Paaiškėjo „Eurovizijos“ pusfinalio varžovai

Monika Marija Paulauskaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-17 21:05
Šeštadienį LRT žiūrovus pasiekė jau šeštoji „Eurovizijos“ atrankos laida. Tai paskutinis kartas, kai žiūrovai mato iš anksto padarytą įrašą – jau nuo kitos savaitės eurovizinės kovos vyks tiesioginiame eteryje.

Dėl teisės tęsti kovą „Eurovizijos“ atrankoje šįsyk rungėsi Živilė Gedvilaitė, Audrius Petrauskas, Agnė Michalenkovaitė, „Saulės kliošas“, Greta Zazza, Ruta Loop, Marija, „The Roop“, Elizabeth Olshey, Monika Marija, Gabrielius Vagelis ir Ieva Zasimauskaitė. Visi jie atrankos scenoje pasirodė jau po antrą kartą.

Į sekantį etapą pateks tik šeši iš jų. Kurie? Tai nusprendė televizijos žiūrovai ir vertinimo komisija, kurios kėdėse šį kartą įsitaisė 2015-aisiais „Eurovizijoje“ Lietuvai atstovavę dainininkai Vaidas Baumila ir Monika Linkytė, muzikos prodiuseris Vaidas Stackevičius ir „Lietuvos ryto“ muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Į sekantį etapą žengia Ieva Zasimauskaitė, Monika Marija, „Saulės kliošas“, „The Roop“, Marija, Gabrielius Vagelis.

Su konkursu atsisveikino Živilė Gedvilaitė, Audrius Petrauskas, Agnė Michalenkovaitė, , Greta Zazza, Ruta Loop, Elizabeth Olshey.

Pirmoji scenoje šįsyk pasirodė Rūtos Ščiogolevaitės auklėtinė Živilė Gedvilaitė, kuri atsinešė pačios Rūtos parašytą dainą „Melody“.

„Pirmą kartą mačiau jūsų pasirodymą, tai gal esu pats objektyviausias. Jūs sakėte, kad jaudinatės, bet viskas yra ne taip, kaip yra, o taip, kaip atrodo. Ekrane viskas atrodė pakankamai užtikrintai, pakankamai tvirtai. Jūs viską gerai įgyvendinote“, – puikiai Živilę įvertino V.Stackevičius.

„Žinote ką? Aš klausiausi jūsų dainos, žiūrėdamas į sceną ir į jus, šiek tiek užhipnotizuotas jūsų balso. Į jus labai gera žiūrėti ir labai gera klausytis“, – antrino V.Baumila.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Audrius Petrauskas pasirodė antras – jis atliko kūrinį „In My Bones“. Audrius publikai pristatė šiek tiek pakeistą baladę ir scenoje pasirodė su visa komanda. Tačiau ar tokie pokyčiai įtiko komisijai?

„Man patiko pasirodymas. „Eurovizijoje“ dažnai taip būna, kad daugiau dėmesio sulaukia tie atlikėjai, kurie yra populiaresni. Bet jau praėjusį sykį ši daina man labai patiko, dabar man patiko dar labiau“, – pastebėjo R.Zilnys, sakydamas, kad tai tobulas dainos ir atlikėjo derinys.

„Turiu pastebėti, kad jūs nuostabiai dainuojate, beprotiškai švariai dainuojate. Buvo labai labai gražu ir aš manau, kad jūsų pasirodymas tikrai turėtų keliauti toliau“, – komplimentus žarstė ir Monika.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Trečioji – Agnė Michalenkovaitė su daina „Going On“. Ji parašyta pagal visas eurovizinių dainų tradicijas.

„Man patiko pasirodymas. Galbūt ne visai mano stilistikos daina, bet jūs turite labai gerą ir galingą balsą. Jūsų aukštos natos tiesiog verčia iš koto“, – sakė Monika.

„Aš esu girdėjęs koncertuose, kaip Agnė gali dainuoti, ir jaučiu, kad šiandien kažkas dar yra, kažkas ją stabdo“, – Ramūnas priminė, kad paskutinį kartą Agnė scenoje pasirodė sunkiai serganti. R.Zilnio nuomone, didžiausias sunkumas Agnei šįsyk – didelė konkurencija. Šiame atrankos etape netrūksta moterų su gerais, galingais balsais.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Po aštuonerių metų pertraukos į atranką sugrįžusi grupė „Saulės kliošas“ išjudino publiką su daina „Įkvėpk ir nepaleisk“. Antrosios laidos lyderiai šįkart pasirodė ketvirtuoju numeriu.

