„Fashion bazaar“ mugėje mados „vergai“ šlavė jaunųjų kūrėjų darbus

„Fashion bazaar“ Kaune / Vaido Lungio nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-03-08 11:06
Pasak žinomo mados psichologo dr. Eugenijaus Skerstono, šiuolaikinė mada – nei daiktas, nei visuomenės prievolė, o savanoriška, maloni, „vergija“, kur būti pavyzdingu mados vergu, tiesiog, gera. Šį savaitgalį į Kaune vykstantį „Fashion bazaarą“ skubėjo ne viena uoli mados „vergė“, netrūko ir madai neabejingų vyrų. Tad ką gi pristatė jaunieji lietuvių kūrėjai, kad į renginį žmonės važiavo net ir užsakytais autobusais?
Vaido Lungio nuotr.
Vaido Lungio nuotr.

Prieš keletą metų tik Kaziuko mugėse ar kokiuose nors blusturgiuose buvo galima išvysti originalių rankų darbo papuošalų, aksesuarų bei drabužių. Nežinia kas išlaisvino jaunuosius lietuvių kūrėjus, ar visagalis internetas, leidžiantis ne tik parodyti visas gėrybes, bet jas ir parduoti, o gal kelionių metu pamatyta praktika kitose šalyse.

Kaip ten bebūtų, tačiau kuriančių, taip save išreiškiančių ir savo darbus parodyti kitiems norinčių jaunųjų kūrėjų tikrai netrūksta. Kelios dešimtys jų savo kūrinius atvežė į „Žalgirio“ arenoje jau nebe pirmą kartą organizuotą „Fashion bazarą“.

Kaip teigė kalbinti kūrėjai, šis turgus tikrai buvo vykęs, į renginį buvo net organizuojami autobusai iš kitų miestų, pilni „pasišopinti“ susiruošusių moterų. Jos, tiesiog, graibstė įvairius papuošalus, matavosi visas iš eilės sukneles, paltus, vilnones skraistes ir kitus apdarus, ieškojo originalių drabužėlių vaikams, pirko kosmetiką, odines rankines ir pinigines.

Vaido Lungio nuotr.
Vaido Lungio nuotr.

Dauguma pirkėjų atvyko realiai paliesti ir įvertinti socialiniuose tinkluose ne kartą matytus kūrinius, norėjo įsitikinti jų kokybe, pamatyti ar drabužis tiktų jų figūrai, užsisakyti, kad kūrėjai sukurtų modelius tik joms. Anot jaunųjų kūrėjų, lietuvius vargu jau ar būtų galima pavadinti pilkais, nes šiame renginyje jie ieškojo ryškių spalvų daiktų.

Galbūt daug kas pasakytų, kad vergauti madai yra kvaila ir nebrandu, bet gyvenimas tuo ir gražus, kad vergaudami savo mažytėms silpnybėms dėl to jaučiame tik džiaugsmą. O jei žmogus nesidžiaugi mažomis smulkmenomis, tai vargu ar iš viso tą džiaugsmą jauti.

Vaido Lungio nuotr.
Vaido Lungio nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai