„Eurovizijoje“ pasirodžiusiems islandams už nederamus veiksmus skirta bauda

"Hatari"/Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-22 12:42
Islandų grupė „Hatari“ turės susimokėti baudą už tiesioginės transliacijos metu parodytą šaliką su Palestinos atributika. Per Izraelyje vykusį „Eurovizijos“ dainų konkursą grupė nepaisė organizatorių nustatytų griežtų taisyklių, reikšdama politinį palaikymą Palestinai.

Šalia arenos, kurioje vyko „Eurovizija“, protestavo žydų ortodoksai. Žmonės kaltino valdžią tokiais renginiais kaip dainų konkursas norint pagražinti realybę, nukreipti dėmesį nuo šalį niokojančių karinių konfliktų.

Karinis Izraelio ir Palestinos konfliktas nepraslydo ir pro kai kurių atlikėjų akis. Protestuoti per finalą buvo pasiryžusi net superžvaigždė Madonna. 

Tiesa, Madonna buvo ne vienintelė išsišokėlė. Skandalingieji islandai „Hatari“ per vieną iš tiesioginės transliacijos momentų sugebėjo iškelti Palestinos atributika papuoštą šaliką, už ką jiems grėsė didžiuliai nemalonumai.

Nacionalinis transliuotojas dėl bausmės ilgai diskutavo su konkurso komisija. Šeštadienį nuspręsta, kad islandams teks susimokėti baudą.

Europos transliuotojų sąjunga pranešime spaudai pabrėžė, jog toks islandų veiksmas pažeidžia konkurso taisykles, kurios draudžia bet kokius politinius gestus.

Naujausi straipsniai