Eurovizija“ plečiasi į kitą žemyną: 2022-aisiais savo konkursą surengs JAV

Duncanas Laurence'as / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-05-14 22:01
Grandiozinis Europos muzikos šou išsiplečia į kitą žemyną – Jungtines Amerikos Valstijas. Susižavėjusi europiečių itin pamilta „Eurovizija“, JAV nusprendė 2022-aisiais surengti savąją.

Eurovision.tv praneša, kad JAV transliuotojas NBC įsigijo teises ir kartu su „The Voice“ prodiuseriais kurs amerikietišką „Eurovizijos“ atitikmenį „American Song Contest“.

Tiesa, kitaip nei Europoje, JAV tarpusavyje varžysis atstovai iš visų 50 šalies valstijų, 5 JAV teritorijų ir Vašingtono.

Pranešama, kad muzikiniame konkurse skirtingas valstijas atstovauti galės atlikėjai, grupės, duetai ar net didžėjai.

Amerikietiškoji „Eurovizijos“ versija susidės iš trijų etapų – atrankos, pusfinalio ir didžiajo finalo. Be žiūrovų balsų konkurso metu dalyvių likimus spręs ir komisija.

„Eurovizijos“ dainų konkurso vykdomasis prodiuseris Martinas Österdahlas džiaugiasi konkurso išsiplėtimu į kitą žemyną.

„Per 65 metus „Eurovizijos“ dainų konkursas sujungė žmones iš skirtingų šalių. Mes, šio nepaprastai sėkmingo renginio organizatoriai, pamatėme, jog jis atrado savo vietą milijonų žmonių širdyse visoje Europoje ir už jos ribų. Dabar džiaugiamės suradę ir puikius partnerius, padėsiančius organizuoti šį unikalų konkursą Amerikoje“, – kalbėjo jis.

Amerikiečiai originalią „Euroviziją“ tiesiogiai gali stebėti nuo 2016-ujų. Tais metais Stokholme vykusiame konkurso finale pirmą kartą svečio teisėmis pasirodė ir Amerikos popmuzikos žvaigždė Justinas Timberlake`as.

Pirmosios „The Roop“ repeticijos Roterdame akimirka / Andres Putting nuotr.
Pirmosios „The Roop“ repeticijos Roterdame akimirka / Andres Putting nuotr.

Primename, kad „Eurovizijos“ konkursas šiais metais vyks gegužės 18–22 dienomis Nyderlanduose, Roterdame. 

Pirmajame pusfinalyje grupė „The Roop“ didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje pasirodys pirmieji. Jiems iškritusį pirmąjį pasirodymo numerį grupės lyderis Vaidotas Valiukevičius vadina sėkme ir dėl šios garbės džiaugiasi. Papildomo jaudulio pasirodymas pirmiesiems grupei neprideda, priešingai – dainininkas sako, kad dėl to sulaukia tik daugiau dėmesio.

„Tai didelis pliusas, nes visiems smalsu, kas atidarys Euroviziją, apie tai rašo. Įsivaiduokite, jei būtume antri ar ketvirti, juk niekas apie tai nekalbėtų. Mums šis numeris suteikia papildomo dėmesio“, – prieš išvykstant į Roterdamą kalbėjo V.Valiukevičius.

Naujausi straipsniai