„Aš žinau, kad šiais atlikėjais galima pasitikėti ir net šiandien išsiųsti „Euroviziją“. Pasirodymas dar geresnis negu praėjusį kartą. Daina skamba šiuolaikiškai. Skamba taip, kad norėtum jau šiandien ją išgirsti radijuje“, – kalbėjo V.Baumila ir sveikino grupę dainavus lietuvių kalba.

„Aš galiu tik prisijungti prie komplimentų, nes ši daina nuo pradžios iki pabaigos nepaleido manęs. Aš nesiklausiau dainos, aš mėgavausi ja“, – antrino V.Stackevičius

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Po jų sekė Greta Zazza. Penktu numeriu pasirodžiusi dainininkė atliko jausmingą dainą „Broken Shadows“. Trečios atrankos laidos favoritė pakerėjo komisijos narius ir šį kartą.

„Neįsivaizduoju, ką čia dar reikėtų pridurti. Viskas yra puikiai. Turi gerą kūrinį. Nieko nereikia keisti. Man turputėlį jau baisu, nes dar tik penkta daina, o jos beveik visos vertos eiti į kitą etapą“, – tikino Ramūnas.

„Pasirodymas man atrodo išpildytas. Graži suknelė, gražus balsas. Standartinė daina, bet tai duoda užtikrintumo mums, žiūrovams, jei norėtume siųsti šią dainą į „Euroviziją“, – kalbėjo M.Linkytė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Šešta scenoje pasirodžiusi Ruta Loop atsikratė dėžės, kuri pirmojo atrankos etapo metu sukėlė daug diskusijų tarp vertinimo komisijos narių. Ruta Loop atliko dainą „Positive Thoughts“.

„Daina tipiškas eurovizinis cukrus, bet labai miela“, – sakė R.Zilnys.

„Šitas konkursas šiais metais tikriausiai yra pats geriausias, kokį aš esu stebėjęs ir klausęsis“, po Rutos Loop pasirodymo kalbėjo V.Baumila ir nuoširdžiai nusistebėjo šoktelėjusiu „Eurovizijos“ atrankos dalyvių pasirodymų lygiu.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„X Faktoriuje“ išgarsėjusi Marija Grabštaitė atliko dainą „This Love“. Jos pasirodymas sukėlė nemažai diskusijų tarp vertinimo komisijos narių.

„Man patiko jūsų vizualizacijos. Tik buvo toks momentas, kad gal ne visai pavyko viską parodyt ir nufilmuot, kaip buvo suplanuota. Jautėsi, kad ėjote į kamerą, energijos lyg ir buvo, bet norėjosi jos daugiau. Energetikos tikrai pasigedau. Šioje laidoje yra labai daug stiprių kūrinių ir jums reikėtų paieškoti išskirtinumo“, – sakė V.Stackevičius.

„Aš galvoju: kas nutiko? Man atrodo, Marija tiesiog šiek tiek persistengė šiandien“, – kalbėjo Ramūnas ir pridūrė, kad daug scenoje judėdama Marija aukojo balsą ir nesužibėjo taip, kaip galėjo.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Grupė „The Roop“, pasirodžiusi aštuntu numeriu, nepaliko abejingų su savo daina „Yes, I Do“.

„Pasirašiau, kad labai aiškus ir įsimenantis priedainis. Tai labai svarbu „Eurovizijoje“. Šis pasirodymas šį vakarą išsiskyrė iš visų pasirodymų. Tai irgi yra gerai“, – komplimentus išsakė Monika.

„Man taip pat buvo labai gera klausytis šio kūrinio. Kas svarbiau, buvo įdomu visą laiką. Režisūra išlaikė dėmesį nuo pradžios iki pabaigos. Vizualizacijos, nepriekaištingai atliktas kūrinys. Labai stiprus pretendentas keliauti toliau“, – susižavėjimą išsakė V.Stackevičius

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Devinta scenoje pasirodė Elizabeth Olshey su savo daina „Bejausmis“. „Aš užsirašiau, kad labai trapi, melancholiškai nuteikianti daina. Man ji graži. Ko aš labai norėčiau palinkėti, tai drąsos. Jei galvojate apie pergalę, tai svajojate apie ją labai tyliai ir mums sunku tai pajausti. Nebijokite savęs. Jeigu norite pergalės, svajokite apie ją drąsiai“, – dainininkę drąsino Monika.

