„Eurovizijos“ rengėjai baudžia Ukrainą už pykčius su Rusija: numatė apvalią baudą

Julija Samoilova / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Rusijos dainininkės Julijos Samoilovos išmetimas iš „Eurovizijos“ konkurso Ukrainai kainuos brangiai. „Reuters“ praneša, kad konkurso rengėjai Ukrainą ketina nubausti maždaug 200 tūkst. eurų bauda.

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) nurodo, kad Ukrainos nacionalinis transliuotojas UA:PBC turi sumokėti baudą už sukeltas problemas, kurios niekam nebuvo reikalingos. EBU pažymi, kad draudimas atvykti į „Euroviziją“ Rusijos atstovei J. Samoilovai sukėlė grėsmę viso konkurso reputacijai.

Žmonės.lt primena, kad Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) neįsileido į šalį J.Samoilovos, nes ši 2015 metais koncertavo Rusijos aneksuotame Kryme. SBU atstovė Olena Hitlianska pranešė, kad Julijai uždrausta trejus metus atvykti į Ukrainą.

EBU bandė išspręsti konfliktą, pasiūlydama J.Samoilovai sudalyvauti konkurse teletiltu iš Maskvos. Vis dėlto Rusija šį pasiūlymą atmetė ir visai nedalyvavo „Eurovizijoje“.

27-erių Julijai buvo pažadėta, kad ji atstovaus Rusiją 2018 metų „Eurovizijoje“ nepriklausomai nuo to, kurioje šalyje konkursas vyks.

2017 m. „Eurovizijoje“ triumfavo Portugalijos atstovas Salvadoras Sobralis su lyriška daina „Amar Pelos Dois“.

Skaitykite daugiau