Erotiniai sapnai: ką jie iš tikrųjų reiškia?

Pora / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-08-25 21:00
Nors ne visus sapnus prisimename, tačiau kai kurie įsirėžia į atmintį taip, kad juos sunku išmesti iš galvos.

Sekso sapnai dažniausiai sukelia minčių – „o kas gi mano gyvenime vyksta? kas išprovokavo tokius vaizdinius mano mintyse“? Tiesa, psichologai pažymi, kad nereikėtų labai jaudintis, kadangi tokie sapnai, net kai esate visiškai patenkinti visais santykių aspektais, yra visiškai normalus dalykas, rašoma popsugar.com.

Taip pat reikia žinoti, kad jeigu sapnuojate kokį nors žmogų intymioje situacijoje, tai nebūtinai reiškia, kad norite su juo seksualinių santykių. Tikinama, kad erotiniai sapnai nebūtinai apskritai susiję su seksu.

Dažniausiai paaiškinimas paprastas – erotiniuose sapnuose veikiantys žmonės jus žavi ir traukia savo būdo bruožais, ir tai yra ženklas, kad jūs tiesiog simpatizuojate tam tikram asmeniui ir norite būti artimesni, tačiau nebūtinai seksualine prasme.

Štai jeigu sapnuojate seksą su savo buvusiuoju, pasak „Psychology Today“, tai gali būti ženklas, kad jūsų smegenys dar „nepersijungė“, ir seksas su nauju partneriu sužadina senus neurologinius modelius ir nukelia į praeitį. Tačiau tai viena medalio pusė – kai kada sekso sapnai jums atskleidžia, kas gali slypėti pasąmonėje.

Pavyzdžiui, sapne save matėte su moterimi. Paanalizuokite savo savijautą – ar jūs kažkuo nepatenkinta? Greičiausiai šiuo metu jums trūksta švelnumo, artumo ir šilumos. Taip pat moteriškos meilės vaizdiniai gali persekioti ir tuomet, jeigu buvo patirta psichologinė trauma, susijusi su vyriškosios lyties atstovais, pavyzdžiui, išgyvenote itin skaudžia skyrybas. Buvimas su moterimi šiuo atveju gali išreikšti saugumą ir ramybę.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pikantiškam vakarui: garsiausi erotika alsuojantys filmai

Sekso sapnai dažniausiai užklumpa tada, kai vyksta hormonų pertvarkos, pavyzdžiui, ciklo viduryje, prieš prasidedant menstruacijoms, menopauzės metu.

Kai kurie erotiniai sapnai, tarkime savęs matymas su viršesniais žmonėmis, savęs tenkinimas ir pan., gali išreikšti paslėptas baimes, pavyzdžiui, menką savivertę. Tokiuose vaizdiniuose moteris išstumia amžinai ją kritikuojantį vyrą ir jaučiasi laisva ir gyvybinga su kitais. Aišku, geriausia savivertę stiprinti kitais būdais, t. y. nepalikite savo emocinės savijautos likimo valiai ir, jeigu reikia, kreipkitės į specialistus.

Įvairūs scenarijai, kuriuose atsiranda gražuolis nepažįstamasis arba pasaulinio garso įžymybė, gali būti susiję su tuo, kad jums trūksta veiksmo, emocijų, įspūdžių ir nuotykių jūsų seksualiniame gyvenime, todėl nesigėdinkite apie tai pasikalbėti su mylimuoju ir išmėginti ką nors naujo.

Beje, kai kada sapnuose erotika net nekvepia, bet jūs vis tiek susijaudinate. Tam tikros šifruotos detalės juose gali išreikšti tai, kad jūs slepiate savo seksualumą, jaudulį, kuklinatės savo kūno, negalite atsipalaiduoti intymiame gyvenime. Tad visas užslėptas baimes reikėtų spręsti kalbantis su savo antrąja puse, kad jaustumėtės komfortiškai ir harmoningai.

Taigi, jeigu jus lanko erotiniai sapnai, visų pirma nereikia jų neigti, o verčiau jau priimti kaip savo gyvenimo dalį ir atkreipti dėmesį savo savijautą bei potyrius. Beje, sekso sapnai dažniausiai užklumpa tada, kai vyksta hormonų pertvarkos, pavyzdžiui, ciklo viduryje, prieš prasidedant menstruacijoms, menopauzės metu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Sekso ekspertė Tracey Cox: kaip atsiverti partneriui apie seksualines fantazijas

Ji24.lt

Naujausi straipsniai