Europos kino apdovanojimuose – filmo „Quo Vadis, Aida?“ triumfas: iš penkių nominacijų laimėtos trys

Kadras iš filmo „Quo vadis, Aida?“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-12-12 11:32
Šeštadienio vakarą Berlyne išdalyti Europos kino apdovanojimai. Tarp lyderių buvusi ir Srebrenicos įvykius primenanti Bosnijos režisierės Jasmilos Žbanić juosta „Quo vadis, Aida?“ įvardyta geriausiu Europos filmu.

Filmas „Quo vadis, Aida?“, režisuotas Jasmilos Žbanić, buvo nominuotas net penkiems apdovanojimams. Istorija apie įvykius Srebrenicoje 1995-aisiais pretendavo gauti statulėles už režisūrą, scenarijų, geriausią aktorės vaidmenį, taip pat kaip geriausia metų juosta.

Vakaro metu paaiškėjo, kad „Quo Vadis, Aida? laimėjo tris apdovanojimus: J.Žbanić pelnė geriausio režisieriaus apdovanojimą, filmo žvaigždė J.Đuričić laimėjo geriausios aktorės titulą, ir svarbiausias pripažinimas – geriausio Europos filmo apdovanojimas.

Jasmila Žbanić / Scanpix nuotr.
Jasmila Žbanić / Scanpix nuotr.

Savo padėkos kalboje J.Žbanić skyrė apdovanojimą Srebrenicos moterims ir mamoms.

„Jos mokė mus, kaip blogį paversti meile. Tikiuosi, kad tai paskatins moterų solidarumą politikoje ir gyvenime“, – Europos kino apdovanojimų metu sakė režisierė.

Geriausio Europoje pripažinto filmo „Quo Vadis, Aida?“ režisierę ir visą komandą sveikino ir kino festivalio „Kino pavasaris“ direktorius Algirdas Ramaška. 

„Bravo komandai!“ – įvardijęs filmo pelnytus apdovanojimus socialiniame tinkle „Facebook“ rašė A.Ramaška.

Qua Vadis. Aida ❤🥂🍾🥇🏆 BEST EUROPEAN FILM BEST DIRECTOR BEST ACTRESS @ European Film Awards 2021 Bravo Jasmila Zbanic & The Team!

Posted by Algirdas Ramaska on 2021 m. gruodžio 11 d., šeštadienis

Filmo „Quo Vadis, Aida?“ premjera įvyko Venecijoje 2020-aisiais, ir tais pačiais metais „Oskaruose“ jis buvo nominuotas geriausio tarptautinio vaidybinio filmo kategorijoje.

Filmo scenarijaus veiksmas vyksta Bosnijoje, 1995-ųjų liepą. Pagrindinė herojė Aida dirba Jungtinių Tautų vertėja mažame Srebrenicos mieste. Serbų armijai užėmus miestą, jos vyras su dviem sūnumis atsiduria tarp tūkstančių žmonių, kurie prieglobstį ir pagalbą tikisi rasti JT stovykloje. Tiesiogiai bendraudama su derybininkais, Aida turi priėjimą prie nepaprastai slaptos ir svarbios informacijos. Kas matyti jos šeimos ir likusių miestelio gyventojų horizonte – išsigelbėjimas ar mirtis? Kokį žingsnį Aidai derėtų žengti? Tai filmas apie moterį, atsidūrusią vyrų karo žaidimų lauke.

Balkanų karą išgyvenusi režisierė Jasmila Žbanić savo kūryboje nuolat grįžta prie šios temos ir primena: „Vien tik todėl, kad kai kurie dalykai atrodo neįsivaizduojami, nereiškia, kad jų negali nutikti."

Filmo anonsas:

Temos:
Aktualu Kinas

Naujausi straipsniai