Etiopei Eskedar Maštavičienei suteikta Lietuvos pilietybė: planuose – geriausia pasaulyje kava

Eskedar Maštavičienė / Asmeninio albumo ir Viganto Ovadnevo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-08-28 08:51
„Procesas gauti Lietuvos pilietybę buvo tikrai netrumpas ir nelengvas. Lietuvos konstitucijos egzaminą išlaikiau prieš kelis metus, lietuvių kalbos egzaminą – 2018-ųjų pabaigoje, sprendimo taip pat teko laukti nemažiau nei dvejus metus“, – pasakoja Eskedar Maštavičienė, rugpjūčio 20-ąją Vidaus reikalų ministerijoje davusi priesaiką Lietuvai. Verslininkė, „Eskedar Coffee“ įkūrėja, socialinių projektų iniciatorė portalui Žmonės.lt prisipažino, kad Lietuvos piliete ji tapo savo gimtadienio išvakarėse.

„Tą pačią savaitę gavau pilietybę, atšvenčiau gimtadienį ir dar išsinuomojome pirmąsias savo darbo ofiso patalpas. Labai džiaugiuosi, kad viskas įvyko vienu metu – vadinasi, mano gyvenime atėjo pokyčių metas“, – su šypsena pasakojo Eskedar.

E.Maštavičienė sakė, kad prieš ceremoniją Vidaus reikalų ministerijoje – labai jaudinosi. „Naktį prieš ceremoniją buvo sunku užmigti, prieš pasirašant dokumentus kaupėsi ašaros, buvo labai jautrus momentas“, – pasakojo Eskedar.

Į ceremoniją Eskedar atlydėjo vaikai ir artimieji. „Vaikai labai norėjo dalyvauti ceremonijoje, netgi patys prašėsi rengiami švarkais...Kad vaikai šitaip norėtų eiti į tokią iškilmingą ceremoniją man buvo nuostaba. Labai faina, kad jie buvo tokie palaikantys, jie žinojo, kad man tai – labai svarbi diena. Jie buvo labai laimingi“, – kalbėjo E.Maštavičienė.

Eskedar Maštavičienė Vidaus reikalų ministerijoje prisiekė Lietuvai ir tapo mūsų šalies piliete
Eskedar Maštavičienė Vidaus reikalų ministerijoje prisiekė Lietuvai ir tapo mūsų šalies piliete

Trylika metų, kuriuos Eskedar gyvena Lietuvoje, jai davė labai daug. „Visų pirma, čia tapau suaugusiu žmogumi, pirmas mano oficialus darbas taip pat buvo Lietuvoje, bakalauro ir magistro studijas taip pat baigiau čia, Lietuvoje man gimė ir veslo idėja. Galiu pasakyti, kad Lietuva man – galimybių šalis“.

Eskedar savo etiopiškų šaknų, toli gražu, neišsižada. Dabar ji turi dvigubą – ir Etiopijos, ir Lietuvos – pilietybę. 

„Su Etiopija mane sieja kava. Aš gyvenu iš kavos, Lietuvoje rengiu tokias kavos ceremonijas, kokių pasaulyje niekas, išskyrs Etiopiją, neturi. Šaknys, kultūra ir tradicijos visada liks mano širdyje ir bus tas dalykas, kuris man visada sies su Etiopija. Tuo pačiu ir mano vaikystė, giminystės ryšiai, artimieji. Mane su gimtine sieja bendrystės jausmas, noras sukurti savo bendruomenę“, – prisipažino moteris.

Eskedar Tiluhan puikiai pritapo Lietuvoje / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Eskedar Tiluhan puikiai pritapo Lietuvoje / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Lietuvos pilietybės suteikimą Eskedar atšventė su draugais. „Pusryčiavome simbolinėje vietoje – Pilies gatvėje, kuri man yra pati gražiausia vieta, buvo labai smagu jausti gerą aurą, kuri sklido iš draugų, o vėliau, kaip ir priklauso kaimietei (Eskedar augo viename Etiopijos kaimų – red.) progų švęsti išvykau į kaimą, kartu su vaikais ir draugais. Ten klausėmės muzikos, ryte prausėmės šulinio vandeniu, maudėmės tvenkinyje“, – pasakojo E.Maštavičienė.

Ką tik prisiekusi, labai atsakinga, visuomeniška, draugiška, kūrybinga, tolerantiška, sąžininga ir labai žavi Lietuvos pilietė. Eskedar Maštavičienė ❤️❤️❤️

Posted by Daiva Žeimytė-Bilienė on 2020 m. rugpjūčio 20 d., ketvirtadienis

Eskedar prisipažino, kad praėję metai jai buvo puikūs. „Į mano gyvenimą atėjo labai teisingi žmonės, sekėsi ir asmeniniame gyvenime, ir profesinėje veikloje“, – džiaugėsi ji.

Kalbėdama apie ateities planus E.Maštavičienė atskleidė, jog Lietuvoje planuoja pagaminti kavą, kuri išgarsėtų visame pasaulyje. „Šiuo metu daug dirbu ties tuo, panašu, kad žmonėms mano daryta kava labai patinka. Labai norėčiau, kad ši kava, kurios jau galima rasti ir Danijoje, glaudžiai dirbame ir su Estija – bus geriausia pasaulyje, labai tuo tikiu ir tikiu, kad to pasiekti galiu  – dirbdama čia, Lietuvoje“, – pasakojo moteris. 

Eskedar į Lietuvą atvyko 2007 metais pagal pabėgėlių perkėlimo programą. Į Lietuvą ji buvo perkelta iš Maltos. Į šią salą iš Etiopijos ji pabėgo, kai gimtinėje kilo neramumai.

Naujausi straipsniai