„Eurovizijoje“ pergalę išplėšusiai Nettai stiprybės suteikė velionės močiutės žiedas

„Eurovizijoje“ triumfavo Izraelio atstovė Netta / Andres Putting nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-13 03:59
„Šiek tiek sunku viską suvokti“, – su šypsena atsiduso „Eurovizijos“ nugalėtoja Netta Barzilai (25). Dar prieš metus jos vardo niekas nežinojo net gimtajame Izraelyje, o šeštadienio naktį visos Europos žiniasklaida grūmėsi, kad galėtų įamžinti charizmatiškąją dainininkę.

Netta kvatojosi, kad ne iš karto suprato laimėjusi. Skaičius ekrane sunkiai įžiūrėjo, be to, nelabai suprato balų dalijimo sistemos. Dainininkė juokdamasi kartojo, kad likę delegacijos nariai geriau sumavo balus.

Anksčiau vestuvių dainininke dirbusiai atlikėjai dar sunku patikėti staigiai užklupusia sėkme. Juk ir į nacionalinę „Eurovizijos“ atranką ji ėjo tik todėl, kad norėjo, jog bent kažkas ją pastebėtų – dainininkei niekaip nesisekė pasiekti pripažinimo.

Eurovision.tv nuotr.
Eurovision.tv nuotr.

„Nesitikėjau laimėti atrankos, nes jai buvau pernelyg avangardinė – muziką atlikau su looperiu, o Izraelyje to niekas nedarė iki šiol. Pagalvojau, sudalyvausiu keliose perklausose... O tada laimėjau. To nesitikėjau. Vėliau suvokiau, kad dabar galiu padaryti kažką labai ypatingo, paveiksiančio daugelį žmonių.

Jei jauna Netta būtų turėjusi šalia dabartinę mane, jaunoji Netta būtų mažiau nelaiminga. Štai kodėl darau tai, ką darau šioje platformoje. Labai labai džiaugiuosi, kad tai padariau“, – per spaudos konferenciją kalbėjo Netta.

Šioje sudėtingoje eurovizinėje kelionėje ją palaikė velionės močiutės atminimas – į sceną Netta žengė mūvėdama jos žiedą ant piršto.

„Močiutė Eleni buvo didi, nepriklausoma moteris. Ji mirė, kai man buvo 12 metų. Man tai buvo traumuojanti patirtis, – pasakojo Netta. – Kai laimėjau atranką ir ruošiausi išvykti į „Euroviziją“, senelis nusprendė man perduoti šį žiedą, kad įgyčiau daugiau stiprybės ir pasitikėjimo savimi. Šį žiedą jis planavo man įteikti per mano vestuves. Bijau, kad to greitu metu nebus, jei mano karjera ir toliau taip sparčiai klostysis.“

Andres Putting nuotr.
Andres Putting nuotr.

Viena Nettos sėkmės paslapčių – jai nereikėjo dėti pastangų, kad jos žinutė būtų aiškiai suprasta: „Man niekada nereikėjo nešti žinutės. Man tereikėjo būti savimi. Nesvarbu, koks mano drabužių dydis, kokia mano nuotaika, kokie mano plaukai, kaip skamba mano balsas. Aš tik turiu išlikti savimi.“

Viso konkurso metu Netta buvo laikoma favorite. Tačiau po pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio jos kaip lyderės pozicija susvyravo – net šeštadienio vakarą lažybos punktuose Nettą lenkė Kipro atstovė. Netta tikino, kad į tai stengėsi nekreipti dėmesio, nes į „Euroviziją“ ji atvyko varžytis ne su kitais atlikėjais, o su savimi. Jai rūpėjo, kaip atrodys jos, o ne kitų pasirodymai.

Dainos „Toy“ autoriai įkvėpimo sėmėsi iš „MeToo“ judėjimo, tačiau ši daina kalba ir apie tuos, kurie buvo išsekę nuo pažeminimų iš viršesnių žmonių, kuriems buvo sakoma, kad jie nepakankamai geri, liekni, gražūs, kad galėtų daryti tai, ką jie nori daryti. Nettos pasirodymas „Eurovizijoje“ – tai mūšis už kitoniškumą, padaręs didžiulį įspūdį LGBT bendruomenei.

„Nemažai mano komandos narių, kurie rūpinasi manimi ir palaiko šiuo sudėtingu laikotarpiu, yra LGBT bendruomenės dalis. Aš be jų būčiau niekas“, – atviravo Netta ir pakvietė visus prisijungti prie jos ir sudalyvauti Pride parade, birželį vyksiančio Tel Avive.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai