„Eurovizijoje“ triumfavo Ukraina, Lietuva didžiuojasi 9 vietą užėmusiu Donatu Montvydu

2016 m. „Eurovizijos“ nugalėtojos Jamalos triumfas / „Scanpix“/AP nuotr.
2016 m. „Eurovizijos“ nugalėtojos Jamalos triumfas / „Scanpix“/AP nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-05-14 21:53
AA

Šeštadienio vakarą Stokholme, vykęs „Eurovizijos“ konkursas pasiekė kulminaciją: „Globe“ arenoje virė finalinė dainininkų kova. Dėl pergalės varžėsi 26 valstybių atstovai. Triumfavo 32-ejų Ukrainos atstovė Jamala. Lietuvos garbę gynęs Donatas Montvydas užėmė 9 vietą.

„Eurovizijos“ finalas Lietuvos laiku prasidėjo 22 valandą. Jame susikovė 26 valstybėms atstovaujantys atlikėjai.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Į finalą iš pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio pateko dešimt šalių: Azerbaidžano, Rusijos, Nyderlandų, Vengrijos, Kroatijos, Austrijos, Armėnijos, Čekijos, Kipro ir Maltos.

antrojo pusfinalio į konkursą pateko šios šalys: Latvija, Gruzija, Bulgarija, Australija, Ukraina, Serbija, Lenkija, Izraelis, Lietuva, Belgija.

Į finalą tiesiai deleguoti šešių valstybių atstovai: Švedijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos.

Lietuvos atstovas Donatas Montvydas „Eurovizijos“ finale pasirodė 16-u numeriu.

Galiausiai paaiškėjo, kad 2016-ųjų „Eurovizijoje“ triumfavo Ukrainos atstovė, Krymo totorė Jamala su daina „1944“.

Jamala pakartojo 2004-ųjų Ruslanos triumfą, kuomet Ukrainos atlikėja su daina „Wild dances“ laimėjo „Eurovizijos“ konkursą Stambule.

2016 m. „Eurovizijos“ nugalėtojos Jamalos triumfas (11 nuotr.)
+5

Antrą vietą užėmė Australijos dainininkė Dami Im. Trečias liko Rusijos atlikėjas Sergejus Lazarevas. Vis trys atlikėjai dar prieš konkursą buvo vadinami šių metų favoritais.

Tiesa, po visų šalių žiuri balsavimo pirmą vietą buvo užėmusi Australija, tačiau jai teko užleisti nugalėtojos titulą Ukrainai – taip nusprendė „Eurovizijos“ žiūrovai.

Balsavimas

Komisijos nariai, kurių balsas lėmė lygiai pusę galutinio rezultato, savo įvertinimus dainininkams skyrė dar finalo išvakarėse, per antrąją generalinę koncerto repeticiją.

Tuo tarpu tiesioginės transliacijos metu už savo favoritus balsavo žiūrovai.

Galutiniai rezultatai – šioje lentelėje:

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmiausia buvo paskelbti komisijos narių įvertinimai.

Lietuva sulaukė įvertinimų iš šių valstybių: 1 balą skyrė Austrija, 5 balus skyrė Azerbaidžanas, 3 balus skyrė Čekija, 5 balus skyrė Gruzija, 6 balus skyrė Suomija, 7 balus skyrė Šveicarija, 5 balus skyrė Danija, 4 balus skyrė Moldova, 1 balą skyrė Bulgarija, 10 balų skyrė Latvija, 1 balą skyrė Izraelis, 10 balų skyrė Baltarusija, 1 balą skyrė Vokietija, 2 balus skyrė Norvegija, 7 balus skyrė Australija, 4 balus skyrė Jungtinė Karalystė, 8 balus skyrė Serbija, 5 balus skyrė Estija, 12 balų skyrė Ukraina, 2 balus skyrė Lenkija, 3 balus skyrė Vengrija, 2 balus skyrė Švedija.

Lietuvos komisijos nariai savo balsus paskirstė taip: 1 balą skyrė Prancūzijai, 2 balus – Bulgarijai, 3 – Lenkijai, 4 – Armėnijai, 5 – Belgijai, 6 – Izraeliui, 7 – Latvijai, 8 – Ukrainai, 10 – Gruzijai, 12 – Australijai.

Lietuvai visų šalių televizijos žiūrovai skyrė 96 balus.

Siūlome prisiminti visus „Eurovizijos“ finalo dalyvius.

„Eurovizijos“ finalą pradėjo Belgijos atstovės Lauros Tesoros daina „What‘s the Pressure“. Tai disko stiliaus pasirodymas, kuris žiūrovą grąžina kelis dešimtmečius atgal, tačiau yra stilingas ir vėl grįžtantis į madą.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dešimtu numeriu pirmame pusfinalyje uždainavo Čekijos atstovė Gabriela Gunčikova, atlikusi dainą „I Stand“. Tai lyriškas kūrinys, žinoma, apie meilę. Ji scenoje pasirodė vienui viena, kaip ir visi kiti, atsakingai pasirinko sceninį įvaizdį: vilkėjo baltą žemę siekiančią suknelę.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nyderlandai į „Euroviziją“ išsiuntė atlikėją Douwe Bobą, kuris atliko dainą „Slow Down“. Tai dar viena paprasta, lengvai įsimenanti, tačiau pozityvi ir teigiamas emocijas kelianti daina.

