„Eurovizijos“ karštinė prasidėjo! Išaiškėjo pirmieji lyderiai

Ieva Zasimauskaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-06 21:49
Kova dėl vietos didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje prasideda! Šeštadienį LRT žiūrovus pasiekė pirma nacionalinės atrankos laida, kurioje savo jėgas išbandė 13 atlikėjų ir grupių. Tik pusė šeši iš jų pateko į kitą atrankos etapą.

Neabejotina vakaro lydere tapo jau penktą kartą "Eurovizijos" atrankoje dalyvaujanti Ieva Zasimauskaitė. Ją puikiai įvertino tiek žiūrovai, tiek vertinimo komisija. Į kitą tapą taip pat pateko Goda Sasnauskaitė, Milda Rasilavičiūtė, Lukas Norkūnas, Germantė Kinderytė ir Benas Malakauskas.

Bendra žiūrovų ir komisijos balų lentelė
Bendra žiūrovų ir komisijos balų lentelė

Šįkart vertinimo komisijos kėdėse įsitaisė muzikologas Darius Užkuraitis, dainininkės Aistė Pilvelytė ir Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep ir „Lietuvos ryto“ muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys. Atrankos vedėjų vaidmuo šiemet patikėtas Ugnei Skonsmonaitei ir Mantui Stonkui.

Jauniausia šių metų nacionalinės atrankos dalyvė Germantė atsinešė dainą „Turn It Up“. Šešiolikmetei R.Zilnys patarė kitą kartą labiau atsipalaiduoti, daugiau padirbėti ir mėgautis tuo, ką daro scenoje

„Ar tikrai patinka jums ta daina, kurią jums parašė užsienio prodiuseriai?“ – retoriškai klausė Dovilė ir negailėjo pagyrų Germantei dėl įvaizdžio. Ji patikino, kad gera žiūrėti, kai šešiolikmetė ant scenos nebando apsimesti esanti vyresnė ir seksualesnė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Tuo tarpu Godą Sasnauskaitę-Godo komisijos nariai jau spėjo paskelbti „Eurovizijos“ atrankos atradimu. Dainą „Fire Fountain“ atsinešusi sugebėjo prikaustyti dėmesį ne tik kūriniu, bet ir sceniniu įvaizdžiu, judesiais.

„Jeigu dabar reiktų siųsti iš keturių skambėjusių dainų į Portugaliją net nedvejodamas siųsčiau Godą su šia daina, – sakė D.Užkuraitis. – Man svarbiausia muzikoje, kad būtų įdomu, o tik po to – patinka ar nepatinka. Man čia buvo labai įdomu.“

Pirmos atrankos įrašas padarytas trečiadienį, tačiau balsavimas vyko tiesiogiai numeriu 1667.

Sausio 6 d. atrankos dalyvių sąrašas ir jų numeriai:

01 Justin 3 – „Born To Be Wild One“

02 Monee – „Standing Here“

03 Germantė – „Turn It Up“

04 Goda Sasnauskaitė – „Fire Fountain“

05 Lukas Norkūnas – „Tegu“

06 Meda Meškauskaitė – „Blood Roses“

07 Benas Malakauskas – „My Memories“

08 Milda Rasilavičiūtė „I Think About You“

09 Dangė – „Netikra laimė“

10 Natalja Chareckaja – „Serious“

11 Aušra Difartė – „Someday“

12 Evaldas Vaikasas – „Blind“

13 Ieva Zasimauskaitė – „When We‘re Old“

Finalas – per Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną

Šiemet nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvauja apie 50 atlikėjų ir grupių. „Eurovizijos“ fanai išvys nemažai debiutantų, tačiau netrūks ir patyrusių scenos vilkų, tokių kaip Erica Jennings, bandysianti siekti pergalės su kūriniu „Truth“, parašytu tuo metu, kai Erica laukėsi dukrytės. Dėl galimybės pasirodyti didžiojoje „Eurovizijoje“ kovos ir daugiau žinomų atlikėjų. Savo sėkmę bandys: Mia, Kotryna Juodzevičiūtė, Silvija Pankūnaitė, Rasa Kaušiūtė, Eglė Jakštytė, Donata Virbilaitė, Ieva Zasimauskaitė, praėjusių metų „Eurovizijos“ atrankos atradimu tapusi Greta Zazza.

Vyrų pusėje taip pat nestinga gerai pažįstamų atlikėjų. Atrankoje dalyvaus: Vidas Bareikis, Gabrielius Vagelis, Jurgis Brūzga, Robertas Kupstas, „El Fuego“, „The Roop“, „EGO“, „Saulės kliošas“ ir daugelis kitų.

Atrankos finalas vyks kovo 11 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje. Per kelių valandų trukmės finalą šalis išrinks geriausią dainą, atstovausiančią Lietuvai tarptautiniame „Eurovizijos“ dainų konkurse, kuris vyks 2018 m. gegužės 8 – 12d. Lisabonoje (Portugalija).

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai