Europos kino apdovanojimus ves lietuvių aktorė Aistė Diržiūtė: „Ten nešiu ir kitų šalies kūrėjų vėliavą“

Aistė Diržiūtė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-12-03 14:09
Gruodžio 7-ąją jau 32-ą kartą vyks iškilminga Europos kino apdovanojimų ceremonija, kuriuos rengia Europos kino akademija. Neseniai paaiškėjo, kad svarbi rolė Europos „Oskaruose“ vadinamuose apdovanojimuose atiteks ir žinomai lietuvių aktorei Aistei Diržiūtei.

Aistė Diržiūtė, kartu kartu su vokiečių aktore Anna Bruggemann, taps viena iš iškilmingo renginio vedėjų.

„Režisierius Dietrichas Brüggemannas tiesiog pasakė, jog nori, kad apdovanojimus vesčiau aš, Europos kino akademija neprieštaravo, nes jau 2016 teikiau Geriausios animacijos apdovanojimą Vroclave, nuo ko viskas prasidėjo“, – portalui Žmonės.lt sakė A. Diržiūtė.

„Jaučiuosi labai gerai, su didele atsakomybe ant pečių ir labai daug džiaugsmo, kad būsiu pirma ever lietuvė ir net Rytų europietė vesianti apdovanojimus jų namuose – Berlyne. Kai jie vyksta kur nors kitur, dažniausiai vedantieji yra iš tos šalies“, – pridėjo ji.

Aistė pasidžiaugė, kad ypatinga proga ją puoš lietuvių dizaineris Juozas Statkevičius. 

Aistė Diržiūtė  / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Aistė Diržiūtė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Džiaugiuosi, kad nešiu ne tik savo pavardės, bet ir kitų šalies kūrėjų vėliavą ten.“ 

A. Diržiūtė kine debiutavo 2015-aisiais. Ji vaidino tikrais įvykiais paremtame Roberto Mulano filme Mes dainuosim ir atliko vieną iš pagrindinių vaidmenų Alantės Kavaitės filme Sangailės vasara.

Aistė Diržiūtė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Aistė Diržiūtė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Kai Sangailės vasara pasirodė Tarptautiniame Berlyno filmų festivalyje, aktorę pastebėjo filmų kritikai, ji tapo pirmoji lietuvių aktore pavadinta viena iš Europos Krintančių žvaigždžių, kartu su tokiais aktoriais kaip Maisie Williams ir Moe Dunford. Aistė laimėjo Geriausios lietuvių aktorės apdovadonojimą Kino pavasaryje ir buvo nominuota Sidabrinės gervės ir KINFO apdovanojimams.

Europos kino apdovanojimai nuo 1988 m. vyksta kasmet. Apdovanojimai teikiami virš dešimties kategorijų, iš kurių svarbiausia yra „Metų filmas“. Pretenduoti į apdovanojimų nominacijas gali tik Europos kino filmai, prodiuseriai, režisieriai ir aktoriai. Nominacijos paskelbiamos lapkričio pradžioje Sevilijos kino festivalio metu, o nugalėtojai – gruodį vyksiančios apdovanojimų ceremonijos metu. Anksčiau apdovanojimai buvo žinomi Felix Awards pavadinimu.

Temos:

Aktualu Kultūra

Naujausi straipsniai