Scenoje dainininkas pasirodė su muzikantų grupe, grojo ir pats: atsinešė gitarą. Kuklus, tačiau jaukus ir romantiškas – taip būtų galima apibūdinti šio dainininko šou.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Azerbaidžanui „Eurovizijoje“ šįmet atstovauja Samra. Ji atliko dainą „Miracle“. Savo išvaizda kiek dainininkę Lorde primenanti dainininkė taip pat atliko šokių muzikos stiliaus kūrinį.

Pasipuošė smarkiai: vilkėjo auksu žėrintį kombinezoną. Jai scenoje talkino keturi romėnišku stiliumi pasipuošę šokėjai. Pinigų specialiesiems efektams nepagailėta: žiūrovai išvydo žemyn iš scenos viršaus krentančias žiežirbas.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vengrijai šįmet atstovauja Freddie, jis atliko kūrinį „Pioneer“. Tai lengvai įsimenanti baladė, kuri konkurso gerbėjams galėtų patikti dėl lengvai įsimintinos melodijos.

Scenoje atlikėjui talkino milžinišką būgną mušęs atlikėjas ir trys pritariantieji vokalistai.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Italijos garbę konkurse gina Francesca Michielin su daina „No Degree of Separation“. Ji taip pat dainuos gimtąja – italų – kalba, jos daina – apie vienybę. Šis pasirodymas ypač spalvingas, su akį traukiančia scenografija.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Izraeliui „Eurovizijoje“ šįmet atstovauja Hovi Star su daina „Made of Stars“. Tai lyriškas, svajingas kūrinys. Pasirodymo metu atlikėjas pradžioje buvo statiškas, tik vėliau pačiupo mikrofoną į rankas.

Jam talkino du akrobatai, besisukę po sceną besiritinėjusiame lanke. Galiausiai viską vainikavo fejerverkų lietus.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Bulgarijos atstovė Poli Genova „Eurovizijoje“ pergalės siekia su daina „If Love Was a Crime“.

Tai itin lengvai įsimenantis kūrinys, akį traukia ir dainininkės kostiumas – jos kojas ir rankas juosia mirgančios lemputės.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Devintas finale pasirodęs Švedijos atstovas Frans „Eurovizijos“ gerbėjams atliko visoje Europoje hitu spėjusį tapti kūrinį „If I Were Sorry“.

Lietuviai šią dainą tikrai gerai įsidėmėję, mat ji nesiliauja suktis populiariausių radijo stočių eteryje. Jo pasirodymas bus minimalistinis, tačiau kaip ir prancūzo, itin nuoširdus.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vokietijai šįmet atstovauja dainininkė Jamie-Lee, kuri „Eurovizijos“ finale atliko dainą „Ghost“. Jos pasirodymas išskirtinis, japonų kultūrai būdingo anime stiliaus.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prancūzijai šįmet „Eurovizijoje“ atstovauja dainininkas Amir, atliksiantis kūrinį „J'ai cherché“. Kaip įprasta prancūzams, „Eurovizijoje“ atlikėjas dainuos gimtąja kalba.

Tiesa, nemažai kūrinio žodžių – ir angliški. Žiūrovams jis paruošė kuklų ir paprastą, tačiau nuoširdų pasirodymą.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dvyliktas pasirodė Lenkijos atstovas Michałas Szpakas su daina „Colour of your life“. Dainininko pasirodymas – šiek tiek retro stiliaus.

Konkurso užkulisiuose nesyk aidėjo kalbos, kad savo išvaizda ir stiliumi šis atlikėjas kiek primena Anapilin iškeliavusį atlikėją Prince'ą. Scenoje jam talkino keli smuikininkai bei violončelėmis groję muzikantai.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trylikta scenoje – Australijos atstovė Dami Im su daina „Sound of Silence“. Tai dar viena baladė. O ši atlikėja – dar viena vadinamoji šių metų konkurso favoritė.

