„Eurovizijos“ atidarymas: turkio kilimu pirmieji žengė „The Roop“, keturios šalys į šventę nepateko

„The Roop“ „Eurovizijos“ atidarymo renginyje / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-05-16 19:00
Sekmadienio vakarą Roterdame vyko ypatingas renginys „Eurovizijos“ dalyviams ir šio konkurso gerbėjams – tai tradicinė ceremonija, kurios metu raudonuoju, o šįkart – turkio spalvos – kilimu žengė konkurse dalyvausiančių šalių atstovai. Mūsiškiai „The Roop“ ceremonijoje pasirodė pirmieji – džiugino šypsenomis, nustebino įvaizdžiu, o renginio vedėją netgi pamokė garsiojo „pirštų šokio“.

Ši iškilminga ceremonija – tai  65-osios „Eurovizijos“ startas: oficialiai paskelbta eurovizinės savaitės pradžia.

Kadangi Roterdamas yra gražus uostamiestis, dalyviai į renginį turėjo būti atplukdyti laivu ir iškilmingai pasveikinti paties miesto mero Ahmedo Aboutalebo, tačiau priartėjus renginiui kone paskutinę minutę nuspręsta, kad dėl saugumo atlikėjai atvyks kiekvienas individualiai.

Ypatingą vakarą uostamiestyje raudonasis kilimas virto išskirtiniu turkio spalvos kilimu, kuriuo žengė konkurse pasirodysiančių šalių atlikėjai, tarp kurių – ir mūsų šalies atstovai, charizmatiškieji „The Roop“.

„The Roop“ „Eurovizijos“ atidarymo renginyje  / „Scanpix“ nuotr.
„The Roop“ „Eurovizijos“ atidarymo renginyje / „Scanpix“ nuotr.

Svečius kalbino garsenybių duetas – TV laidų vedėjas Koosas van Plateringenas ir aktorė Fenna Ramos.

„Mes būsime pirmieji, pasirodysiantys „Eurovizijos“ konkurse, todėl esame labai laimingi, kitaip ir būti negali“, – F.Ramos paklausti, kaip jaučiasi, pasidžiaugė į ceremoniją atvykę „The Roop“ grupės nariai, kurie ir šio vakaro ceremonijos kilimu žengė pirmieji.

Mūsų šalies atstovai vėl nustebino savo įvaizdžiu – šįkart jie atsisakė savo vizitine kortele tapusios geltonos spalvos ir pasipuošė juoda, raudona ir balta spalvomis. Grupės vokalistas Vaidotas Valiukevičius nustebino labiausiai – įmantrus jo įvaizdis akį traukė dėl eilutėje atsiradusio sijono.

„The Roop“ „Eurovizijos“ atidarymo renginyje / Stop kadras
„The Roop“ „Eurovizijos“ atidarymo renginyje / Stop kadras

„The Roop“ nariai, vakaro vedėjos paprašyti, pademonstravo ir savo garsųjį „pirštų šokį“, kurį atkartoti pabandė ir pati F.Ramos.

Visų nuostabai, jai puikiai pavyko dėlioti pirštus pagal „The Roop“, todėl V.Valiukevičius juokėsi, kad galbūt ji norėtų prisijungti prie jų pasirodant didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje. 

Vakaro vedėja šypsojosi, kad tam ji puikiai tiktų, nes ir aprangą netyčia prisiderino – pasipuošė galtona suknele, todėl puikiai derėtų prie „The Roop“ narių, kurie „Eurovizijos“ konkurso scenoje pasirodys apsirengę geltonai.

„Eurovizijos“ atidarymo vakaras, „The Roop“ / EBU / Andres Putting nuotr.
„Eurovizijos“ atidarymo vakaras, „The Roop“ / EBU / Andres Putting nuotr.

Paklausti, kokią žinutę jie „neša“ su savo euroviziniu kūriniu, grupės nariai sakė, kad kviečia visus pakilti nuo sofų ir tiesiog pajudėti – judėjimas esą gerina ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą, ko visiems taip reikia po šių sunkių pandeminių metų.

Atlikėjai taip pat sakė, kad geltona spalva, kurios drabužiais pasipuošę jie vilkės „Eurovizijos“ scenoje, reiškia viltį ir džiaugsmą, kurio visiems ir linki.

