„Eurovizijos“ finalo neaplenkė Rusijos programišiai: mėgino įsilaužti į sistemas

2022-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ / Scanpix nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
AA

Spėjimai, kad per „Eurovizijos“ finalą gali grėsti kibernetinės atakos, pasitvirtino. Dainų konkurso organizatoriai pranešė, kad šeštadienio vakarą Rusijos programišiai mėgino įsilaužti į sistemas.

Kaip skelbia „Reuters“, Italijos policija užkirto kelią prorusiškų grupuočių programišių atakoms tiek per antradienį Turine vykusį „Eurovizijos“ dainų konkurso pirmąjį pusfinalį, tiek per šeštadienį praūžusį vykusį finalą, sekmadienį pranešė valdžios institucijos.

Teigiama, kad per balsavimą ir pasirodymus policijos kibernetinio saugumo departamentas užblokavo kelias programišių grupės „Killnet“ ir su ja susijusios grupės „Legion“ kibernetines atakas prieš tinklo infrastruktūrą.

Policija taip pat rinko informaciją iš prorusiškos grupės „Telegram“ kanalų, kad užkirstų kelią kitiems kritiniams įvykiams, ir nustatė geografinę atakų vietą.

Ukrainos grupė „Kalush Orchestra“ laimėjo konkursą su daina „Stefania“, sulaukusi visuomenės palaikymo bangos ir iškovojusi emocingą pergalę, su kuria pasveikino ir šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Kaip 15min rašė anksčiau, Rusijai buvo uždrausta dalyvauti dainų konkurse po jos invazijos į Ukrainą vasario mėnesį.

Tačiau prieš finalą baimintasi, kad Vladimirui Putinui palanki įsilaužėlių gauja „Killnet“ bandys paralyžiuoti internetinio „Eurovizijos“ balsavimo serverius, jog būtų pasipriešinta paramai Ukrainos muzikantams.

Anot „The Sun“, „Kalush Orchestra“ dainos „Stefania“ sėkmė ir palaikymas grupei sukėlė V.Putino pasekėjų, įskaitant „Killnet“, kuri, kaip manoma, veikia jo korumpuoto režimo naudai, pyktį.

„Killnet“ gyrėsi, kad jau buvo užblokavusi sistemą DDoS ataka ir gali tai padaryti dar kartą.

Tuo metu renginio atstovas spaudai komentavo, kad padėtis stebima: „Eurovizijos“ dainų konkurso balsavimo sistemoje kasmet taikomos įvairios saugumo priemonės, skirtos apsaugoti žiūrovų dalyvavimą konkurse nuo išorės poveikio. Šie metai – ne išimtis.

„Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ (22 nuotr.)
+16
„Eurovizijos 2022“ finalas Turine (59 nuotr.)
+53
Skaitykite daugiau