Ericos Jennings ir Jurgio Didžiulio meilės receptas: daugiau žaismingumo, spontaniškumo ir tikrumo santykiuose

Renginio Prezidentūroje akimirka / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-08-06 09:55
Kaip pasijusti laimingam? Kaip susikurti džiaugsmo pojūtį? Variantų – daug ir kiekvienas iš mūsų tas malonias akimirkas kuriame savaip. Tačiau yra tam tikrų universalių dalykų, garantuotai padedančių, pasak Ericos Jennings ir Jurgio Didžiulio, staiga „pajusti drugelius pilve“. Formulė paprasta: būk žaismingas, natūralus, spontaniškas, tikras... Kai leidi sau tokiam būti, šypsena veide atsiranda savaime. Tai – užkrečiama.

Apie žaismingumą

Filipiniečių kalboje yra žodis „kilig“, kuris plinta po pasaulį. Jis reiškia akimirksniu užplūstantį malonumo, laimės pojūtį. Kaip gerai mokėti tokias akimirkas susikurti! Turite receptą?

Jurgis. Tokias akimirkas pirmiausia siečiau su žaismingumu, kuris labai padeda paprastą situaciją paversti nepaprasta. Aš tai nuolat darau muzikuodamas, tačiau gyvenime ir be muzikos pilna galimybių papuošti momentą. Pavyzdžiui, nusišypsai žmogui, su kuriuo nesi pažįstamas, tačiau dažnai prasilenki gatvėje. Žurnale pripieši žvaigždei ūsus...

Erica. Pritariu Jurgiui: žaismingumas padeda akimirkas, situacijas padaryti laimingesnes...

Jurgis. ...fainesnes, ypatingesnes, nei yra iš tikrųjų. Labai svarbu, kad Lietuvoje žmonės suvoktų, jog laimės reikia siekti patiems, o ne laukti, kad jos kažkas atneš. Tai labai galinga žinutė – džiaugsmo akimirkas turi susikurti pats. Ir tai vyksta, kai imiesi iniciatyvos, veiksmo. Kai įsitrauki į gyvenimą, o nesi tik jo stebėtojas. Žaismingumas reikalauja įsitraukimo. Priėjai prie žmogaus rūškanu veidu, pašokai jam – žmogus atitrūko nuo savo minčių ir nusišypsojo... Žaismingumas įvyksta, kai jautiesi pakankamai saugiai, bet yra ir šiokios tokios įtampėlės, sukuriančios drugelių plazdėjimą pilve... Reikia trupučio azarto, netikėtumo, drąsos, iššūkio, antraip neįdomu gyventi.

Turi truputį kvestionuoti savo statusą, taisykles, nes gyvenimas – tai iššūkis.

Jurgio Didžiulio surengtos muzikos eisenos akimirkos / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Jurgio Didžiulio surengtos muzikos eisenos akimirkos / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Apie natūralumą

Nesistenk būti tobulas, būk natūralus, atsipalaidavęs, kūrybingas – pritartumėte tokiam gyvenimo devizui?

Erica. Taip! Aš pridurčiau, kad dar svarbus humoras ir saviironija. Nereikia vertinti savęs labai rimtai. Gyvenimas per trumpas, kad nepasitikėtum savimi, jei esi be makiažo ir pan. Žinau, mūsų laikais, kai viskas gražinama visokiais filtrais ir fotošopu, nelengva atsilaikyti prieš spaudimą, bet pirmiausia turėtume galvoti apie tai, kad visi esame žmonės. Mes visi – netobuli. Ir tai gerai. Aš niekada neturėjau komplekso dėl strazdanų, bet, kai atvažiavau į Lietuvą, man daug kas sakė, kad strazdanos nėra gražu. Tačiau dabar iš jaunų merginų girdžiu, kad buvau joms pavyzdys, nes jaučiausi graži su savo strazdanomis ir raudonais plaukais. Man tai – labai didelis komplimentas.

Jurgis. Man labai patinka moterys, kurios mato savo stipriąsias ir silpnąsias puses ir žino, kaip žaisti savo netobulumais. Gerai drįsti būti savimi. Kai kurie žmonės nori, kad viskas būtų tobula, iščiustyta. Bet tada dingsta žmogiškumas, nelieka azarto, gyvybingumo, cinkelio. To, kas teikia gyvenimui džiaugsmo. Turi būti truputį maištininkas ir laužyti tuos stereotipus ir standartus. Nepersistengti, nes visur gerai balansas. Jei sugebi džiaugtis savo netobulybe, būti spontaniškas, randi savo kampą. Jis, mano galva, labai svarbus. Pernelyg daug žmonių, kurie yra sustingę ir nesijaučia laimingi, nes nesijaučia tobuli. Tobulai gražūs... O žaismingumas – tai tas prieskonis, kuris padeda pajusti natūralumo, atsipalaidavimo malonumą.

Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis su vaikais / Asmenininio albumo nuotr.
Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis su vaikais / Asmenininio albumo nuotr.

Apie gebėjimą džiaugtis gyvenimo akimirkomis

Jurgi, kaip kolumbiečiai susikuria kilig akimirkas? Erica, kaip jas susikuria airiai?

Jurgis. Pietų Amerikoje – labai daug neturtingų žmonių, daug vargo. Todėl, kad pajustum gyvenimo malonumą, tiesiog privalai rasti būdų keisti tai, ką turi. Dėl to mūsų muzika tokia gyvybinga! Kolumbiečiui natūralu išgirdus gerą melodiją imti šokti gatvėje vidury baltos dienos. Kadangi yra daug patyrę, ir airiai, nepaisydami nieko, mėgaujasi gyvenimu.

Erica. Mes tikrai esame išmokę džiaugtis paprasčiausiais dalykais. Muzikuodami, šokdami, pasakodami istorijas...

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose

Naujausi straipsniai