„Eurovizijos“ nugalėtoja Jamala: „Žiniasklaida mano vestuvėse nedalyvaus!“

Jamala Vilniuje / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Jamala Vilniuje / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-04-04 16:21
AA

Metai po „Eurovizijos“ jos nugalėtojai pralėkė beprotišku greičiu. Euforiją akimirksniu pakeitė pergalės sunešti dividendai: penkiskart padidėjęs honoraras už pasirodymą, darbas muzikiniame televizijos šou, nuolatinės kelionės po visą pasaulį ir pažintys su jos jaunystės dievaičiais, tokiais, kaip grupės „Oasis“ įkūrėjas Noelis Galagheris ar dainininkė Shirley Bassey. Vis dėlto, išskirtiniame interviu LRT laidos „Gyvenimas“ vedėjui Edvardui Žičkui Kijeve balandį į Lietuvą su koncertu sugrįžtanti Jamala prisipažino, kad laimėjimas Europos dainų konkurse atnešė ne vien teigiamus dalykus.

„Šie metai man kupini netikėčiausių emocijų: kasdien išgyvenu ir nuovargį, ir džiaugsmą, ir neviltį, nes mano šlovė patinka ne visiems. Pajutau buldozerio efektą, kai paskui mažą gabalėlį šlovės atsiranda daug apsimestinių šypsenų ir netikrų draugų. Tai labai permainingų jausmų mozaika: milžiniškos scenos, nauji žmonės, pažintys ir nerimas, kad kažkas vis labiau tavęs nemėgsta“, – jau šį trečiadienį LRT žiūrovams prisipažins Jamala.

33-ejų metų Krymo totorė nuo pradžių tikėjo savo dainos „1944“ pergale Stokholme. Ji įsitikinusi, kad dainuojant širdimi, žmonės negali tavęs neišgirsti. Ukrainietė dainavo apie tragiškus 1944-ųjų įvykius, kai baigiantis Antrajam pasauliniam karui sovietų diktatorius Josifas Stalinas iš Krymo deportavo 240 tūkstančių totorių į centrinę Aziją ir kitas tolimas žemes. Tarp ištremtųjų atsidūrė ir Jamalos prosenelė su penkiais savo vaikais. Tačiau pergalę „Eurovizijos“ dainų konkurse iškovojęs kūrinys daugeliui kelia dideles asociacijas ir su dabartine Ukraina.

„Ar daina gali sustabdyti karą, – ilgam nutyla ir tuoj susigraudina, – nemanau... Esu dainininkė, ne politikė, bet tylėti apie istoriją, kurios ilgus dešimtmečius nežinojo ne tik pasaulis, bet ir daugelis ukrainiečių, negalėjau. Nei daina, nei pergalė Krymo Ukrainai nesugrąžins, bet vis tiek tikiu, kad vieną dieną teisybė triumfuos, tikiuosi, tai įvyks be kraujų, aukų ir ašarų.“

„Atlaikyti provokacijas Jamalai tenka nuolat. Mūsų filmavimo dieną pasirodė žinia, kad Ukraina neįsileis į šalį šiųmetės Rusijos atstovės „Eurovizijoje“, todėl jos atstovo mobilusis skambėjo be perstojo. Skambino visi įmanomi Rusijos žiniasklaidos kanalai, reikalavo komentaro, vertinimo, net žodžių, skirtų rusų atlikėjai, bet į diskusijas ji nesivėlė, tik kartojo, kad ne ji priima sprendimus, ne ji braižo politinį žemėlapį“, – pasakoja iš Kijevo grįžęs „Gyvenimo“ kūrėjas E. Žičkus.

Dainininkė lietuviui prisipažino, kad laukia, kol gegužę praūš šiųmetis „Eurovizijos“ konkursas. Nors prieš jį spės atvykti į Vilnių, o po jo leisis į gastroles Amerikoje ir Europoje, bet daugiau laiko galės skirti ir pasirengimui rudenį vyksiančioms vestuvėms. „Ar jose dalyvaus ir žiniasklaida, – pokalbiui pakrypus asmeninio gyvenimo link, Jamalos paklaus Edvardas, – ne, nesuprantu garsių žmonių, kurie ir tuokiasi, ir skiriasi ant viršelių. Mano laimė priklauso tik man!“

Itin atviras 2016-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtojos Jamalos interviu – jau šį trečiadienį, balandžio 5 d. 19.30 val. LRT televizijos laidoje „Gyvenimas” su Edvardu Žičkumi.

Jamala / Organizatorių nuotr.