdainuoju jų pabaigą”, – skėsteli rankomis FC Baseball.

FC Baseball
FC Baseball

Kūrinys „Saturnas” – lyg važinėjimasis naktiniu Vilniumi nuo sostinės senamiesčio iki Vingio parko. Ar iki namų, kuriuose galima tiesiog išsitiesti ant kilimo, kaip klipe – nenusirengus „bitlų” stiliaus kostiumo, jau šiek tiek susiglamžiusio siautuly, kuriame pamiršai skaičiuoti valandas.

„Kol kas aš noriu atrodyti kaip Michael’as Buble pusę penkių ryto ŠMC kiemelyje”, – šypsodamasis sako atlikėjas.

Jo idėjos visada turi paslėptą raktą. „Saturno” klipo esmė buvo tamsa, kaip fizinis aklumas, stiprus pasitikėjimas intuicija bei naujų patyrimų geismas. „Kai paskambinau operatoriui Nerijui Kuzmickui ir pasakiau, kad noriu nufilmuoti kipą tamsoje, jis nustebo: „Palauk, o kaip mes jį nufilmuosime?”. Atsakiau, kad su žibintuvėliu, – pasakoja FC Baseball. – Įsivaizdavau, kad grodami tamsoje kaip nors kitaip ir elgsimės. Ir iš tiesų, kai sujungėme aparatūrą ir išsijungėme šviesą, taip ir buvo.”

„Vienas, du, trys...” – įsižiebia tik menkas žibintuvėlis. Besiblaškantis spindulys vos vos apšviečia veidų, kūnų, instrumentų fragmentus. Kad ir kiek grodama grupė maivosi prieš kamerą, dingsta apsimestinumas.

„Keistas jausmas – performinti visiškoje tamsoje, bet man patiko. Kažkuria prasme „būti tamsoje” vėlgi yra santykių metafora. Juk ir ten, mano akimis, nieko nesuplanuosi: tu turi savo planą, antroji pusė – savo, o gyvenimas – savo. Gali apgraibomis tikėtis, kad viskas pavyks. Gali būti atsargus ir stengtis, bet kaip atsitiks – nežinai. Viskas, ką matai – tik tas žibintuvėlis, kuris apakina į tave nukreipta savo šviesa.”

Santykiams, iš kurių susideda gyvenimas – jau įvykęs, esamas ir dar būsimas – skirtas visas FC Baseball albumas „Vorai”. Nors albumas vos spėjo pasirodyti, FC Baseball jau sulaukė šiltų atgarsių.

„Gaunu gražius laiškus, žmonės rašo, kad dainose atpažįsta savo istorijas. Labai faina”, – sako FC Baseball.

FC Baseball – „Saturnas”:

Naujausi straipsniai