Evelinos Young namuose – naujas šeimos narys: „Dienos su juo – lyg su vaikščioti ką tik pradėjusiu vaiku“

Evelina Young su Rollo / Asmeninio albumo nuotr.
Evelina Young su Rollo / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-10-22 18:01
AA

Sakoma, kad šuo – geriausias žmogaus draugas. Tam neabejodama pritartų ir Los Andžele gyvenanti dainininkė Evelina Young – prieš pusantrų metų netekusi mylimos dogų veislės kalytės Lunos, ji su vyru ryžosi įsigyti naują šuniuką. Žmonės.lt Evelina pasakoja, kad dabar ne tik jos namai, bet ir širdis prisipildė laimės ir kasdienio džiaugsmo, kurį suteikia naujasis šeimos narys, „Shiba Inu“ veislės patinėlis Rollo.

Japoniškieji „Shiba Inu“ veislės šunys gyvena apie 12-15 metų, patinėliai būna apie 8-11 kg svorio. Evelina pasakoja, kad Rollo atsiradimo istorija buvo gana vingiuota – prieš pusantrų metų netekusi mylimos dogų veislės kalytės Lunos, dainininkė teigė negalėjusi nė įsivaizduoti šalia kito šuns, tačiau aplinkybės susidėliojo kitaip.

„Vieną dieną mūsų kaimynai išgelbėjo neatsakingų šeimininkų eutanazijai paliktą jauną vokiečių aviganį, laikinai jam suteikdami globą ir tikėdamiesi rasti ilgalaikius namus. Tas šuo vienu žvilgsniu užkariavo mano ir mano vyro širdį. Tą akimirką supratau, kad vis tik jau metas ir esame pasiruošę namuose vėl turėti keturkojį. Pasiūlėme jį priglausti, bet per tą laiką kaimynai patys jį tiek pamilo, kad pasiliko sau“, – šypteli Evelina.

Paieškos prieglaudoje – bevaisės

Dainininkė pasakoja, kad visada pirmiausiai pasisako už gyvūnų paėmimą iš prieglaudos, todėl naujojo šeimos nario nutarė ieškoti būtent joje. 

„Deja, šiuo metu dėl COVID-19 šis procesas pasirodė beveik neįmanomas. Matyt todėl, kad žmonės tiek laiko praleidžia namuose, jog prieglaudos lūžta nuo paraiškų priglausti globotinį. Viskas vyksta internetu, šunų negalima nuvykti apžiūrėti, kas labai apsunkina darbuotojų darbą ir sulėtina procesą. Radus dominantį augintį, reikia pildyti jo anketą ir, pasak jų, laukti atsakymo apie dvi savaites, kad sužinotum, ar tas šuo iš vis dar laisvas. Užpildėme kelias paraiškas ir iki šiol vis dar nesam sulaukę atsakymo“, – nusivylimo neslepia atlikėja. 

Ji priduria, kad procesą taip pat labai apsunkino ir faktas, kad juodviejų su vyru gyvenamoji vieta turi veislės ir dydžio apribojimą, o prieglaudose daugiausia buvo šunų, kurių vien dėl to sutuoktiniai nebūtų galėję turėti.

„Aš net bandžiau susisiekti su prieglaudomis iš kitų valstijų, iki kurių būtų buvę galima nuvažiuoti, bet visur ištiko ta pati situacija, taigi po beveik dviejų mėnesių bandymų, šią idėją, deja, teko paleisti ir pradėti dairytis, kur galėtume šuniuką įsigyti“, – sako E.Young.

Evelinos Young šuo Rollo / Asmeninio albumo nuotr.

