„Eurovizijos“ atranką šįmet praleidęs Justinas Lapatinskas jau sukūrė dainą kitai

Justinas Lapatinskas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-02-05 17:06
Anksčiau dusyk „Eurovizijos“ atrankose dėl teisės atstovauti Lietuvai didžiajame konkurse kovęsis Justinas Lapatinskas šįmet šou nesivaržo – užsuka tik kaip žiūrovas. Bet dalyvauti ateityje pažada: net dainą konkursui jau parašė.

J.Lapatinskas „Eurovizijos“ atrankoje yra dalyvavęs dukart. „Pirmąsyk dalyvavau būdamas vos 18-os, su daina „Muziką garsiau“. Užpernai irgi dalyvavau, bet tai priminė visišką mėsmalę, kuri išsunkdavo visas atlikėjų jėgas. Bet gera patirtis buvo...“ – Žmonės.lt sakė jis. 

Nors gerbėjai atrankoje jį tikėjosi pamatyti ir šįmet, dainininkas šįsyk konkursą praleidžia: „Dabar auginu mažą vaiką, ir man nereikia jokio papildomo streso. „Eurovizija“ niekur nepabėgs, ji vyksta kasmet. Ir mane atrankoje dar tikrai išvysite!“

Kad pažadas būtų svaresnis, atskleidė – jau sukūrė eurovizinį kūrinį, tik kol kas saugo, kad ateity galėtų dainuoti. 

„Pats dainą parašiau! Bet viskam savas laikas. Šiuos metus praleidžiu tvarkingai – reikia padaryti kitus dalykus. Bet kitais arba dar kitais metais mes dar tikrai susitiksime. O gal net ir pritariančiųjų vokalistų nereikės – savo paną užauginsiu“, – juokėsi jis, užsimindamas apie namuose sūpuojama dukrytę.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Vis dėlto nors „Eurovizijos“ atrankoje Justinas šįmet nedalyvauja, jos užkulisiuose sukiojasi – į filmavimą atėjo palaikyti bičiulės Saulenės Chlevickaitės, kuri šįmet čia debiutavo. 

Patirtį „Eurovizijos“ atrankos scenoje turintis dainininkas ilgai nesvarsto, ką patarti šių metų konkurso dalyviams. 

„Pasiimkite viską, ką galite. Pasiimkite visą tą patirtį, visas šias šviesas, žmones, kurie dirba su jumis. Negalvokite, laimėsite ar pralaimėsite. Ateikite čia kaip su pasiūlymu Lietuvai. Pasakykite, kad jūs atstovo pasirodymą įsivaizduojate šitaip. Ir labai nenusivilkite, jei šįkart Lietuva pasakys „ne“. Mūsų toks kraštas, kuriam reikia tam tikrų dainų... Neišrinko – nieko baisaus. Nenuleiskite galvos, darykite taip, kaip norite jūs, kaip šiandien galite geriausiai“, – sako dainininkas. 

Gražių žodžių negaili ir šių metų atrankos rengėjams – džiaugiasi, kad konkurso taisyklės buvo patobulintos, ir dabar atlikėjai atrankoje gali dainuoti savo dainą nebijodami, kad ji gali tekti kam nors kitam. 

 

„Šįmet atrankos taisykles vertinu labai teigiamai. Kol kas pats dar nesuprantu visų ratų kvadratų, kurie čia rengiami, bet man patinka, kad žmonės gali ateiti su savo dainom, su savo vizijom, kad ir kokios jos būtų. Geros taisyklės. Renkame dainą, o ne atlikėją. Atsimenu, prieš dvejus metus daug jėgų tiesiog išmėtydavome kas savaitę mokydamiesi naujas dainas, išsiblaškydavome. O dabar galima koncentruotis. Ateini su viena daina, gali jai skirti visą savo dėmesį, susikaupti ir kuo geriau padaryti. Kas ir yra svarbiausia – paruošti gerai vieną dainą, o ne 12, kurių išliekamoji vertė lieka nulinė, jei vėliau pralaimi. Kam tada tas visas kelias? Geriau iškart iškristi. Tik esant tokioms taisyklėms dar kartą žengsiu ant atrankos scenos“, – tikina. 

O svarstydamas, tai kas „Eurovizijoje“ svarbiausia – šou ar daina – J.Lapatinskas sako: „Kasmet „Eurovizija“ vis keičiasi. Bet man atrodo, kad, žiūrint į nugalėtojus, tai daugiau šou konkursas. Bet man labiausiai patinka išgirsti geras dainas... Esu iš tų, kuris nesako, kad laimi viena daina, vadinasi, kitos niekam tikusios. Ne. Kasmet „Eurovizijoje“ išgirstu kokias 6-8 geras dainas. Todėl manau, kad svarbiausia ten išsiųsti gerą dainą, o padaryti šou – jau su atlikėju dirbančios komandos darbas. Atlikėjo užduotis dainą pateikti gerai, švariai, be klaidų sudainuoti, gerai intonuoti.“

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai