„Eurovizijoje“ 3 vietą užėmusi Ispanija tiesia pagalbos ranką Ukrainai: turi pasiūlymą

Ispanijos atstovė „Eurovizijoje'22“ Chanel / EBU nuotr.
Ispanijos atstovė „Eurovizijoje'22“ Chanel / EBU nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
2022-05-16 17:50
AA

Šiemet „Eurovizijoje“ į lyderių trejetuką šalia ukrainiečių „Kalush Orchestra“ ir brito Samo Ryderio drąsiai stojo ispanė Chanel, pasiekusi šalies rekordą. Atrodo, prizine vieta Ispanija labai džiaugiasi ir ne tik siūlo padėti Ukrainai surengti 2023-ųjų konkursą, tačiau, jei jai to padaryti nepavyks, „Euroviziją“ suorganizuoti savo šalyje.

Ispanijos visuomeninio transliuotojo atstovė María Eizaguirre patvirtino, kad po Ukrainos pergalės „Eurovizijoje“ transliuotojas pasiūlė surengti 2023 metų konkursą savo šalyje, rašo eurovoix.com.

Vis tik ji pridūrė, kad RTVE yra pasirengęs pagelbėti Ukrainai ir tuo atveju, jei konkursas visgi vyktų joje.

„Tuo atveju, jei Ukraina negalėtų rengti „Eurovizijos“ savo šalyje, mes pasiūlytume Ispaniją kaip jo būstinę. Tačiau pirmasis tikslas yra padėti jiems viskuo, ko reikia“, – teigė R.Eizaguirre.

Ispanijos atstovė „Eurovizijoje'22“ Chanel / EBU nuotr.

Šeštadienį Turine vykusiame 2022 m. „Eurovizijos" dainų konkurse laimėjo Ukrainos atstovai „Kalush Orchestra", surinkę net 631 taškus, kurie sudaro 93 proc. maksimalaus balų skaičiaus. 28-ios šalys jų atliktai dainai „Stefanijai" skyrė maksimalius dvylika balų.

Tą vakarą Ispanija taip pat pasiekė geriausią rezultatą per beveik 30 metų. Chanel su kūriniu „SloMo" užėmė trečiąją vietą. Paskutinį kartą Ispanija į geriausiųjų trejetuką „Eurovizijos" dainų konkurse pateko 1995 m., kai Anabel Conde su kūriniu „Vuelve Conmigo" užėmė antrąją vietą. Dabar Chanel surinkti 459 taškai buvo Ispanijos rekordas.

Netrukus po Ukrainos pergalės pasipylė pareiškimai dėl kitų metų „Eurovizijos" rengimo. Ukrainos prezidentas V.Zelenskis pareiškė, kad jo šalis padarys viską, kad galėtų pas save surengti dainų konkursą.

Jis netgi pažadėjo vieną dieną dalyvius ir svečius priimti Mariupolio mieste, kuris smarkiai nukentėjo nuo Rusijos invazijos.

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) pakomentavo situaciją teigdama, kad bendradarbiaus su Ukrainos transliuotoju UA:PBC ir dirbs įveikiant išūkius, kurie Ukrainoje kiltų dėl konkurso.

Jungtinės Karalystės, kuri finale liko antra, verslo sekretorius Kwasi Kwartengas pareiškė, kad jo šalis taip pat padės Ukrainai dėl kitų metų renginio.

K.Kwartengas „Sky News" sakė, kad „laukia, kada jis ten vyks". Paklaustas, ar Jungtinė Karalystė parems Ukrainą organizuojant šį renginį, jis atsakė: „Nuo pat šios krizės pradžios mes palaikėme Ukrainą ir toliau ją remsime."

Tačiau Ispanija – ne vienintelė, pasiūliusi „Euroviziją“ priimti pas save. Stokholmo miestas Švedijoje taip pat pareiškė norą tapti renginio šeimininku, nors šalies transliuotojas komentarų šiuo klausimų kol kas nepateikė.

„Eurovizijos 2022“ finalas Turine (59 nuotr.)
+53
„Kalush Orchestra“ išvyksta iš Turino (6 nuotr.)
„Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ (22 nuotr.)
+16