Pašnekovė pasakoja, kad ir vėl labiausiai norėjo dogo veislės šuns, bet dėl minėto dydžio ribojimo jų gyvenamojoje vietoje, šį norą teko pamiršti. „Galop viskas susivedė į mintis apie „Shibą Inu“, nes visą gyvenimą širdyje turėjau ypatingą simpatiją šiems šunims. Man su vyru svarbiausia, kad šuo turėtų charakterį ir asmenybę, kad būtų protingas ir juokingas, – šypteli Evelina. – „Shiba Inu“ su kaupu turi visus šiuos aspektus.“

Vis tik ji pabrėžia, kad prieš įsigydami šios veislės keturkojį žmonės neapsigautų dėl mielos jų išvaizdos – būtina pasidomėti ir apie charakterį, mat nors ir būdami itin mielos išorės, tai yra gana sudėtingos veislės šunys, kuriems reikia kantrybės ir daug nuoseklaus darbo auklėjime, be to, ši veislė nerekomenduojama žmonėms, kurie šunį augins pirmąkart.

Namai ir širdys – pilnos laimės

Evelina džiaugiasi, kad naujasis šeimos narys į namus atnešė neįtikėtinai daug džiaugsmo – vienuolikos savaičių Rollo šeimininkams liūdėti tikrai neleidžia.

„Šiuo metu gyvenimas su juo labai primena rutiną su ką tik pradėjusiu vaikščioti vaiku, – šypsosi Evelina. – Nuostabu yra tai, kad jis nuo pirmos dienos jaučiasi labai gerai, nėra baigštus ir idealiai miega visą naktį, išskyrus atvejus, kai aš jį kelis kartu prikeliu ėjimui į lauką. Jau nuo pirmų dienų pasireiškė ir šios veislės intelektualumas, kuomet Rollo per pirmą treniruotę akimirksniu išmoko pagrindines komandas, tokias kaip sėdėti, gulėti, ateiti pas mane, paduoti letenėlę.“

Evelinos Young šuo Rollo / Asmeninio albumo nuotr.

Atlikėja pasakoja, kad kol kas dar tik švelniai, bet jau pasireiškia ir tam tikros kitos, sudėtingesnės šiai veislei būdingos sąvybės, tokios kaip kaip užsispyrimas arba maištavimas.

„Jis išsiaiškino, kaip ištrūkti iš specialaus šunų aptvarėlio greičiau nei per dvidešimt sekundžių! Išmokęs komandą per kelias akimirkas gali apsigalvoti, ar benori ją įvykdyti. Taip pat shibos yra žinomos savo labai juokingu kalbėjimu. Jei jam kas nors nepatinka – visi namai skamba. Nors kol kas su juo susitvarkyti yra gana lengva, bet su mažu nerimu laukiu dantukų keitimosi periodo“, – prisipažįsta Evelina.

Neįsivaizduoja savęs be šuns

Evelina atvira – ji yra didelė šunų mylėtoja, todėl savo su vyru šeimoje mato būtent šį keturkojį.

„Sakoma, kad yra „kačių žmonės“ arba „šunų žmonės“, tai mes su vyru tiesiog dieviname šunis. Mums jie yra neatsiejama gyvenimo dalis ir turiu pripažinti, kad net neįsivaizdavau, kad namai jausis taip ištuštėję po mūsų pirmojo šuniuko Lunos netekties“, –  Žmonės.lt atvirauja ji.

Keliauti mėgstanti šeima daug laiko leidžia gamtoje, o ir Los Andželas, anot Evelinos, yra itin draugiškas miestas šunims – juos galima pasiimti kartu beveik visur: į kavines, parduotuves, vestis prie vandenyno, į šunų parkus...

„Čia šuo gali turėti labai kokybišką gyvenimą“, – šypteli.

Nors Rollo Young‘ų šeimoje dar tik – kelios dienos, visi jau jaučiasi savi ir artimi. „Labiausiai mane žavi tas unikalus ryšys, kurį žmogus gali užmegzti su gyvūnu. Rollo per kelias dienas jau spėjo prie mūsų labai prisirišti ir užpildyti savimi tiek namus, tiek mūsų širdis“, – šypsosi dainininkė.

Evelina Young džiaugiasi nauju šeimos nariu, Shiba Inu veislės patinėliu Rollo (8 nuotr.)
+2