Erika Vitulskienė: „Šiuo sudėtingu laikotarpiu svarbiausia žmonių bendrystė“

Erika Vitulskienė/ Gintarės ir Nerijaus nuotr.
Autorius: Gabrielė Valaitytė
Publikuota: 2020-04-19 17:00
„Jaučiuosi tarsi filme. Negaliu patikėti, kad tai, kas vyksta – realybė“, – sako mados namų įkūrėja Erika Vitulskienė. Mados namų įkūrėja pabrėžia, kad labiausiai ją šiuo metu glumina nesąmoningi, karantino nesilaikantys žmonės, kuriems koronavirusas tarsi neegzistuoja.

„Situacija keičiasi kone kas valandą. Tai kas vyksta  – grėsminga ir baisu, tačiau mane kankina dvejopi jausmai. Kol  laiką leidžiu namuose – nieko nematau, negirdžiu, nežiūriu žinių – faina. Su šeima būname ramiai, daug gaminame. Tačiau, kai pagalvoju apie situaciją už lango, pasidaro baisu, nes nežinia, kuo viskas baigsis“, – pasakoja žinoma moteris: – „Kiekvienas tavo sutiktas žmogus – grėsmė. Paprastai sutikęs pažįstamą žmogų parduotuvėje jį apsikabini, pasisveikini, o dabar turime vieni kitus apeiti per du metrus. Aš esu iš tų, kurie mėgsta žmones, todėl visa ši situacija man – kosmosas.“

Erika prisipažįsta, kad sunkiausia jai buvo pirmoji karantino savaitė. 

„Jaučiausi kaip iškritusi iš mėnulio. Galvoje – betvarkė. Aš esu žmogus, kuris gyvenime viską daro pagal planą, o dabar staiga jo nebeliko. Kiek vėliau su šeima susidėliojome dienotvarkę – pusryčiai, užsiėmimai su vaikais, knygos, pasakos, kūryba...Tačiau kaip reikės grįžti į įprastas vėžias, kol kas neįsivaizduoju“, – atvirauja E. Vitulskienė. 

Erika Vitulskienė/ Gintarės ir Nerijaus nuotr.
Erika Vitulskienė/ Gintarės ir Nerijaus nuotr.

Mados namų savininkė neslepia, kad karantinas – skaudžiai paveikė ir jos verslą. 

„Situacija prasta, sustojo visi darbai, sustojo fotosesijos. Parduotuvę uždarėme tą pačią dieną, kai tik buvo paskelbtas karantinas. Mums svarbūs visi žmonės: klientai, kaimynai, visi aplinkiniai. Dabar prekiaujame tik elektroninėje parduotuvėje ir visą dėmesį bandome sutelkti į ją.

Nors daugelis dizainerių šiuo metu pradėjo siūti kaukes – E. Vitulskienė sako, kad pati to imtis kol kas neplanuoja, o prie kaukes siuvančių mados kūrėjų prisijungtų tik tuomet, jeigu reiktų papildomų rankų. 

 

Erika Vitulskienė/Asmeninio archyvo nuotr.
Erika Vitulskienė/Asmeninio archyvo nuotr.

„Jeigu situacija negerės, mes su mados namų komanda prisijungsime prie visų kitų dizainerių. Labai džiaugiuosi, kad šitoje situacijoje Lietuva parodė savo veidą – žmonėms negailia atiduoti kąsnio tiems, kuriems jo reikia labiausiai. Tačiau, mano nuomone, labiau reikėtų kontroliuoti visus, kurie iš šios nelaimės bando pasipelnyti“, – sakė ji ir pridėjo, kad šiuo sudėtingu metu svarbiausia – žmonių bendrystė. 

Erika Vitulskienė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Erika Vitulskienė / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Per šį laiką žmonės pereina kelias stadijas: neigimo, pykčio ir galiausiai susitaikymo. Pastebėjau, kad dauguma šiuo metu yra antrame laiptelyje. Na, o kai pasieksime trečią – nurimsime, viskas suguls į vietas ir problemos išsispręs. Man labai patinka Roberto Kalinkino gyvenimo filosofija. Jis sako, kad jeigu mes padėsime vieni kitiems, tapsime stipresni, pakelsime ekonomiką ir visi galėsime daugiau uždirbti. Na, o jeigu kalbėtume apie dizainerius – jaunoji karta stipriai vieni kitus palaiko ir negaili atsakymų į klausimus. Pirmasis kuris man padėjo ir buvo Robertas. Taip pat man teko bendrauti ir su Julia Janus. Matosi, kad tuos žmones konkurencija tik verčia tobulėti“, – teigia Erika. 

Erika Vitulskienė/ Gintarės ir Nerijaus nuotr.
Erika Vitulskienė/ Gintarės ir Nerijaus nuotr.

E. Vitulskienė mano, kad šis laikas žmonėms galėtų išeiti ir į naudą, nes pastaruoju metu dauguma buvo susitelkę tik į paviršutiniškus dalykus. 

„Jeigu kalbant filosofiškai, pati Žemė pasakė, kad man reikia švaros ir tvarkos. Nežinau, ar čia Žemės ar Dievo valia, tačiau, aišku viena – mums visiems reikėjo sustoti. Pradėti koncentruotis į žmogų, į jausmą. Buvom susitelkę į paviršutiniškus dalykus: pinigus, viešumą, netikros realybės kūrimą. O dabar pabuvę vieni, gal į susidėliosime vertybinę skalę. Suprantama, kad atėjusi krizė žmones palies skaudžiai, tačiau norėčiau, kad visi paprasčiausiai būtų sveiki, o darbas tegu lieka antroje vietoje. Jeigu būsime sveiki, jausimės gerai – greit pasieksime puikių rezultatų ir grįšime į vėžias“. 

 

Naujausi straipsniai