„Kasmet mes turime kūrinių, kurie yra kitokie. Manau, kad šiais metais tokios dainos yra Godo, Luko Norkūno ir jūsų. Kitokia ne visada yra gerai. Mes pernai išsiuntėme kitokią dainą, bet pernai „Euroviziją“ laimėjo kitokia daina. Norėčiau pasmaugti Jazzu, nes kai ji išpopuliarėjo, atsirado daug tokių atlikėjų“, – Ramūnas tikino, kad melancholiškos muzikos Lietuvoje yra per daug.

„Aš norėčiau sugrįžti prie to, kad Zilnys nori pasmaugti Jazzu“, – ilgą Ramūno komentarą apibendrino V.Baumila.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Lietuvos balso“ nugalėtoja Monika Marija Paulauskaitė atliko Ericos Jennings kūrinį „The Truth“. Dešimtu numeriu pasirodžiusi dainininkė scenoje šįkart atrodė visiškai kitaip nei praėjusį kartą – sunkų kiliminį rūbą pakeitė elegantiškas kostiumėlis.

„Girdėdamas tiek daug puikių dainų suprantu, kad turėsiu sekti „Eurovizijos“ transliacijas. Pirmą kartą girdžiu šitą dainą ir džiaugiuosi, kad ji dalyvauja atrankoje. Man labai patiko, kaip Monika Marija ją atliko. Vieną akimirką jaučiau, kaip nuneša šis kūrinys. Gal tik turputėlį trūko, kad visai nuskriečiau“, – kalbėjo V.Stackevičius.

„Turbūt pirmą kartą šį vakarą man po kūną lakstė šiurpuliukai. Aš esu jūsų balso gerbėja. Ačiū Dievui, kad tai vyksta Lietuvoje. Manau, esi stipresnė nei daina. Bet gal tai nėra blogai, nes man labai norėjosi žiūrėti į tave, klausytis. Esi viena mano favoričių“, – palaikymą išsakė M.Linkytė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Vienuoliktas šį kartą – Gabrielius Vagelis. Trečią kartą „Eurovizijos“ atrankoje dalyvaujantis Gabrielius atliko savo kūrybos dainą „The Distant“.

„Norėtųsi, kad labiau bendrautum su kameromis, žiūrovais. Kartais atrodė, kad akys žiūri į apačią, į tolį. Norėtųsi, kad tu būtum artimesnis su savo žiūrovu. Daina stipri, tavo vokalas – net šnekėt nėra apie ką. Tu dainuoji puikiai. Mano reikalavimai tau didesni, nes tave labai myliu kaip atlikėją“, – sakė V.Baumila.

„Daina keista. Aplinkui matau daug žmonių, kurie neperkanda. Bet manau, kad tai dainos stiprybė. Dėl balso viską pasakė Vaidas Baumila. Nuostabus balsas. Ar aš noriu, kad daina būtų kitame etape? Noriu. Gabrieliau, tik pirmyn“, – pasirodymą komentavo Ramūnas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Pirmosios atrankos laidos lyderė Ieva Zasimauskaitė grįžo į „Eurovizijos“ sceną su kūriniu „When We‘re Olde“, kurį papildė vaizdo projekcija. Numeris buvo toks jautrus ir jaudinantis, kad nesusiturėjo nė „Eurovizijos“ atrankų vedėjas Mantas Stonkus.

„Tavęs įkvėptas galvoju, kodėl nepasinaudojus eteriu ir nepasakius žmonai, kad ją labai labai myliu?“ – po Ievos numerio meilę žmonai Indrei išreiškė M.Stonkus.

Tuo tarpu M.Linkytė braukė ašaras ir sunkiai rinkosi žodžius: „Nežinau... Tiesiog labai svajinga ir gražu... Kaip galit matyti iš mano akių, tai palietė.“

„Gražu. Ką čia daugiau pasakyt? Oi tu, Ieva... Visus ginklus sudėjai į šią dainą“, – šypsojosi V.Baumila.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Rezultatų lentelė
Rezultatų lentelė
Rezultatų lentelė
Rezultatų lentelė
Rezultatų lentelė
Rezultatų lentelė

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai