„Eurovizijos“ organizatoriai pateikė Rusijai precedento neturintį pasiūlymą

Julija Samoilova / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-03-23 17:28
Rusijos atstovei „Eurovizijoje“ Julijai Samoilovai uždrausta trejus metus lankytis Ukrainoje. Dėl to manyta, kad Rusija „Eurovizijoje“ nedalyvaus, visgi Europos transliuotojų sąjunga (EBU) rado išeitį iš susidariusios situacijos - jie pasiūlė Julijai surengti pasirodymą ne Ukrainoje.

Ketvirtadienį išplatintame EBU laiške rašoma, kad jie Pirmajam Rusijos kanalui siūlo retransliuoti Julijos pasirodymą. Kitaip tariant, Julija šou surengtų Rusijoje ir taip nepažeistų Ukrainos saugumo tarnybų sprendimo, bet žiūrovai ją vis tiek išvystų ekranuose.

Jei J.Samoilova pakliūtų į konkurso finalą, jos pasirodymas taip pat būtų tiesiogiai transliuojamas iš Rusijos.

Tokį sprendimą EBU priėmė siekdami išlaikyti nepolitišką „Eurovizijos“ įvaizdį.

„To dar niekada nebuvo per 60 metų konkurso istoriją, bet vardan „Eurovizijos“ puoselėjamų bendrystės vertybių ir šių metų temos (šiemet konkursas yra dedikuotas žmonių skirtumams ir įvairovei) buvo nuspręsta pasirūpinti, kad visi 43 konkurso dalyviai galėtų surengti pasirodymus“, – rašoma EBU laiške.

Jei Rusija sutiks su tokiomis sąlygomis, J.Samoilova turėtų dainuoti „Eurovizijos“ antrajame pusfinalyje, įvyksiančiame gegužės 12 dieną. Šiame pusfinalyje pasirodys ir Lietuvos atstovai „Fusedmarc“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai