„Eurovizijoje“ bus mažesnė Balkanų įtaka: iš karto dvi šio regiono šalys paskelbė nedalyvausiančios konkurse

„Eurovizijos“ konkurso Danijoje logotipas
Šaltinis: 15min.lt
AA

Dvi šalys – Serbija ir Bulgarija – vienu metu, penktadienį, paskelbė atsisakančios dalyvauti muzikiniame „Eurovizijos“ konkurse, kuris 2014 metais įvyks Danijoje. Apie tai rašo Inserbia.info ir „The Sofia Globe“.

Tokius sprendimus ir Serbijos transliuotojas RTS, ir Bulgarijos televizijos kanalas BNT priėmė dėl finansinių priežasčių. „Bulgarija nedalyvaus „Eurovizijoje“ dėl išaugusio konkurso dalyvio mokesčio ir apkarpyto mūsų kanalo biudžeto“, – paaiškino BNT atstovas. Serbijos kanalas RTS taip pat leido suprasti, kad dėl sunkios finansinės padėties negali leisti sau dalyvauti tarptautiniame dainų konkurse.

Tiesa, nei Serbija, nei Bulgarija neatmeta galimybės, kad ateityje, pasikeitus aplinkybėms, jos sugrįš į „Euroviziją“

Serbija pirmą kartą „Eurovizijoje“ dalyvavo 2007 metais ir jos atstovė Marija Šerifovič iš karto tapo nugalėtoja. 2008 metais, pagal „Eurovizijos“ taisykles, konkursas įvyko šioje šalyje.

Bulgarija „Eurovizijoje“ debiutavo 2005 metais. Didžiausias šios šalies pasiekimas – penkta vieta, kurią 2007 metais užėmė duetas „Elitsa and Stundzhi“.

Anksčiau apie ketinimus dėl sunkios finansinės padėties nedalyvauti 2014 metų „Eurovizijoje“ jau paskelbė Kroatija, Čekija, Slovakija, Kipras ir kelios kitos šalys.

„Eurovizijos“ konkursas vyksta nuo 1956 metų.

Skaitykite daugiau