Jos pasirodymas scenoje tikrai blizgėjo: pradedant kostiumu, tęsiant specialia pakyla scenoje, ant kurios ji prisėdo, ir šviesos žaismais.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kipras į „Euroviziją“ delegavo grupę „Minus One“, kuri atliko kiek kovingai skambančią dainą „Alter Ego“. Trankus kūrinys krenta iš bendro pirmojo pusfinalio konteksto, tačiau kaip ir būdinga, yra lengvai įsimenantis. Pasirūpinta ir scenografija: žiūrovai grupės muzikantus išvydo uždarytus didžiuliuose narvuose, „laisvėje“ čia pasirodė tik grupės solistas.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Serbijai šįmet atstovauja Sanja Vučić ZAA, atlikusi dainą „Goodbye“. Kūrinio stilius kiek primena populiariosios britų atlikėjos Adele atliekamas dainas. Scenoje jai talkino penki šokėjai, pats pasirodymas – emocingas ir kruopščiai surepetuotas.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Eurovizijos“ scenoje pasirodė tas dainininkas, kurio lietuviai, matyt, laukė labiausiai: Donatas Montvydas atliko dainą „I‘ve been waiting for this night“.

Lietuvio pasirodymas scenoje praėjo pagal planą, sklandžiai ir, žvelgiant iš šalies, be priekaištų. Donatas scenoje stovėjo vienas, demonstravo ne tik balsą, bet ir choreografiją, o galiausiai – pagrindinį savo ginklą: atliko salto.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kroatijos atstovė Nina Kraljič atliko dainą „Lighthouse“. Žiūrovus ji stengėsi pakerėti švelniu balsu. Dar didesnis jos ginklas – žėrintis sidabru kostiumas, daugelį dalyvių pranokstantis originalumu. Didžiausias šios dainininkės ginklas – įtaiga. Tam, kad sužavėtų, ji nesikliovė specialiaisiais efektais.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„You are the only one“ – taip vadinasi kūrinys, su kuriuo Europą užkariauti bando Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas. Vienas iš šios madingos, neabejotinai hitu tapsiančios dainos bendraautorių – Filipas Kirkorovas.

Šis dainininkas laikomas vienu konkurso favoritų. Jo šou – brangus ir įspūdingas: scenoje pastatytos specialios konstrukcijos, kuriomis laipiodamas jis vertė žiūrovus aikčioti.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Say Yay!“ – taip vadinasi Ispanijai atstovaujančios dainininkės Barei atliekamas kūrinys. Žiūrovus ji kvietė pasilinksminti, pašokti.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Eilė atėjo Latvijai. Šaliai šįmet atstovauja atlikėjas Justas, atlikęs dainą „Heartbeat“. Tai šiuolaikiškas, šokių muzikos stiliaus kūrinys.

Justas scenoje pasirodė vienas, išsiskirti bandė savo charizma, šviesų žaismais, filmavimo kampais.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ukrainos atstovė Jamala atliko dainą „1944“. Dainos tematika ypač aštri: karas.

Ši atlikėja dar prieš prasidedant konkursui buvo vadinama viena iš šou favoričių. Jos pasirodymas – įtaigus, pati atlikėja – ne tik puiki dainininkė, bet ir aktorė. Scenoje ji stojo vienui viena.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pasirodė Maltos atstovė Ira Losco, atlikusi dainą „Walk on Water“. Šou prasidėjo nuo specialiojo efekto: LED ekranuose pirmiausia pasirodė dainininkės veidas. Vėliau pasirodė ir ji pati, vilkėdama prabangią blizgią suknelę. Atlikėjai talkino vienas šokėjas.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nika Kocharov ir Young Georgian Lolitaz atstovauja Gruzijai. Jie scenoje atliko dainą „Midnight Gold“. Kūrinio žanras neįprastas „Eurovizijai“ – pankrokas. Todėl daina smarkiai išsiskiria iš bendro konteksto. Pasirodymas irgi – žiūrovai pamatė tiek spalvų, kiek, turbūt, yra iš viso.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Austrijos garbę „Eurovizijoje“ gina atlikėja Zoë, uždainavusi kūrinį „Loin d'ici“. Scenoje ji kiek priminė lėlę Barbę – vilkėjo pasakas primenančią suknelę. Pati daina – lengva, paprasta, popsinė, tačiau įsimintina. Priešingai nei dauguma kitų, ši dainininkė atsisakė ypatingų specialiųjų efektų.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Jungtinei Karalystei šįmet atstovauja duetas Joe ir Jay. Jie atliko dainą „You Are Not Alone“. Dueto pasirodymo būta kuklaus ir subtilaus, tačiau galbūt tai ir yra raktas į sėkmę konkurse, kuriame šįmet karaliauja specialieji efektai? Atlikėjams talkino gyvo garso grupė, bendrą vaizdą puošė originalios vizualizacijos.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Paskutinė – 26-a – finale pasirodė Armėnijos atstovė Iveta Mukučian. Ji milijonams televizijos žiūrovų atliko dainą „LoveWave“. Atlikėja scenoje pademonstravo itin seksualų įvaizdį: apnuogino ilgas it nulietas kojas, mat vilkėjo žėrintį triko. Netrūko ir specialiųjų efektų: jai dainuojant viršun kilo specialūs ugnies efektai, pasirūpinta įspūdingomis vizualizacijomis.

Donatas Montvydas / AFP/„Scanpix“ nuotr.