Ezzio Bosso – dirigentas, orkestrą valdantis iš neįgaliojo vežimėlio

Nomeda Kazlaus ir Ezzio Bosso / Laidos kūrėjų nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Ezzio Bosso – trapaus kūno, bet stiprios dvasios pianistas, dirigentas ir kompozitorius, orkestrą valdantis iš neįgaliojo vežimėlio, studijuojantis meteorologiją ir senovės istoriją. Šį sekmadienį jis – projekto „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ svečias. Laidą kviečiame žiūrėti gruodžio 3 d. 21 val. per LRT KULTŪRĄ.

Progresuojanti liga prikaustė E. Bosso (g. 1971) prie neįgaliojo vežimėlio. Jis sunkiai kalba ir juda, bet groti ir diriguoti dar gali. „Liga - dalis mano istorijos. Mes gyvenime sudaryti iš daugybės istorijų, tiesa? Ir man gyvenime pasisekė išgyventi šią istoriją. Istorijos nebūna bjaurios ar gražios. Istorijos būna linksmos, apgailėtinos, juokingos, mielos, aistringos. Vienintelės istorijos reikia bijoti – tos, kuri nuobodi“, – sako E. Bosso.

„Šis nuostabus žmogus – gyvas liudijimas, kad ir sunkia liga sergantis žmogus gali padaryti stulbinančią karjerą. Visas jo gyvenimas skirtas muzikai, todėl ir mintys apie muziką neatsiejama maestro dalis“, – pasakoja laidos autorė ir vedėja, Lietuvos operos žvaigždė Nomeda Kazlaus. Pasak interviu herojaus, „muzika turi galią sustabdyti laiką, nes kartais viename takte telpa visas gyvenimas, o kartais per valandą simfonijos praeina tik sekundė.“

E. Bosso savo muzikoje pina įvairiausių žanrų ir formų elementus taip sukurdamas unikalų stilių. Jis yra pelnęs keletą prestižinių kino premijų už muziką kino filmams, koncertavo didžiausiose pasaulio salėse – Karnegie Hole, Sidnėjaus, Buenos Airių operos teatruose bei daugelyje kitų, ir visur sulaukė palankiausių viso pasaulio melomanų vertinimų. Praėjusią vasarą E. Bosso koncertavo ir Lietuvoje.

Paskatintas Claudio Abado tapti dirigentu, sėkmingai bendradarbiauja su Londono simfoniniu orkestru, Turino „Teatro Reggio“, Neapolio San Carlo teatro bei kitais orkestrais.

Apie tai, kas yra sėkmė, apie moters didybę, tarnystę muzikai ir kodėl visos istorijos geros ir tik viena, kurios reikia bijot – Ezzio Bosso išskirtiniame interviu Lietuvai jau šį sekmadienį 21 val. laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ per LRT KULTŪRĄ.

Skaitykite daugiau