„Eurovizijos“ laimėtojas Duncanas Laurence'as: „Iki šiol buvau paprastas dainų kūrėjęs, rašęs dainas miegamajame“

Duncanas Laurence'as / „Scanpix“ nuotr.
Duncanas Laurence'as / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
2019-06-09 14:05
AA

Ji džiugina ir kelia aistras, ją aršiai kritikuoja ir ragina boikotuoti, tačiau atrodo, kad „Eurovizija“ – tarsi nusiraminimo kėdutė ar miego žaislas, reikalingas visiems – nuo nugalėtojo iki paskutinio nepatenkinto televizijos žiūrovo, besipiktinančio, kad „kiti“ vėl balsavo neteisingai.

Ką jau kalbėti apie organizatorius, į kurių šalį konkursas pritraukia turistų (nors Izraeliui jų ir taip netrūksta). Ar skandalų mėgėjus, nepraleidžiančius progos išreikšti savo pozicijos, – šiemet tuo pasižymėjo islandų grupė „Hatari“, kurios nariai prieš kameras netikėtai išskleidė Palestiną palaikančius šalikus su užrašais, ir net popkaralienė Madonna (60), per kurios šou šokėjai pasirodė su Izraelio ir Palestinos vėliavomis. Šis gestas kalbėjo apie vienybės paieškas, o ne peikė Izraelį, tačiau juk visada pabrėžiama, esą konkurse nėra vietos politikai.

Dar prieš renginį balsų, raginančių boikotuoti „Euroviziją“ Tel Avive, buvo gerokai per daug (žydų ortodoksai savo ruožtu piktinosi, kad konkursas rengiamas šeštadienį – šabo dieną, judėjų kassavaitinę šventę, prasidedančią penktadienio saulėlydžio metu ir pasibaigiančią šeštadienio vakare). Nenuostabu, kad Izraelio kultūros ministrė Miri Regev supeikė tiek „Hatari“, tiek Madonnos pasirodymą ir priekaištavo Visuomeninei transliuotojų korporacijai, transliavusiai koncertą, bet neužbėgusiai už akių incidentui.

Duncanas Laurence'as / „Scanpix“ nuotr.

Ir pats ilgai lauktas Madonnos dviejų dainų šou, už kurį, sakoma, sumokėta 900 tūkstančių eurų, buvo skandalingai blogas. Dabar jį lygina su katastrofa ir net vadina dainininkės karjeros pabaiga (laidos „Good Morning Britain“ vedėjas Piersas Morganas tviterio žinute išties išsakė liaudies balsą: „Ilsėkis ramybėje, Madonnos karjera“). Dar galima pridėti Rusijos pasipiktinimą trečiąja savo atstovo Sergejaus Lazarevo vieta ir spekuliaciją, kad konkurso rezultatus reikėtų peržiūrėti, nes nugalėtojo Duncano Laurence’o (25) baladė „Arcade“ – ne nauja, o parašyta prieš keletą metų. Pagal „Eurovizijos“ taisykles pasirodyti galima tik su naujomis dainomis, taigi olando pergalę reikėtų anuliuoti (tik vargu ar tai galėtų padėti Lazarevui – juk dar yra antroji vieta ir italų atlikėjas Mahmoodas (26), kuriam niekas jokių pretenzijų nepareiškė). Žodžiu, nepaisant pastangų atskirti, muzika ir politika „Eurovizijoje“ taip susipynusios, kad jokios „baltosios pirštinės“ neišpainiotų. Bet gal tai ir yra senojo konkurso žavesys?

Galų gale jis teikia ir džiaugsmo – reikėjo matyti, kaip savo atstovo pergale džiaugėsi Nyderlandai, po 44 metų pertraukos vėl turintys nugalėtoją ir rengsiantys konkursą 2020-aisiais. Ir, žinoma, pats Laurence’as, per spaudos konferenciją po „Eurovizijos“ sakęs, kad nesitikėjo dramatiškos pergalės, nors lažybų kontorose ir buvo favoritas. Sutrikęs dainininkas kalbėjo apie įgyvendintą didžiąją svajonę, juk iki šiol buvo „paprastas dainų kūrėjas, rašęs dainas miegamajame“. Beje, pasak dainininko prodiuserio ir bendraautorio Wouterio Hardy, „Arcade“ buvo įrašyta daugiau kaip pusantro šimto kartų su įvairiais instrumentais, „Eurovizijoje“ atlikta versija labai skyrėsi nuo „YouTube“ esančios pirmosios.

Duncanas Laurence'as / „Scanpix“ nuotr.

Tikroji Duncano Laurence’o pavardė – de Mooras, Laurence’u jis tapo motinos, kurios antrasis vardas Laurentia, garbei. Dainininkas – Tilburgo muzikos ir atlikimo menų akademijos absolventas. Čia parašė ir „Arcade“, dainą, įkvėptą žmogaus, kurį mylėjo ir kuris mirė labai jaunas. „Jausmai, kuriuos sudėjau į žodžius, paverčia dainą labai asmeniška, tačiau kiekvienas gali ją suprasti savaip. Nusprendžiau pavadinti dainą „Arcade“ – žodžiai ir akordai atėjo patys, būtent todėl ji skamba taip natūraliai, nors prie jos ir daug dirbau“, – emocingai aiškino nugalėtojas.

Kaip neretai būna, muzika buvo jo prieglobstis: viename iš interviu dainininkas yra sakęs, kad vaikystė ir paauglystė buvo nelengvas metas. Iš storo, bjauraus, juokingus drabužius ir akinius nešiojančio berniuko mokykloje tyčiojosi ir pravardžiavo jį mažuoju Hariu Poteriu.

Prieš porą metų Duncanas Laurence’as viešai prisipažino esąs biseksualus ir dabar sako, kad tai buvęs geriausias dalykas, kurį kada nors padarė savo gyvenime. Dainininkas neslepia šiuo metu turintis „mylimą žmogų“.

Pirmąją dainą jis parašė būdamas dvylikos, o išgarsėjo 2014 metais, pasiekęs talentų šou „The Voice of Holland“ pusfinalį. Beje, jo mokytoja – dainų autorė ir atlikėja Ilse DeLange (42), viena iš dueto „The Common Linnets“, atstovavusio Nyderlandams 2014-ųjų „Eurovizijos“ konkurse Kopenhagoje narių. Tada olandės užėmė antrąją vietą – nusileido garsiajai Conchitai Wurst iš Austrijos. O dabar mokinys pranoko mokytoją.