Europoje veiklą pradeda „antrų rankų“ mados platforma „Karuselle“: skatins vartoti mažiau, bet kokybiškiau

Austėja Jablonskytė
Austėja Jablonskytė
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-07-05 17:25
AA

Jeigu domitės, kuo šiandien gyvena mados industrija, žodis „tvarumas“ jums tikrai nebus naujiena. Garsiausi pasaulio mados namai pamažu atkreipia dėmesį į tvarias ir perdirbtas medžiagas, industrijos lyderiai bendradarbiauja su ateities technologijų vystytojais, o greitos mados kompanijos kuria iniciatyvas, kaip suvaldyti nenumaldomai augančius vartojimo mastus.

Tiesa, kartais veiksmingiausias inovacijas pasiūlo patys vartotojai – atgimusi „antrų rankų“ parduotuvių koncepcija pamažu persikelia į virtualią erdvę. Ir tai ne tik milžiniškos platformos, kur mainytis galima viskuo nuo naujos rankinės iki netinkančių marškinėlių. Pamažu kuriasi ir bendruomenės, siekiančios parduoti savo spintose jau kurį laiką esančius ir naujus ar dėvėtus, brangius ar prabangius drabužius, batelius ir aksesuarus.

Vieniems mados gerbėjams tai reiškia progą išsivalyti spintą ir susigrąžinti bent dalį drabužiams išleistų pinigų, kitiems – galimybę įsigyti dizainerio kurtą daiktą už mažesnę kainą ar atrasti išskirtinį drabužį, kurio nebėra parduotuvėse. Ir visa tai – neskatinant perteklinio vartojimo, formuojant naujus įpročius.

„Tyrimai rodo, kad šiandien vartojimas yra gausesnis ir greitesnis nei bet kada anksčiau, tad norėjome atrasti būdą, kaip efektyviai pratęsti vertingų daiktų vartojimo ciklą“, – pasakoja „Karuselle“ kūrybos vadovė Austėja Jablonskytė.

„Mūsų „antrų rankų“ platforma – tai būdas pasiekti sąmoningus prabangios mados gerbėjus ir pasiūlyti jiems prisidėti prie tvariai perkančios bei parduodančios bendruomenės.“

Pagrindinis „Karuselle“ komandos išskirtinumas – itin efektyvi, paprasta ir daiktų autentiškumą užtikrinanti komiso paslauga. Platformoje užsiregistruoti gali tiek būsimi pardavėjai, tiek pirkėjai. Bendruomenei siūloma ir patogi mobilioji programėlė, o norintiems savo spintą atverti kiek plačiau ir įkelti daugiau daiktų – asmeninio asistento paslauga, kad netektų rūpintis daiktų fotografavimu bei aprašymu. Beje, kiekvienas platformoje parduotas dizainerio kurtas daiktas pirma turės praeiti autentiškumo patikrą, kurią atlieka „Karuselle“ kokybės ekspertai. Taip siekiama ne tik išlaikyti aukščiausios kokybės standartą, bet ir kovoti su padirbiniais.

Pasak A. Jablonskytės, „Karuselle“ turėtų tapti ne tik patogia elektronine platforma, bet ir pagrindu formuotis naujiems įpročiams: kai norisi kažko naujo – geriau pirkti kokybišką aukštesnės klasės „antrų rankų“ drabužį, o ne prastos kokybės pigesnį naują. O vietoje to, kad geras daiktas būtų išmestas, jį verčiau parduoti ir prailginti jo dėvėjimo laiką.

Šiandien „Karuselle“ komandos artimiausiuose planuose – žvilgsnis į Lenkijos, kitų Rytų bei Centrinės Europos šalių rinkas, kur susidomėjimas tvaria mada auga taip pat greitai kaip ir vartotojų apetitas prabangos prekėms. Beje, kartu su pardavimo bei pirkimo platforma „Karuselle“ siūlys ir turinio skiltį, kur patarimais, įžvalgomis bei mados naujienomis dalinsis mados ekspertai.