Erika Purauskytė apie konfliktą su Mindaugu Tendziagolskiu: „Gaila, kad jis ėmė bendrauti skundų kalba“

Erika Purauskytė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-03-16 15:44
Su nemalonumais susidūrusi renginių organizatorė Erika Purauskytė trečiadienį išplatino viešą laišką, kuriame paaiškina savo poziciją tarp jos ir skulptoriaus Mindaugo Tendziagolskio kilusiame konflikte.

Kaip Žmonės.lt rašė antradienį, autorių teisių gynimo organizacija E.Purauskytės vadovaujamai įmonei UAB „Menai renginiai“ išsiuntė pretenziją, kurioje reikalauja sumokėti 1720,34 eurų, pridedant ir PVM, autorinį atlyginimą už ledo skulptoriaus Mindaugo Tendziagolskio neteisėtą darbų viešinimą.

Trečiadienį E.Purauskytė išplatino viešą laišką, kuriame paaiškino savo poziciją kilusiame konflikte:

Kartu su Mindaugu Tendziagolskiu keletą metų kartu dirbome, kurdami unikalius reginius iki įmonės įkūrimo ir jau įkurtoje įmonėje. Tai buvo puikus ir produktyvus laikas, per kurį sukūrėme dešimtis ledo skulptūrų ir kitų ledo gaminių.

Deja, tačiau mūsų keliai su Mindaugu išsiskyrė. Gerbdama jį bei mūsų ankstesnį bendravimą ir bendradarbiavimą nenorėčiau skelbti išsiskyrimo priežasčių ar detalių, nors jos ir atsakytų i daugelį natūraliai kylančių klausimų visuomenei. Tačiau aš toliau vadovauju įmonei, kurioje kartu kūrėme. Todėl, natūralu, demonstruodavome mūsų drauge ir kitų prie ledo projektų dirbusių specialistų sukurtus kūrinius.

Tenka pripažinti, kad nuotraukose ne visada buvo nurodyti prie jų dirbę autoriai ir darbuotojai, tame tarpe ir aš pati, nes to nepraktikuoja nei kolegos Latvijoje, nei Lenkijoje nei kitose šalyse, – bet tai ketinu ištaisyti jau artimiausiu metu, vos tik grįšiu iš savo keliones i Lietuvą ir turėsiu galimybę tai atlikti technologiškai. Apmaudu ir tai, jog Mindaugas dėl to nesikreipė tiesiai į mane, o iš karto pradėjo bendrauti skundų kalba.

Šiuo metu skunde nurodytos nuotraukos nebebus viešinamos kol nesutarsime dėl jų bendraautorystes. Aš ketinu bendradarbiauti su LATGA teikiant jos prašomą informaciją. O ateityje skelbiant autorinius kūrinius bus nurodyti ir prie jų dirbę bendraautoriai.

 

Mano verslas glaudžiai susijęs su inovatyviomis idėjomis ir kūryba. Pati esu kūrėja, tad labai gerbiu žmonių kūrybinio darbo rezultatus ir neturiu jokių ketinimų ignoruoti autorių teises ar juolab pažeidinėti įstatymus.

Pagarbiai, 
„Menai Renginiai“ direktorė Erika Purauskytė

G.G. Photography ir asmeninė nuotr.
G.G. Photography ir asmeninė nuotr.

M.Tendziagolskis įmonėje „Menai renginiai“ dirbo nuo 2013-ųjų rugsėjo iki 2014-ųjų gruodžio. Vėliau jo ir E.Purauskytės keliai išsiskyrė. Tuo laikotarpiu žymiausias Lietuvoje ledo skulptūrų kūrėjas sukūrė septynis autorinius darbus. Juos, anot autorių teisių gynimo ekspertų, „Menai renginiai“ ir galėtų reklamuoti, tačiau privalėtų nurodyti tikrąjį darbo atlikėją.

Tai nėra padaryta. Todėl, kaip dėstoma LATGA rašte, darbų iš ledo, kuriuos pagamino minėtas skulptorius, nuotraukos neteisėtai įkeltos trijose socialinio tinklo „Facebook“ paskyrose, valdomose UAB „Menai renginiai“ atstovų.

LATGA dokumente minima, kad Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 15 straipsnyje yra numatyta, kad autorius turi išimtinę teisę leisti arba uždrausti atgaminti ir kitaip viešai skelbti kūrinį, įskaitant jo padarymą viešai prieinamu kompiuterių tinklais (internete). Norint naudoti kūrinį reikia gauti autoriaus arba jo įgalioto asmens leidimą. Autorius turi teisę gauti autorinį atlyginimą už kiekvieną kūrinio naudojimo būdą. 

Taip pat LATGA reikalauja, kad UAB „Menai renginiai“ direktorė E.Purauskytė pasirūpintų, kad prie tų septynių darbų, kuriuos publikuoti teisę ji turi penkerius metus nuo tada, kai jie M.Tendziagolskiui dirbant įmonėje buvo atlikti, būtų nurodyta jų autorystė. Dar 182 nuotraukos iš socialinių tinklų turi būti pašalintos.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai