„Eurovizijos“ skandalas Ispanijoje: Chanel Terrero sulaukė kritikos ir kaltinimų nukopijavus Kipro atlikėją

Chanel Terrero / Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Savaitgalį Ispanija išrinko savo atstovę 2022-ųjų „Eurovizijos“ konkurse – dainininkę Chanel Terrero. Tiesa, pergalė atlikėjai nebuvo tokia saldi, po pasirodymo ji prakalbo apie socialiniuose tinkluose tvyrančią neapykantą ir sulauktus grasinimus. Negana to, Chanel buvo palyginta su Kiprui 2018-aisiais atstovavusia Eleni Foureira.

Žiuri ir žiūrovų balsų neatitikimas konkurso metu vėliau po jo socialiniuose tinkluose sukėlė kritikos antplūdį, o Ispanijos atlikėja sulaukė tiek „neapykantos“, kad buvo priversta ištrinti savo „Twitter“ paskyrą.

Komisijos vertinimai, dėl kurių atlikėja pakilo į pirmą vietą ir nugalėjo konkurse, nemenkai supykdė dalį žmonių, nes kiti du Ispanijos atlikėjai Rigoberta Bandini ir Tanxugueiras, užėmę antrą ir trečią pozicijas, buvo publikos favoritai.

Eldebate.com teigiama, kad nors Chanel padėkojo ir už visą sulauktą paramą, po nacionalinių atrankų ji taip pat perspėjo apie pasekmes, kurias gali sukelti neapykantą kurstančios žinutės socialiniuose tinkluose.

„Būkite atidūs, ką sakote, nes rizikuojama emocine ir psichine žmonių sveikata. Už ekranų stovi atlikėjai, kurie taip pat turi jausmus, mes turime būti labai atsargūs, – sakė Ispanijos atstovė TVE žinių laidoje. – Neapykantą labai sunku pakelti.“

Chanel Terrero / Scanpix nuotr.
Chanel Terrero / Scanpix nuotr.

Netrukus po to Kipro leidinys „HELLO! Cyprus“ publikavo straipsnį, kuriame Ispanijos atlikėja lyginama su 2018-aisiais „Eurovizijoje“ pasirodžiusia Kipro atstove Eleni Foureira.

„Kaip matome, ispanai dievino Eleni Foureirą ir ketina siųsti į „Euroviziją“ dainininkės kopiją“, – rašoma minėtame leidinyje ir priduriama, kad Chanel daina, išvaizda bei šokis visai Europai priminė Foureirą.

Tuo metu Ispanijos transliuotojas RTVE po kilusios pykčio bangos išplatintame pranešime teigė, kad Chanel išrinkta sąžiningai, o nusivylusių bus visada. Vis dėlto kanalas pridūrė, kad ateityje „Eurovizijos“ atrankos procesas bus dar tobulinamas.

Chanel – „SloMo“:

Eleni Foureira – „Fuego“:

Skaitykite daugiau