Erotinį romaną slapyvardžiu pasirašiusi lietuvė skiria jį paslaptingam įkvėpėjui

Knygos viršelis
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-09-04 10:37
Intriguojančiu Alicijos Gutje slapyvardžiu pasivadinusi lietuvė skaitytojams pristato pirmąjį savo erotinį romaną „Mėlynas rūkas“, kurį kaip pati teigia, skiria savo įkvėpėjui. Nors autorė neslepia, kad parašyti romaną ją įkvėpė garsioji E L James trilogija „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“, ji taip pat pažymi, kad šioje knygoje pasakojama visai kitokia istorija, o intymios scenos pateikiamos daug švelniau bei romantiškiau.

„Rašydama turėjau asmeninį įkvėpėją, kuriam ir norėjau skirti knygą, tačiau jo neatskleisiu. Noriu, kad jis liktų nežinomas, o jo statusas mano gyvenime – neįvilktas į kokius nors banalius rėmus. Pradėdama rašyti daviau sau tylų pažadą, kad tai skaitys tik jis ir daugiau niekas, bet dabar manau, kad jis neprieštaraus tam, ką iškrėčiau. Manau, kad ši istorija per daug įdomi, jog laikyčiau ją kompiuterio atmintyje ar rašomojo stalo stalčiuje. Skaitytojai, paėmę į rankas „Mėlyną rūką“, mėgausis netikėta istorija, o jis skaitydamas supras, kodėl ir ką norėjau pasakyti“, – apie savo romaną pasakoja Alicia Gutje.

Pradėdama rašyti daviau sau tylų pažadą, kad tai skaitys tik jis ir daugiau niekas, bet dabar manau, kad jis neprieštaraus tam, ką iškrėčiau.

Romano veiksmas vyksta Niujorke – beprotiško gyvenimo tempo mieste ir neoficialioje vienišų širdžių sostinėje. Atvykusi iš Bostono, pagrindinė veikėja Ema nesuklysta: Niujorkas – tai vieta, kur išsipildo svajonės.

Mergina dirba reklamos agentūros generalinės direktorės padėjėja, yra graži ir geidžiama, bet audringus meilės nuotykius ji nusiteikusi palikti tolimai ateičiai, nes karjera merginai svarbiausia. Visgi, vieną vakarą ji sutinka Metą, ir tai, kas pradeda vykti tarp jųdviejų, tampa sunku nuspėti. Vylingos akys, gundanti išvaizda ir savimi pasitikintis balsas hipnotizuoja Emą, tačiau pradeda aiškėti, kad vyras kažką slepia.

Pasak A.Gutje, didžioji dalis knygoje aprašomos istorijos yra išgalvota, tačiau daug detalių – tikros. 

„Palieku skaitytojui galimybę pačiam spėlioti, kas nutiko man, o kas yra tik lakios vaizduotės kūrinys. Būtent todėl knygą pasirašiau slapyvardžiu – kad atskirčiau vieną savo gyvenimą nuo kito, vaizduotės ir svajonių pasaulio. Mano knygoje nėra nieko lietuviško, tačiau paklausta, ar romane viskas išgalvota, negalėčiau atsakyti vienareikšmiškai“, – atvirauja A.Gutje.  

Debiutinį lietuvių autorės romaną „Mėlynas Rūkas“ išleido leidykla „Alma littera“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai