Europietiško kino mylėtojams – galimybė laimėti kelionę į Venecijos kino festivalį

Susitikime su Sylvesteriu Stallone
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-11 09:32
Jau įsibėgėjo naujasis europietiško kino konkurso „European Film Challenge“ etapas, kurio nugalėtojas rugpjūčio pabaigoje kartu su kitais kino mylėtojais žengs raudonuoju Venecijos kino festivalio kilimu. Visiems, norintiems palydėti vasarą kartu su naujausiais filmais ir garsiausiomis pasaulio kino žvaigždėmis, tereikia iki liepos 15 d. legaliai peržiūrėti 10 Europos šalių filmų.

Praėjusio etapo nugalėtoja Aušrinė Matickaitė gegužės mėnesį keliavo į Kanų kino festivalį, kuriai tai buvo pirmasis tarptautinis festivalis. Jai ne tik pavyko pamatyti naujausius autorinio kino kūrėjų darbus, bet ir iš arti sutikti kino žvaigždes, tarp kurių buvo ir aktorius Sylvesteris Stallone. Vienas seniausių žemyno kino festivalių pasižymi ypatinga savybe – čia filmų žiūrovai nebijo išreikšti savo nuomonės plojimais ar švilpimu, todėl režisieriai niekada nežino, kokios sulauks reakcijos. „Kiekvienais metais domėdavausi šio festivalio naujienomis ir į atmintį įsirėžė tai, kad kai kurie festivalio filmai suskaldo publiką – vieni ploja atsistoję, o kiti nušvilpia. Gyvai pamatyti šias reakcijas man buvo pati įdomiausia patirtis, visiškai kitokia nei Lietuvoje. Labai laukiu, kada šie filmai pasirodys Lietuvoje, nes norėtųsi palyginti žmonių reakcijas,“ – teigė konkurso nugalėtoja.

Šiuo metu autorinio kino gerbėjai gali varžytis dėl galimybės nuvykti į seniausią pasaulyje kino festivalį, kuris vyks Venecijoje, Lido saloje, rugpjūčio 28 – rugsėjo 7 dienomis. Jame įvyko praėjusio turo žiūrimiausio filmo – Yorgos Lanthimos „Favoritės“ („The Favourite“, 2018) pasaulinė premjera, po kurios kūrinys susižėrė daugiau nei 150 apdovanojimų visame pasaulyje. Kanų kino festivalyje apsilankiusi Aušrinė siūlo nepabijoti ir sudalyvauti konkurse, net jei ir nepavyksta laimėti iš pirmo karto. „Visus, mėgstančius kiną, tikrai noriu padrąsinti dalyvauti šiame iššūkyje, nepabijoti kviesti draugus prisijungti ir taip gauti papildomų taškų. Nepatingėti paieškoti skirtingų platformų, nes gal kaip tik Varėnoje rodo paskutinį seansą filmo, į kurį Vilniuje nebegavote bilieto, o važiuojate kažkur pakeliui. Kitaip sakant – linkiu bandyti ir nepasiduoti po pirmos nesėkmės, nes man pačiai pavyko iš trečio bandymo,“ – konkurso dalyvius drąsino mergina.

Nuo 2017 m. vykstantis „European Film Challenge“ europietiško kino mylėtojams siūlo galimybę aplankyti Berlyno, Kanų ir Venecijos kino festivalius. Vienas iš iššūkio pagrindinių tikslų – skatinti domėjimąsi Europos kinu ir žiūrėti filmus per legalias platformas. Norintiems laimėti kelionę į Veneciją, reikia legaliai peržiūrėti 10 Europos šalyse sukurtų filmų, kelti nuotraukas į iššūkio puslapį ir pasidalinti bent viename iš socialinių tinklų, pridėjus žymę #europeanfilmchallenge. Iššūkio eigoje oficialioje organizatorių svetainėje bei „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose skelbiami filmai arba peržiūrų platformos, už kurias dalyviai gali rinkti papildomus taškus.

Projekto įgyvendinimui Lietuvoje, Latvijoje, Suomijoje, Serbijoje, Kroatijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje bei Ispanijoje skirta ES programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA schemos „Europos kūrinių populiarinimas internete“ dalinė finansinė parama. Lietuvoje projektą remia Lietuvos kultūros taryba (LKT).

Temos:

Kinas Kultūra

Naujausi straipsniai