Europos čempionate – džiaugsmas lietuviams: S.Ambrulevičius ir A.Reed iškovojo bronzos medalius

Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus pasirodymas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: 15min
2024-01-13 22:02
AA

Kaune vykstančiame Europos dailiojo čiuožimo čempionate šeštadienio vakarą vykusiose šokių ant ledo finalo varžybose Lietuvos atstovai Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed iškovojo bronzos medalius.

Lietuvos pora jau po penktadienį atlikto ritminio šokio savo sąskaitoje turėjo 80,73 balo ir žengė trečia. Prieš ketvirtąją vietą užėmusią Prancūzijos porą Jevgeniją Loparevą ir Geoffrey Brissaud mūsiškiai turėjo 2,26 balo pranašumą, o nuo antroje vietoje žengusių britų Lilah Fear ir Lewiso Gibsono atsiliko 4,47 balo.

Europos dailiojo čiuožimo čempionatas: šokių ant ledo laisvoji programa (186 nuotr.)
+180

Mūsų sportininkams laisvosios programos metu pavyko ne tik išsaugoti trečiąją vietą, bet ir dar labiau sustiprinti savo poziciją bei pasipuošti bronzos medaliais. Už laisvąją programą S.Ambrulevičius ir A.Reed pelnė 122,64 balo, o iš viso čempionate surinko 203,37 balo.

Ketvirti likę J.Lopareva ir G.Brissaud varžybas Kaune užbaigė savo sąskaitoje turėdami 197,17 balo.

Iki šiol per nuo 1891-ųjų trunkančią Europos čempionatų istoriją Lietuva buvo iškovojusi tik du bronzos medalius. Tai pavyko padaryti Povilo Vanago ir Margaritos Drobiazko porai. Pirmą kartą šokėjai tai padarė 2000-aisiais Vienoje, po to – 2006-aisiais Lione.

S.Ambrulevičiaus ir A.Reed porai tai buvo penktasis Europos čempionatas drauge.

Kaune iškovotas medalis turėtų sustiprintų poros argumentus prašant prezidento Gitano Nausėdos malonės – Lietuvos pilietybės išimties tvarka amerikietei A.Reed. Į Prezidentūros duris S.Ambrulevičius dėl partnerės iš JAV beldėsi jau ne sykį, tačiau vis išgirsdavo „ne“.

Amerikietė A.Reed gali atstovauti Lietuvai visose tarptautinėse varžybose, ką sėkmingai daro nuo 2017-ųjų, tačiau pačiose prestižiškiausiose – olimpinėse žaidynėse – lietuviškas pasas būtinas.

Europos čempionais tapo titulą apgynę italai Charlene Guinard ir Marco Fabbri (127,58 balo laisvojoje programoje; 214,38 balo iš viso), o antri vėl liko L.Fear ir L.Gibsonas (125,62; 210,82).

Kita Lietuvos pora – 25-erių Deividas Kizala ir penkiais metais jaunesnė Paulina Ramanauskaitė – galutinėje Europos čempionato įskaitoje užėmė 16-ąją vietą.

Išvakarėse vykusiose ritminio šokio varžybose P.Ramanauskaitė ir D.Kizala užėmė dvidešimtą vietą ir paskutiniu bilietu prasmuko į finalą. Šeštadienį ant ledo lietuviai pasirodė treti, po britų ir ukrainiečių.

Už savo laisvąją programą mūsiškiai gavo 94,09, o bendroje įskaitoje surinko 154,85 balo, kas leido pagerinti praėjusio Europos čempionato pasiekimą, kai lietuviai liko septyniolikti.

„Išėjus daryti apšilimą ir pamatyti tiek palaikančių žiūrovų buvo tikrai neįprasta, bet pračiuožėme gana ramiai“, – po savo pasirodymo kalbėjo D.Kizala.

„Įprastai varžybų metu nesijaudinu visai, bet šį kartą viskas buvo kitaip. Jaudulio šiandien buvo netgi daugiau nei vakar per ritminį šokį. Pamačius tas pilnas tribūnas teko sau pasakyti: ramiai, juk tai darei šimtą kartų, – šypsojosi P.Ramanauskaitė. – Šis pasirodymas suteikia daug motyvacijos. Tikiuosi, kad visi tie žmonės, kurią šią savaitę atėjo mūsų palaikyti, ir toliau seks šią sporto šaką, galbūt jaunoji karta ateis čiuožti. Mums asmeniškai tai irgi didžiulė motyvacija, savotiškas spyris siekti ir treniruotis dar daugiau. Tai ir darysime.“

Šiandien moterų varžybų finale taip pat dalyvavo vilnietė Aleksadra Golovkina, pakartojusi savo geriausią karjeros rezultatą ir užėmusi 16-ąją vietą.

Šio vakaro varžybomis baigėsi Europos čempionato kovos dėl medalių. Išskirtinės varžybos Kaune baigsis sekmadienį geriausių čiuožėjų „Gala“ pasirodymais.