„Eurovizijos“ finale turėjęs dainuoti 2019-ųjų nugalėtojas Duncanas Laurence'as susirgo koronavirusu

Duncanas Laurence'as / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

2019 metų Nyderlandų „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtojas Duncanas Laurence'as, kuris turėjo pasirodyti gyvai per šeštadienio didįjį finalą, sulaukė teigiamo koronaviruso testo, pranešė eurovision.tv.

Dainininkas jaučia lengvus koronaviruso simptomus, patvirtino jo atstovai.

Dėl mažiausiai 7 dienų izoliacijos laikotarpio Duncanas negalės tiesiogiai koncertuoti „Ahoy“ arenoje Roterdame, tačiau vis tiek planuojama jo pasirodymą parodyti „kitokia forma.“

Praėjusį pirmadienį Duncanas, ruošdamasis pasirodymui pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje, buvo testuojamas ir gavo neigiamą testo rezultatą, kuris suteikė jam galimybę pasirodyti scenoje pirmojo pusfinalio metu.

Vis dėlto trečiadienį jis pajuto nestiprius ligos simptomus ir, deja, šįkart testas parodė teigiamą rezultatą.

„Mes, žinoma, esame nusivylę, visų pirma dėl Duncano, kuris nusipelnė gyvo pasirodymo mūsų pačių „Eurovizijos“ scenoje po pergalės 2019-aisiais, – sakė vykdomoji prodiuserė Sietse Bakker. – Mes didžiuojamės jo pasirodymu pirmajame pusfinalyje, o dabar linkime Duncanui kuo greičiau pasveikti!“

„Duncanas yra labai nusivylęs, jis to laukė dvejus metus. Žinoma, mes džiaugiamės bent dėl to, kad jis vis tiek bus matomas finale šeštadienį“, – sakė jo vadovybė, turėdama omenyje, kad renginio metu, tikėtina, bus parodytas anksčiau darytas atlikėjo pasirodymo įrašas.

Šių metų „Eurovizijos“ konkurse taikomas griežtas Covid-19 sveikatos ir saugos protokolas. Visiems, dirbantiems įvykio vietos perimetre, turi būti atliktas koronaviruso testas, be to, jis galioja ne ilgiau kaip 48 val., o tada vėl daromas pakartotinai.

Nepasirodys ir islandai

Ketvirtadienį „Eurovizijos“ pusfinalyje gyvai pasirodyti turėjusi islandų grupė „Daði og Gagnamagnið“ jame nedalyvaus. Bus pateiktas jų pasirodymo vaizdo įrašas.

Koronaviruso atvejis Islandijos delegacijoje buvo nustatytas sekmadienį, gegužės 16-ąją. Islandų grupė privalėjo atlikti du PGR testus, kurių rezultatai nenudžiugino. Pakartotini testai prieš antrąją generalinę repeticiją, kurioje islandai turėjo pasirodyti trečiadienį, parodė, kad vienam nariui nustatytas Covid-19. Kiti delegacijos nariai gavo neigiamus atsakymus.

Dėl šios priežasties grupei teks praleisti pusfinalį ir finalą, o per juos žiūrovams bus parodytas iš anksčiau nufilmuotas pasirodymo įrašas.

Visi į konkursą akreditacijas gavę asmenys, taip pat ir dainininkai, privalo pateikti neigiamus koronaviruso testo rezultatus. Iki tol jiems taikomas karantinas. 

Kartu su EBU Islandijos atstovai priėmė sunkų sprendimą ir kadangi gyvai norėtų pasirodyti kaip grupė, scenoje jų šiais metais neišvysime. Jų daina ir toliau varžysis su kitų šalių dainomis konkurse. Bus panaudotas pasirodymo įrašas, nufilmuotas gegužės 13-ąją.

„Daði & Gagnamagnið“ / Kaja Sigvalda nuotr.
Skaitykite daugiau