Nors „Eurovizijos“ organizatoriai susidūrė su Covid-19 iššūkiu ir įvairiais ribojimais, tikima, kad šių metų konkursas nepraras savo žavesio ir visos Europos susidomėjimo, o 39 šalių pasirodymus konkurse stebės tūkstančiai.

Seniau buvo skelbta, kad konkurse dalyvaus 41 šalis, tai yra tos pačios šalys, kurios turėjo dalyvauti atšauktame 2020 m. konkurse, tačiau nutiko šiokių tokių pokyčių. Bulgarija ir Ukraina grįžo po nedalyvavimo 2019 metų konkurse, o štai Vengrija ir Juodkalnija priemė sprendimą pasitraukti. 2021-ųjų kovą paskelbta, kad Armėnija prisijungia prie pasitraukiančių šalių dėl Kalnų Karabacho konflikto su Azerbaidžanu, o kovo pabaigoje Baltarusija buvo diskvalifikuota dėl dainos su politinėmis žinutėmis, todėl dalyvaujančių šalių skaičius sumažėjo iki 39.

Keturių šalių atstovai – nežinioje

Deja, bet  „Eurovizijos“ atidarymo ceremonijos kilimu nežengė Lenkijai atstovaujantis atlikėjas Rafalas Brzozowskis ir Islandijos atstovai, grupė „Dadi & Gagnamagnid“.

Šeštadienį pranešta, kad vienam iš Lenkijos delegacijos narių nustatytas koronavirusas, o sekmadienį tokia pati žinia atskriejo ir iš Islandijos stovyklos  – vienam delegacijos nariui koronaviruso testas taip pat buvo teigiamas.

Rafalas Brzozowskis / EBU / Andres Putting nuotr.
Rafalas Brzozowskis / EBU / Andres Putting nuotr.

Tiek Lenkijos, tiek Islandijos delegacijos privalėjo saviizoliuotis, todėl savaime suprantama, kad dalyvauti sekmadienio vakarą vykusiame atidarymo renginyje jiems nebuvo leista. 

Visiems abiejų delegacijų nariams bus pakartotinai atlikti Covid-19 testai, jie turės tęsti saviizoliaciją.

Kol kas nepranešama, kaip klostysis tolimesnis šių dviejų konkurso dalyvių likimas konkurse – vėliau žadama pateikti daugiau informacijos.

Likus vos kelioms valandoms iki atidarymo vakaro pradžios, pranešta, kad jame nedalyvaus ir Rumunijos bei Maltos atstovai – toks sprendimas priimtas siekiant užtikrinti maksimalų saugumą po žinios apie teigiamą Islandijos delegacijos nario koronaviruso testą: šių šalių atstovai gyvena viename viešbutyje, todėl nutarta nerizikuoti.

Turkio kilimu taip pat nežengė Australijos atstovai, nes jie „Eurovizijoje“ šiemet dėl saugumo dalyvaus nuotoliniu būdu.

„Dadi & Gagnamagnid“ / Eurovisio.tv / RUV nuotr.
„Dadi & Gagnamagnid“ / Eurovisio.tv / RUV nuotr.

„Eurovizijos“ atstovai teigia, kad dainų konkursas šiais metais vyksta visapusiškai palaikant ir padedant Nyderlandų valdžios institucijoms dėl sudėtingos pandeminės situacijos pasaulyje.

„Pagrindinis mūsų tikslas yra sukurti visiškai saugų renginį, o visų dalyvaujančių, dirbančių renginyje ar auditorijoje sveikata ir gerovė yra svarbiausias prioritetas. Visiems, atsižvelgiant į sveikatos specialistų patarimus, buvo nustatytos griežtos priemonės, įskaitant izoliaciją, socialinį atsiribojimą ir reguliarius testavimus, kad būtų užtikrintas kiekvieno saugumas.

Esame labai dėkingi už valdžios paramą šiuo klausimu ir visoms delegacijoms, įgulai, vietos darbuotojams ir rangovams už norą bendradarbiauti užtikrinant, kad konkursas galėtų vykti“, – sakoma atstovų pranešime.

Delegacijos privalo laikytis griežtų protokolų, laikytis atokiai nuo auditorijos ir būti testuojamos kas 48 valandas.

65-asis „Eurovizijos“ dainų konkursas Roterdame prasidės gegužės 18 dieną.

Naujausi straipsniai