„Eurovizijos“ nugalėtoja Jamala: „Jei netikite karu, atvykite į Ukrainą ir pamatykite savo akimis“

Ukrainos atlikėja Jamala / Irmanto Gelūno nuotr.
Ukrainos atlikėja Jamala / Irmanto Gelūno nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2022-03-25 15:09
AA

„Eurovizijos“ konkurso nugalėtoja, ukrainietė atlikėja Jamala dalijasi savo išgyvenimais, skausmu ir tuo, kaip savo muzika vienija pasaulį. Viena garsiausių Ukrainos atlikėjų, palikusi kovoti savo mylimą vyrą, uošvį, draugus, buvo priversta bėgti ir su vaikais palikti šalį.

2TV laidoje „Monikos užkulisiai“ atlikėja neslėpė, kad „Eurovizija“ pakeitė jos gyvenimą. Tai ne tik dėl to, kad ji tapo nugalėtoja, o todėl, kad pasaulis išgirdo jos dainą „1944“.

Ši daina turi labai gilią istoriją. Ji kilo iš vaikystėje išgirstų prosenelės pasakojimų apie jos šeimos bei Krymo totorių tremties tragediją, įvykusią antrojo pasaulinio karo metu. Šia daina Jamala siekė paliesti visus žmonės, kurių tautų praeityje vyko represijos, trėmimai ir genocidai.

„Tai, kad su daina „1944’’ tapau nugalėtoja, iš tiesų man reiškia labai daug. Tuomet aš pajutau, kad Europa mane supranta ir palaiko. Visi susivienijo, nes suprato, kad tai ne tik apie Ukrainos problemas, bet ir apie Europos vertybes. O dabar viskas iš naujo, kaip ir mano dainos žodžiuose, svetimi žmonės ateina į tavo namus, žudo tavo artimuosius ir sako, kad jie yra nekalti. Tačiau būtent Lietuvoje žmonės supranta, ką aš iš tikrųjų turiu omenyje“, – 2TV laidoje „Monikos užkulisiai“ dalijosi Jamala.

Ukrainos atlikėja Jamala / Irmanto Gelūno nuotr.

Laidoje Jamala dalijosi ir mintimis apie muziką, begalinį žmonių palaikymą, siaubą, kuris šiuo metu vyksta jos šalyje ir negalėjo paslėpti ašarų. Ji didžiuojasi savo tauta, yra dėkinga visiems, kurie palaiko ir tiki Ukraina.

„Darau viską, ką galiu. Jeigu man reikės apie tai kalbėti – kalbėsiu, jeigu reikės dainuoti – dainuosiu. Aš darysiu viską, kad sustabdyčiau šį karą. Tai barbariškas ir plataus masto karas. Rusija mus užpuolė.

Tiems, kurie netiki šiuo karu, yra vienintelis būdas – atvykti į Ukrainą ir pamatyti viską savo akimis. Juk visas pasaulis negali meluoti. Visi faktai, istorijos, vaizdo įrašai, nuotraukos – to neįmanoma sukurti. Norėčiau tikėti, kad tai yra netikra ir suvaidinta. Bet tai yra tikra, tai yra realus Ukrainos gyvenimas dabar. Dabar esame kare. Žūsta vaikai, moterys, vyresnio amžiaus žmonės ir civiliai“, – bandydama tramdyti ašaras kalbėjo Jamala.